MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Po ulicach z przeszkodami

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 20 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 21 maja 2006, 17:52
Autor: Daria, TEJO
Fot. Daria
Łatanie nawierzchni ulicy Osiedle Robotnicze nie ułatwia jazdy jeleniogórskim kierowcom. Pociecha w tym, że jednego z głównych traktów znikną wyboje. Na jak długo? Pewnie do następnej zimy. Do jesieni potrwają remonty innych ulic.

Prace są prowadzone metodą doraźną. W miejsce ubytków spowodowanych wyjątkowo długo w tym roku trwającą chłodną porą roku wklejany jest asfalt. Sami drogowcy przyznają: nie da się dać gwarancji na to, że masa utrzyma się w jezdni dłużej niż kilka miesięcy.

Teraz wycięte spore kawały asfaltu stanowią przeszkodę dla przejeżdżających ulicą samochodów. Kierowcy radzą sobie jak mogą: jazda chodnikiem czy lewą stroną ulicy nie należy do rzadkości.

Wśród użytkowników dróg nie brakuje opinii, że poniemiecka nawierzchnia z kostki granitowej jest znacznie trwalsza niż polski asfalt. Potwierdza to fakt, że taka wciąż istnieje na zakrętach pod okolicznymi wiaduktami. – Przez kilka lat była ta kostka pokryta asfaltem, ale ktoś doszedł do rozsądnego wniosku, że dawniej robiono lepiej – powiedział nam okoliczny mieszkaniec.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów wciąż reperuje ubytki w jezdniach. Firmy drogowe przymierzają się też do kompleksowych remontów. Ekipy drogowców trafią wkrótce na ulicę Kiepury i Nowowiejską. Całkowicie odnowionych ma być też kilka traktów w Cieplicach i Sobieszowie.

Kierowcy i inni użytkownicy jezdni muszą uzbroić się w cierpliwość. Utrudnienia w ruchu potrwają aż do jesieni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wybory: Zwycięstwo PiS

Szkoła jak nowa  

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~jaan 20-05-2006 9:18
buhahha to łatanie jest bez sensu...na ile ono wystarczy?? chyba by było lepiej zrobić raz a dobrze, a nie co chwilke wydawać kasę na łatanie...czy ktoś myśli w ten sposób??
~Jeleniogórzanin 20-05-2006 10:36
Już kiedyś właśnie zwracałem uwagę na wspomnianą w artykule trwałą nawierzchnię z poniemieckiej kostki.Niestety dlaczego została odsłonieta tylko pod wiaduktem a nie na całej długości ulicy Osiedle Robotnicze?Z pewnoscią solidna kostka znajduje się na Ulicy Drzymały i na wielku innych.Może zamiast bezsensownie wydawac pieniądze co kilka miesiecy na doraźne łatanie wyrw w asfalcie, lepiej usunąć cały asfalt z kostki, oczyścić nawierzchnię i będzie lepiej, trwalej i ładniej...?
~kaszka 20-05-2006 13:17
super, jechalam tamtedy dobrze ze zawieszenia nie zgubiłam hehehe
~Misek 20-05-2006 19:51
Właśnie powinni zostwić kostke. Wile z was zapewne było we Wrocławiu i widziało ile tam drug jest zrobionych z kostki? i tam nikt nienażeka na dziury bo na tych drogach z kostki poprostu ich nie ma co prawda troche telepie ale nie niszczy tak zawieszenia jak niektóre drogi ale nasze władze są mądżejsze. Szkoda gadać wkońcu całe to państwo to jedno wielkie nieporozumienie.
~był_i_znikł 21-05-2006 18:44
kostka brukowała nie dość, ze byłaby trwalsza od tego polskiego asfaltu to jeszcze ulica Drzymały dostała by spowrotem swój dawny czar i duszę - byłaby to chyba najbardziej stylowa uliczka w jeleniej z ładnymi secesyjnymi kamieniczkami i brukiem, a tak to jest uliczka z secesyjnymi kamieniczkami i dziurskami wyrywającymi zawieszenia z samochodow... a to Polska własnie!
~heh 21-05-2006 22:44
heh i tak pozostawiali dziurki :P ehhh... fachowcy... i codziennie budzili... ;/
~przemo 22-05-2006 23:02
takie latanie to robota na krotka mete.brak slow.kolo mozna urwac.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Promesy dla strażaków z powiatu  

Kto do Senatu?

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Koncert Papieski  

Wykłady o otępieniu i demencji w KSON–ie

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
637
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%