MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Po wernisażu Magdaleny Grodzińskiej w Muzeum Karkonoskim

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 16 czerwca 2012, 7:54
Aktualizacja: 8:50
Autor: Petr
Fot. Petr
Wernisaż inaugurujący wystawę: „Malarstwo i Rysunek” Magdaleny Grodzińskiej, młodej adeptki pracowni plastycznej Atelier Pegaz, którą od 30 lat prowadzi Grażyna Gierałtowska –Drozd odbył się wczoraj, tj. 15 czerwca w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. – Bardzo się cieszę, że jesteście tu ze mną. Nie sądziłam, że aż tyle osób przyjdzie by zobaczyć moje prace – mówiła z przejęciem Magdalena Grodzińska.

Magdalena Grodzińska od czwartego roku życia uczęszcza na zajęcia plastyczne prowadzone przez Grażynę Gierałtowską-Drozd. Najpierw w Młodzieżowym Domu Kultury, a następnie w pracowni plastycznej Atelier Pegaz. Obecnie ma 16 lat; od początku swej edukacji plastycznej przejawia wszechstronne zainteresowania artystyczne i używa różnorodnych technik rysunku i malarstwa.

– Madzia jest bardzo zdolna i pracowita. Poziom, który reprezentuje jest inspirujący także dla nauczycieli. Muzeum Karkonoskie chce promować młode talenty – więc w tym przypadku ma ku temu doskonałą okazję. Zresztą, o promocję talentu tej właśnie artystki proszę wszystkich. Oglądajcie jej prace, mówcie o nich, sygnalizujcie innym, że można tutaj przyjść i zobaczyć te jakże wspaniałe dzieła – mówiła Grażyna Gierałtowska-Drozd.

Dorobek plastyczny Magdaleny Grodzińskiej to ponad 70 prac – z których część złożyło się na wystawę w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Są to m.in. obrazy olejne, akryle, rysunki ołówkiem i kredką będące studium martwych natur, pejzaży czy portretów.

– Bardzo się cieszę, że jesteście tu ze mną. Nie spodziewałam się, że aż tyle osób przyjdzie by zobaczyć moje prace. Jestem bardzo zestresowana i wzruszona. Dziękuję również za to, że to właśnie tu udało mi się zorganizować swoją wystawę. I że tak chętnie się w to zaangażowano – mówiła z przejęciem Magdalena Grodzińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza  

Pożądanie w cieniu pokrywki w „Muflonie”  

Magiczny poranek

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Kadetów 16-06-2012 8:57
http://www.youtube.com/watch?v=zK12zznuUew ....coś na temat :)
~adek 16-06-2012 19:34
ojej!!! ubrana fatalnie, jak stara baba, na dodatek w piątym miesiącu ciąży:-{
~Widz 16-06-2012 23:09
Zdumiewająca zawiść powyżej .... Brawo Magda i jesteśmy pod wrażeniem prac a wernisaż był wspaniały. Czekamy na nowe prace i powodzenia
~ 17-06-2012 0:02
Piękne prace na wystawie, fajny wernisaż, Magda- gratulacje.
~cozamiasto 18-06-2012 7:51
Żona prezydenta miasta zorganizowała wystawę córce przewodniczącego rady miejskiej,z tej samej partii, nawet jeśli to przypadek i dziewczyna jest zdolna- bo nie twierdzę że jest inaczej , to jednak ogromna niezręczność i w cywilizowanym świecie takich niezręczności raczej się unika
~jan 19-06-2012 16:47
Nie sposób nie zgodzić się z przedmówcą. Jest to mało eleganckie, gdyż wszyscy mamy świadomość, że utalentowanych dzieciaków nam nie brakuje, tylko mało który szesnastolatek miewa takie możliwości. Magdzie oczywiście życzę dalszych sukcesów, a rodzicom chwili zastanowienia, gdyż opcje polityczne nie powinny w takich przypadkach odgrywać żadnej roli. Smutne..../
~Ewa 19-06-2012 20:46
Co za ludzie są w tych wpisach... ??? Eksponowane jest 12 lat poważnej pracy pozalekcyjnej Magdy i to na jakim poziomie plastycznym ! Jest to niezwykła wystawa... Atelier Pegaz Grażyna Gierałtowska - Drozd jest współorganizatorem promującym " Talenty Atelier Pegaz"
~jan 20-06-2012 8:39
A ile podobnych wystaw nastoletnich plastyków Zorganizowało w/w Atelier?
~Stasiek 5-08-2012 11:52
Gierkowi takie uklady nawet sie nie snily . Brawo mloda osoba , ktora umie rysowac . Ja tez w twoim wieku rysowalem , malowalem , mowiona masz talent -wykorzystaj go , aha.....ale mi takiego wernisazu nikt nie zorganizowal . Dlaczego ? Bo moi rodzice nie byli upaprani w uklady gdzie reka reke myje . Zadam pytanie , jak czesto sie takie wernisaze w Muzeum Karkonoiskim odbywaja ? Jesli co tydzien , to sie zgodze z wyjatkowym talentem jesli nie to kolejny dowod na to , ze Jelenia Gora to zaduupie gdzie psy duupami szczekaja .
~Atelier 30-08-2012 23:38
Zapraszam na następną wystawę za rok mojej uczennicy ... i co wtedy powiecie ? Układy ? Szkoda, że Ci którzy nie byli na wystawie mają tyle do powiedzenia o wystawie. Natomiast taka duża indywidualna wystawa gimnazjalistki, na takim poziomie artystycznym już tak prędko w naszym mieście się nie zdarzy...
~jan 9-09-2012 22:29
Nie bardzo zrozumiałem wypowiedź przedmówcy. Taka wystawa się nie zdarzy, bo mamy niewiele gimnazjalistek, których rodzice mają takie układy. Tak się zastanawiam na tym paradoksem i stwierdzam, że jest to możliwe tylko w takim grajdole jak Jelenia. Pewnie władze (choćby) Wrocławia nie zajmowały by się talentem gimnazjalistki, od tego są MDK-i i inne instytucje zajmujące się dziećmi i młodzieżą.
~Janina 3-04-2013 22:38
Promocje Talentów na tym etapie wiekowym w MDK? ... kiedy ta instytucja tak promowała plastykę młodych ??? Jakie jeleniogórskie instytucje kultury promowały w wystawie indywidualnej gimnazjalistkę i na takim poziomie jak robi to Atelier Pegaz?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Kolejna przygoda z Rytmem i Melodią

Świąteczny pokaz Małej Akademii Baletu

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
983
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%