MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Po wizycie wiceszefa rządu – wzmocniona promocja

Wiadomości: REGION
Poniedziałek, 24 listopada 2008, 16:15
Aktualizacja: 16:15
Autor: Ania
Fot. Ania
Grzegorz Schetyna, wicepremier i minister spraw wewnętrznych oraz Rafał Jurkowlaniec, wojewoda dolnośląski gościli dzisiaj przed południem na Polanie Jakuszyckiej. Celem wizyty była rozmowa dotycząca promocji Biegu Piastów oraz prezentacja możliwości narciarskich, jakie stwarza klimat miejscowości.

Schetyna, który przyjechał do Szklarskiej Poręby tuż po oddaniu boisk Orlika w Jeleniej Górze, spędził w Jakuszycach kilkadziesiąt minut. Odbył rozmowę z Julianem Gozdowskim, prezesem Biegu Piastów i zapoznał się z tą malowniczą okolicą.

– Chcieliśmy po prostu zapoznać premiera z organizowanym przez nas biegiem narciarskim. Nie zależało nam na uzyskaniu jakichkolwiek obietnic. Ważne jest tylko to, żeby również w Warszawie mówiono o naszej imprezie, która należy już do grona najlepszych na całym świecie – powiedział Julian Gozdowski, prezes Stowarzyszenia Biegu Piastów. – Polana Jakuszycka stwarza ogromne możliwości narciarskiej, już w tym momencie przygotowaliśmy 10 km trasy pod biegi narciarskie – dodał.

– Chcielibyśmy, żeby turyści zainteresowali się również naszym regionem jako tym bardzo atrakcyjnym przyrodniczo, a nie tylko takimi ośrodkami turystycznymi jak Zakopane. Być może wizyta wicepremiera będzie miała na to jakiś wpływ – dopowiada Marek Chromicz, rzecznik prasowy Biegu Piastów.

– Będę mówił o organizowanej w Jakuszycach imprezie jak najwięcej, żeby w ten sposób zachęcić polskich turystów i narciarzy do przyjazdu w ten region Polski – powiedział Grzegorz Schetyna.

Bieg to największa impreza tego typu w Polsce. Odbywa się nieprzerwanie od 1976 roku. Należy do Wordloppet, czyli Światowej Ligi Biegów Długodystansowych. Sukces Biegu Piastów to w dużej mierze zasługa Juliana Gozdowskiego, jego komandora. Imprezie sprzyja także samo miejsce – Polana Jakuszycka, na której można uprawiać narciarstwo nawet wiosną, bo śnieg leży tam bardzo długo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiana na skrzyżowaniu

Był "Krok do sukcesu"

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 24-11-2008 18:59
to dobry pomysł, ale organizatorzy powinni lepiej przygotowywać trasy już wytyczone, od kilku sezonów z roku na rok jest coraz gorzej. odkąd zniesino symboliczne ołaty stan tras uległ pogorszeniu, częto tam bywam i nie mam nic przeciwko opłatom w zamian za konfort korzystania z przepięknych tras.
~:) 24-11-2008 19:28
Olbrzymi szacunek dla niezmordowanego Jula. Premierzy przychodzą i odchodzą JULO JEST.
~ 24-11-2008 19:58
Julek! do czapki się nie salutuje! .... zresztą .... komu?!
~Sabath 24-11-2008 22:37
fajnie że wiosną ... chętnie pojadę jak zrobi mi się gorąco
~olo 25-11-2008 15:29
Gdzie sie podziała ciekawa relacja / fotki / z otwarcia ,,ORLIKA 2012" ? cenzura w Jelonce obowiazuje ?
~do Olo 26-11-2008 21:00
tutaj jest artykul z orlika http://www.jelonka.com/news,single,init,article,18276

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drugi taki przystanek

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Manewry medyczne

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
890
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%