MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Po wakacyjnej przerwie obradowali miejscy radni

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 września 2012, 13:50
Aktualizacja: Piątek, 28 września 2012, 7:56
Autor: red,tau
Fot. Jakub Thauerl
Na dzisiejszej (27 września) sesji jeleniogórscy radni zajmowali się m.in. miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Podchorążych (graniczącego w części z gminą Jeżów Sudecki) oraz dla terenów między ulicami: Strumykową i Czarnoleską. Było o zmianie kategorii ul. Spółdzielczej z drogi gminnej na powiatową. Nadano też statuty: Teatrowi im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze i Muzeum Przyrodniczemu w Jeleniej Górze–Cieplicach.

Sporządzenie obu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego to konieczność. W przypadku terenu w rejonie ulic Grunwaldzkiej i Podchorążych korekty wymagają m.in. zapisy dotyczące parametrów i wskaźników zabudowy, przeznaczonej na budownictwo wielo- i jednorodzinne oraz pod usługi. Wniosek o zmianę przeznaczenia części działek złożyła Agencja Mienia Wojskowego, gdyż w dotychczasowym planie opisane one były jako zamknięte. A w związku z utratą charakteru terenów specjalnych przez cały kompleks przy ul. Podchorążych, Agencja zabiega o możliwość usytuowania tutaj zabudowy mieszkaniowej i usługowej.

W przypadku terenu między ulicami Strumykową i Czarnoleską, o zmianę jego przeznaczenia wnioskowali właściciele części gruntów, którzy chcieliby tutaj zainwestować m.in. w budownictwo mieszkaniowe.

Tematem obrad dzisiejszej sesji była także m.in. ulica Spółdzielcza. Chodziło o pozbawienie jej kategorii drogi gminnej, aby mogła stać się drogą powiatową. Ulica Spółdzielcza łączy bowiem bezpośrednio drogę krajową nr 3 oraz drogę powiatową nr 2773D. Jest to także droga o dużym znaczeniu, gdyż stanowi ważny element rozwoju na obszarze jeleniogórskiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Rozbudowa szpitala  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Margolcia 27-09-2012 14:53
To ile tej przerwy wakacyjnej było ????
~ja nie ty 27-09-2012 15:36
o co chodzi z nadaniem statutów?
Nοstradamus 27-09-2012 16:23
Panie J. Gajewski, do tej pory często pojawiały się zarzuty że nie wiadomo z kim Pan trzyma i kogo reprezentuje. Jednak na dzisiejszej sesji i wypowiedziach dla telewizji okazało się że reprezentuje Pan nie tyle siebie co po prostu SPOŁECZNOŚĆ która Pana wybrała. Za działanie Komisji Rewizyjnej należą się Pan bezsprzecznie ogromne brawa! Jako mieszkańcy czekamy na opublikowanie pełnej wersji raportu, zgłoszenia sprawy do NIK i do prokuratury. Oczywiście grozi to zarządem komisarycznym (prezydent zostanie odsunięty od sprawowania tej funkcji) jednak innego rozwiązania po prostu nie ma. Obawiam się że szykują się wcześniejsze wybory prezydenta miasta.
~peacemaker 27-09-2012 17:16
przepraszam bardzo, gdzie jest ta jeleniogórska strefa aktywnosci gospodarczej bo ja ŻADNEJ aktywności gospodarczej w JG nie zauważyłem?
~pytajnik 27-09-2012 18:52
A czy radny Gajewski skonsultował to z Zofią Czernow???
Nοstradamus 27-09-2012 21:06
W Radzie daje się zaobserwować wyraźną, otwartą już opozycję, tworzą ją radni w sumie dotąd nie związani ze sobą: Gajewski, Mróz i Sajnog. Moim zdaniem to dobrze dla tej Czerwonej Doliny, może ratuszowa sitwa przy następnych wyborach się trochę przerzedzi. Mam nadzieję że zniknie 90% obecnych prezesów spółek miasta oraz większość nieudolnych pracowników ratusza.
~autobus mały 27-09-2012 21:48
o widze tam mojego ulubieńca, wyłysiał szkoda....... włosów
~Ach... 27-09-2012 21:51
Tak ma marginesie - pan Gajewski, przekazał stanowisko komisji rewizyjnej. A swoją drogą, dużo czasu zabrało mu przedstawienie sprawy ulic Karkonoskiej i Lubańskiej, choć lepiej późno niż wcale.
~... 27-09-2012 22:28
Tu relację z Sesji RM : http://www.liveeventtv.com/
~!!!! 28-09-2012 2:46
Zbierajcie dokmentacje z przeprowadzanych robót ka...lizacyjnych ,za parę lat po skończeniu robut to może wyglądać nie wesoło.
~ 28-09-2012 20:20
Jak to? Oni maja wakacyjna przerwe? Bylem pewien ze ci bogacze wycieraja rekawy na lokciach za taka kase caly rok. Zmeczeni? czym? Gdzie efekty ich myslenia widoczne w porawie zycia mieszkancow. Nowe zaklady pracy? gdzie? WAKACYJNA PRZERWA DLA RADNYCH...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zmiana na skrzyżowaniu

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Lodówka społeczna znowu jest dostępna

Senator zachęca do głosowania na maszty

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
907
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%