MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Po wielkim śniegu - wielka woda?

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 17 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 18:04
Autor: Nowiny Jeleniogórskie
Kowary. W markecie, popularnym „Albercie”, czapa śniegu zalegająca na dachu spowodowała naruszenie konstrukcji dachu i pęknięcie jednej ze ścian nośnych. Na szczęście nie doszło do tragedii. Pracownicy w porę zauważyli zagrożenie. Klienci opuścili market. Wypadek zdarzył się w minioną niedzielę. Jedni mówią, że nad mieszkańcami z racji dnia świętego czuwała Opatrzność, inni, że to kara za handel w niedzielę.

Stara Kamienica. Telefon 7694142 w minionym tygodniu dzwonił kilkakrotnie. Za każdym sygnałem Błażej Moroz, strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chromcu, uruchamiał terenowego uaza. Informację o „zaspowym telefonie ratunkowym” gmina rozesłała przed zimą do ośrodka zdrowia, do sklepu. W samą porę. Opady śniegu były tu największe od kilkunastu lat. Interweniowano kilkakrotnie. Karetka pogotowia ratunkowego z Jeleniej Góry nie mogła dostać się do chorego w Antoniowie. Lekarz przesiadł się w Chromcu do uaza. Karetkę pogotowia holował ciągnik. W zaspach utknął też... karawan. Po trumnę z ciałem zmarłej mieszkanki górnego Chromca pojechano uazem. A już to, co działo się od południa w piątek do rannych godzin sobotnich wójt gminy Wojciech Poczynek określił jako klęskę żywiołową:

- Tylko, że u nas procedury z tym związane można uruchomić, jak zginie ze stu ludzi. Taka ustawa. Nie będę komentował. A u nas żadne siły ludzkie nie mogły przeciwstawić się żywiołowi.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Strażacy uwalniali pasażerów busa

21–latka aresztowana za narkotyki

Było nastrojowo

Za brawurową jazdę 15 punktów karnych

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Śmiertelny wypadek na quadzie

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
616
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%