MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Po wyborach samorządowych. Kto w radach gmin?

Wiadomości: POWIAT JELENIOGÓRSKI
Środa, 24 listopada 2010, 10:17
Aktualizacja: 12:30
Autor: Angela
Państwowa Komisja Wyborcza podała wczoraj późnym wieczorem ostateczne wyniki niedzielnych wyborów samorządowych. Kto będzie reprezentował wyborców w radach gmin powiatu jeleniogórskiego?

W Karpaczu do rady dostali się: Mirosław Czubak , Andrzej Talaga, Dariusz Janiszewski, Radosław Jęcek, Irena Seweryn, Michał Kowalski Janusz Motylski, Sylwester Wrona, Zbigniew Pleśniarski i Arkadiusz Dobiecki, Mieczysław Pajdzik, Grzegorz Kubik, Tobiarz Frytz, Wiesław Czerniak oraz Ewa Walczak.

W Kowarach do rady miejskiej dostali się: Adam Bierowski, Artur Wrona, Zbigniew Piątek, Teresa Szczepańska, Maria Zielińska, Krzysztof Kapała, Zbigniew Mazurak, Andrzej Machnica, Kamila Pietraszek, Paweł Pituch, Stanisław Schmidt, Mariusz Kubiak, Anna Klepacz, Zofia Ujma i Paweł Szymczyk.

Do rady miasta w Piechowicach weszli: Jacek Kamiński, Ewa Szmel, Anna Koprowska, Bogusław Skowron, Wiesław Polański, Marcin Ramski, Halina Ramska, Tomasz Niemiec, Tomasz Bolek, Dariusz Kluk, Daniel Potkański, Włodzimierz Kraszewski, Irena Chromik, Anna Krystkiewicz i Bogdan Widak.

Do rady miejskiej w Szklarskiej Porębie dostali się: Irena Rzemieniewska, Przemysław Wiater, Mariala Biernacka, Paweł Popłoński, Cyprian Kukulski, Adam Duk, Bohdan Ginter, Janusz Lichocki, Ryszard Głodek, Zbigniew Kubiela, Mirosław Kupis, Mirosław Karpiej, Iwona Abramowicz, Mirosław Hochół i Ryszard Olas.

W Starej Kamienicy przedstawicielami wyborców będą: Katarzyna Andrzejewska, Zbigniew Lipiński, Waldemar Wcześniak, Tadeusz Zadwórny, Anna Żądłowska, Teresa Salawa-Sznul, Grażyna Stefanowicz, Michał Jabłoński, Władysław Czerwiński, Zofia Żurawska, Renata Malinowska, Danuta Kwiatkowska, Jolanta Kurczewska, Bożena Mielniczuk oraz Artur Jędrzejewski.

W Podgórzynie w radzie gminy zasiądą: Danuta Szewczyk, Jan Ogłaza, Jacek Sidorowski, Kazimierz Plichta, Irena Jadczak, Stanisław Kuśmierz, Aleksandra Krzyżyńska, Jan Kuziomko, Arkadiusz Motylski, Andrzej Woźnica, Piotr Dymek, Halina Klepka, Czesław Jesionowski, Michał Mogilski oraz Jarosław Mazur.

Wyborcy z Mysłakowic wskazali większością na: Józefa Niziołka, Janusza Płachtę, Helenę Nawrot, Marię Szorkin, Dorotę Skórzecką, Łukasza Ziarkowskiego, Jerzego Cieślika, Monikę Malec, Gabrielę Misztak, Barbarę Kafel, Halinę Andrzejewską, Alicję Jarosz, Teresę Rupniewską, Artura Jonio oraz Janinę Radomską.

W Janowicach Wielkich mandat uzyskali: Michał Poleszko, Krzysztof Dziedzic, Bożena Dyduch, Radosław Czaja, Wojciech Liebersbach, Kamil Kowalski, Dariusz Podkański, Romuald Łaski, Jacek Gołębski, Andrzej Uss, Marek Kusz, Bogdan Kamiński, Dariusz Górnicki, Paweł Pawłowicz oraz Szymon Młodziński.

W radzie gminy Jeżów Sudecki zasiądą: Teresa Karmelita, Agata Wolak, Andrzej Kacperski, Andrzej Koza, Krzysztof Gawron, Tomasz Szczurowski, Kazimierz Lewaszkiewicz, Artur Smolarek, Krystyna Tyka, Ryszard Ślimakowski, Renata Nowogrodzka, Wacław Lesik, Tomasz Pałka, Halina Trojan, oraz Zbigniew Jurek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wystawa pocztówek sportowych w Karpaczu

Artystycznie o historii dawnej "dywanówki"  

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~Seba 24-11-2010 11:39
KarpaczuD :] ciekawa miejscowość :]
Tomy M. 24-11-2010 12:57
Sobieszów i Jagniątków poparł ZAWIŁĘ!!! Brawo, będę miał teraz z kogo ciągnąć łacha :-) będziecie mieć SUPER HIPER TRAMWAJ za to!!! Zawiła będzie osobiście nim kierował. Oj pacany jesteście, W tych dwóch dzielnicach mieszkają sami "młodzi wykształceni mieszkańcy dużych miast" BRAWO! Będziecie mieć BASEN ... a w oku czołg :-)
~kazek 24-11-2010 13:11
W Piechowicach czerwono,aż po oczach bije...........
~muzhg 24-11-2010 13:22
A Jelenia Góra ?
~andi2007 24-11-2010 14:55
Może i czerwono w Piechowicach -ale za to wielki spokój. Żaden tam Pisowiec nie będzie nam zanieczyszczał atmosfery. Gratulacje dla zwycięskiego komitetu Zofii Grabias- Baranowskiej .Druga tura na burmistrza, w zasięgu ręki dla Pani Burmistrz .
~belzebub 24-11-2010 15:26
W starej ka bez zmian. dziwie sie ludziom, ze wybierają tych którzy zabierają głos wyłącznie wtedy gdy sprawa dotyczy ich osobiście.Ludzie mówią, że jedna z radnych wymienionych wyżej przez 3 kadencje nie zabrała ani razu głosu na sesji. Swoim milczeniem musiałą wiele dla wsi wymilczec. Dziwie sie,ze tacy ludzie mają czelność kandydować na kolejne kadencje, a jeszcze bardziej, że są osoby które popierją takich kandydatów.
~widz123 24-11-2010 17:00
do belzebuba,mowa jest srebrem a milczenie złotem,lepiej jak mikczy jak ma bzdury opowiadać...a może cię ściska że się nie dostał do koryta i nie będziesz już ryjkiem rył w korytku...hehe
~Jelonkowicze 24-11-2010 19:19
Gratulacje dla Michała Jabłońskiego ze Starej Kamienicy . Mieszkańcy dokonali dobrego wyboru. Pan Michał ,młody człowiek jest od dzieciństwa wielkim pasjonatem koni. Życzymy,aby praca społeczna przy organizacji wyścigów konnych w zaprzęgach miała odzwierciedlenie w pracy radnego dla dobra gminy i jej mieszkańców. Powodzenia Panie Michale!.
~the best 24-11-2010 20:47
w Kostrzycy żałoba- odcięcie od koryta
~do TOMY M. 25-11-2010 0:24
Lepszy M.Zawiła jak bajkopisarz M.Obrębalski !!! Widać, że jesteś rozgoryczony, że nie głosowali na twojego kandydata . Mieszkańcy doskonale wiedzą, że basenu miasto im nie wybuduję, bo nie ma na to funduszy - takie bajki to tylko może opowiadać M.O. Pan M.Zawiła tego nie ukrywa , ale mówi, że chce zachęcić prywatnych inwestorów na tą inwestycję. Wiadomo, że chętni swego czasu byli, tylko zostali skutecznie zniechęceni i z kwitkiem odesłani. Ponadto nie wypada, abyś wyśmiewał się z sąsiadów , mamy demokrację i każdy ma prawo glosować jak chce. Mi również się nie podoba to, że do rady wszedł pan z Jagniątkowa, ale szanuję wybór większości.Pozdrawiam Jan.
~z oddali 25-11-2010 2:25
na niziołka to chyba tylko d...le ;;;a widać że ich nie brakuje
~z oddali 25-11-2010 2:32
a do tego większość to baby ,,porażka jak ten kraj ma funkcjonować
~z oddali 25-11-2010 2:48
a szorkinowa ma jeszcze kartofle
~Karpaczanin 25-11-2010 14:30
W Karpaczu w radzie znowu kilku "zadymiarzy", takich jak listonosz Dobiecki, Pajdzik i im podobni !!! Trudne życie dla zarządu...Ciekawą sprawą jest ponowny ich wybór ! Niech publicznie pochwalą się swoimi dokonaniami z poprzedniej kadencji ...Dlaczego wyborcy Karpacza ich nie rozliczają ? Śmieszną sprawa w kampanii bylo to że "listonosz" roznosił ulotki swoich konkurentów ! i mylił okręgi .Gdzie panie Dobiecki pana honor i "fair-pley' Czarno to wszystko widzę.....
~Mysłakowicza 25-11-2010 19:28
Od urodzenia jestem mieszkanką gminy Mysłakowice, wzięłam udział w wyborach samorządowych. Przyznam szczerze, że głosowałam na Wójta Pietrowskiego. Szkoda, że nie osiągnął ponad 50% poparcia już w pierwszej turze. I chciałabym się z Wami podzielić pewną refleksją. Na forach zapoznałam się już z różnymi komentarzami na temat urzędującego Wójta. A to że już powinien pójść na emeryturę, a to że jest nieudolny i czas na zmiany. Byłam na jednym ze spotkań z Panem Korzeniem. Przyznam, że jest to człowiek inteligentny i konkretny. Ale nie ma on niestety doświadczenia w pracy samorządowej, a to jest niestety jego największy minus. Załóżmy, że zostałby Wójtem. Przez całą I kadencję musiałby uczyć się od podstaw na czym polega kierowanie jednostką samorządu terytorialnego. Wydaje mi się, że w obecnej chwili gmina potrzebuje politycznej stabilności, a nie rewolucji. W tej chwili przed gminami są wielkie możliwości pozyskiwania środków z funduszy unijnych i myślę, że stary i doświadczony samorząd
~mysłakowicz 25-11-2010 19:40
niestety jelonka umieściła tylko część mojego komentarza, więc powiem krótko. W drugiej turze też zagłosuję z mężem i z dziećmi na Wójta Pietrowskiego, bo to człowiek dobry i uczciwy, a przede wszystkim lokalny patriota. Dlatego życzę mu zwycięstwa i sił i anielskiej cierpliwości na dalsze 4 lata!
~do myslakow 25-11-2010 20:03
Zgadzam się z przedmówcą. To człowiek sprawdzony, zna mieszkańców i ich problemy i dobry gospodarz, więc też zagłosuję na Wójta Pietrowskiego, a Panu Korzeniowi życzę szczęścia za 4 lata, kiedy będzie bardziej dojrzałym człowiekiem
~mrówka 25-11-2010 21:22
Ja także życzę panu Pietrowskiemu obecnemu wójtowi gminy Mysłakowice wygranej w II turze wyborów. Trzymam kciuku, cała moja rodzina jest z Panem
~mania1 27-11-2010 11:12
O mamo a kto to pisał o wójcie Mysłakowic,no złoty człowiek po prostu,kto by pomyślał.Pewnie rodzinka co? ;) Ja życzę wygranej drugiemu panu, a co do doświadczenia to doświadczenie jest potrzebne chirurgowi a nie wójtowi bo p.Pietrowski zaczynając sprawować swój urząd tez nie miał doświadczenia... Czas na zmianę bo póki co tylko w Mysłakowicach się co nieco dzieje a reszta gminy jest zaniedbana ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koncert na cztery ręce

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1045
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
6%