MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Po wnioskach mieszkańców informator kulturalny znów w obiegu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 2 maja 2011, 9:34
Aktualizacja: 12:34
Autor: Angela
Fot. .....
Od minionego piątku w urzędzie miasta, punkcie informacji turystycznej i autobusach MZK mieszkańcy znajdą informator kulturalno–sportowy, którego wydawanie wznowił Urząd Miasta w Jeleniej Górze. Przed sezonem letnim ma się też pojawić bezpłatna gazeta miejska w nakładzie 20 – 30 tys. szt. skierowana do turystów i mieszkańców.

Informator zawierał terminy, godziny i miejsca imprez oraz sportowych zawodów. Był wkładkowany do comiesięcznego biuletynu, którego wydawanie zapoczątkował były prezydent Marek Obrębalski. Publikacji broszury zaprzestano po objęciu stanowiska prezydenta miasta przez Marcina Zawiłę, jednak mieszkańcy potwierdzili, że było to pismo potrzebne i pomocne. Wielokrotnie w tej sprawie otrzymywaliśmy od naszych czytelników e- maile i telefony. Mieszkańcy, którzy się do nas zgłaszali zapewniali, że o kontynuowanie wydawania informatora wnioskowali też do władz miasta.

Informator ukazał się więc ponownie w miniony piątek i jak zapewnia rzecznik jeleniogórskiego magistratu, będzie on wydawany regularnie. - Zastanawialiśmy się nad połączeniem informatora z gazetą, która ma być wydana jeszcze przed sezonem. Doszliśmy jednak do wniosku, że będą to odrębne publikacje, ponieważ różne jest ich przeznaczenie. Teraz informator kulturalno-sportowy, który ukazał się w miniony piątek, będzie wychodził regularnie, co miesiąc w nakładzie 5 tys. egzemplarzy. Ma nieco mniejszy format, który jest bardziej poręczny. Będzie on rozpowszechniany nie tylko w urzędzie miasta czy informacji turystycznej, ale również w kilku autobusach w MZK, gdzie będzie wykładany do specjalnych kieszeni reklamowych. Przed sezonem natomiast planujemy wydanie gazety miejskiej. Nie mamy jeszcze dla niej tytułu. Jej planowany nakład to nie co najmniej 20 – 30 tys. szt. – mówi Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Gazeta ma być wydawana w zamian za Biuletyn Informacyjny, który ukazywał się przez ostatnie trzy lata. Według planów ma ona mieć dwie wersje. Jedna będzie przeznaczona dla turystów i trafi do okolicznych miejscowości, gdzie jej zadaniem będzie nakłonienie przyjezdnych do odwiedzenia Jeleniej Góry. Druga ma być przeznaczona dla mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wyniki głosowania w jeleniogórskim BO  

Chojnik pięknieje

KFS, jak z niego skorzystać?  

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~a więc 2-05-2011 10:22
A więc po raz kolejny Zawiła okazał się wielkim blagierem i kłamcą zwykłym. Obiecywał likwidację informatora i wydawnictwo lepsze i ciekawsze, a mamy to co mamy. Prawda jest taka że czas pokazuje jaki beznadziejnie nieudolny jest Zawiła. Każdego dnia żałuję, że na niego głosowałam.
~UPS 2-05-2011 11:54
nieprawdą jest, że M. Obrębalski zainicjował cokolwiek, a szczególnie wydawanie informatora kulturalnego,. Akurat informator ukazywał się od kilkudziesięciu lat, w różnej postaci i był wydawany przez różne instytucje,m.in. biuro informacji turystycznej, więc zanim się coś napisze, arto pomyśleć
~ość portalu 2-05-2011 12:28
Obręboski wróć !
~~jg 2-05-2011 13:10
Marek Obrębalski zainicjował wydawanie bezpłatnego Biuletynu Jeleniogórskiego, który zyskał uznanie u jeleniogórzan. Teraz ma być jakaś zawiła gazetka redagowana przez faceta w kraciastej flanelowej koszulinie! Idzie nowe! PO+SLD
~............ 2-05-2011 15:48
http://www.jelonka.com/news,single,init,article,28078 na trzynastej minucie tego filmiku jest o biuletynie jeleniogórskim, wydawanym w 2010r. przez UM Jeleniej Góry. "To nie jest humor zeszytów tylko wydawnictwo miejskie." "Dlaczego wydajemy publiczne pieniądze na grafomańskie popisy?" - Zgadnijcie, czyje to słowa?;-)
~~jg 2-05-2011 19:39
Czyżby flanelowy redaktorek i niedoszły radny był hipokrytą? Ależ skąd, przecież nikt z tej zawiłej ekipy nigdy CHYBA nie oszukałby mieszkańców naszego miasta! Spójrzcie jacy uczciwi!
~jelgór 2-05-2011 21:19
informator jest ok, natknąłem się w autobusie na niego - ale gdyby miasto umówiło się z jelonką, na pewno byłby lepszy!
~jelgór 2-05-2011 22:46
sorry, oczywiście w autobusie była wkładka, infomatora tam nie widziałem

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek przy sądzie

Była gala z nagrodami

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Potrzebna karetka

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%