MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Po wakacjach wróciły rodzinne poranki

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 18 września 2017, 8:15
Aktualizacja: Wtorek, 19 września 2017, 7:35
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W nowym sezonie Poranków Rodzinnych w MDK Muflon dzieci wraz z rodzicami mają okazję poznać nowe przygody Bolka i Lolka, podczas których kultowe postacie kreskówek bawią kolejne pokolenia. Tradycyjnie, nie brakuje warsztatów artystycznych oraz wielu innych atrakcji.

Na pierwsze (po wakacjach) spotkanie do Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie przybyło ok. 80 rodzin. Stali bywalcy z zaciekawieniem czekali na porankowych reportażystów (Agnieszka Gierus i Marcin Sweklej), którzy tym razem pytali o Tomcia Palucha – bohatera pierwszej z prezentowanych bajek z Bolkiem i Lolkiem w rolach głównych. To właśnie młodszy z braci skurczył się do rozmiarów paluszka – zabawy było co niemiara i jak zawsze – wszystko dobrze się skończyło. Tomcio Paluch był też bohaterem konkursu, do którego dzieci przygotowały się wcześniej – wykonując rysunki małego bohatera. Autorzy dziesięciu najlepszych prac otrzymali bony do restauracji KFC. Jednocześnie ogłoszono konkurs na kolejne spotkanie, które zaplanowano na 15 października - tematem przewodnim czarodziejskie lustra.

W trakcie spotkania maluchy i ich rodzice zobaczyły efekty wywiadów z ostatniego poranka przed wakacjami, kiedy to główną rolę odgrywały krasnoludki. Rodzinne poranki tradycyjnie uatrakcyjniły kreatywne warsztaty artystyczne – do wykonania były paluszkowe pacynki na dwa palce oraz ośmiornica zrobiona ze skarpetki, grochu i sznurka. Dużo radości sprawiło też losowanie nagród od sponsorów Rodzinnych Poranków w MDK Muflon.

- Bolek i Lolek przechodzi z pokolenia na pokolenie. Będziemy odkrywać ich świat oraz łączyć ich przygody z naszymi przygodami w życiu codziennym – powiedziała Agata Makutynowicz-Turska, która wraz z Agnieszką Gierus i Marcinem Sweklejem prowadzi niedzielne poranki w Sobieszowie. - Bajka to tylko pretekst, ale tak naprawdę na Poranki Rodzinne warto przychodzić, żeby się czegoś nauczyć, czegoś dowiedzieć, miło spędzić czas, pośpiewać, pomalować, poskakać, poruszać się oraz odpowiedzieć na pytania, które zadajemy, a także wylosować nagrodę – wymieniał argumenty, które przemawiają za udziałem w wydarzeniu organizowanym w MDK Muflon. Organizatorzy cieszą się, że ich inicjatywa spotyka się również z dużym zainteresowaniem rodziców, którzy osobiście wciągają się w zabawę i aktywnie spędzają czas ze swoimi pociechami. - Zawsze mamy niezły ubaw, bo większość rodziców tak bardzo się stresuje, odpowiadając na nasze pytania, że nie widać różnicy czy odpowiada dziecko, czy rodzic. Wspaniała zabawa – dodał M. Sweklej.

Kolejny poranek już za niespełna miesiąc – 15.10.2017 r. Warto śledzić profil MDK Muflon na Facebook'u, gdzie pojawią się szczegóły dotyczące prac domowych, jakie warto wykonać na następne spotkanie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Objazd na singletracku

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

E. Jaworowicz ponownie w Uzdrowisku Cieplice

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Miastu na urodziny

Dachowanie w Radomierzu

Miejsca spotkań (na razie) zamknięte

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1038
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%