MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Po święcie pieczonego ziemniaka w Michałowicach

Wiadomości: Michałowice
Poniedziałek, 20 października 2014, 9:53
Aktualizacja: 13:21
Autor: Org
Fot. Organizatorzy
Ponad 20 kilogramów ziemniaków upieczono i zjedzono podczas „Wieczoru pieczonego ziemniaka” w Michałowicach, który w sobotę (18.10.) zorganizowała Rada Osiedla. Dopisała pogoda i uczestnicy.

Przy ognisku bawiła się spora grupa miejscowych, ale także gości, którzy w miniony weekend licznie przybyli, by podziwiać piękno „perły Karkonoszy” czyli Michałowic.

Święto ziemniaka rozpoczęto od zabawy dla dzieci. Konkurs plastyczny oparty na tworzeniu „dziecięcych dzieł” z ziemniaków budził podziw jurorów, którzy mieli spory problem, by wyłonić zwycięzców. Po naradzie postanowiono przyznać pierwszą nagrodę Piotrkowi Zającowi, drugą Mai Sokołowskiej i Adamowi Barańskiemu, a trzecią - wszystkim pozostałym biorącym udział w konkursie.

Następnie rozpoczęło się pieczenie ziemniaków, a później zajadanie się pysznościami z ogniska. Zabawie towarzyszyła muzyka, przy której „starzy bywalcy zabaw w Michałowicach” próbowali swoich umiejętności tanecznych. Ognisko płonęło do rana. Organizatorzy zabawy: Marian Klasiński i Jan Kołodziejczyk zapowiadają kontynuację przedsięwzięcia w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ciepło bardziej eko

Przetarg na zimowe utrzymanie dróg rozstrzygnięty

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Chaplin 20-10-2014 14:29
Oficer polityczny LWP wie jak zorganizować imprezę masową - pozdrowienia od Towarzysza Chaplina
~mieskaniec 20-10-2014 17:08
impreza robiona tylko dla swoich a nie dla mieskańców i dla nabicia kasy w sklepie tak rada osiedla imprezuje
~ 20-10-2014 21:44
Chaplin dzięki za uznanie,zapraszam za rok lub na inną naszą zabawę.Dla "mieszkańca" mam radę; przyjdz z własnym produktem albo kupionym w Biedrące nie nabijesz kasy w miejscowym sklepie i będziesz zadowolony.I jeszcze jedna uwaga impreza jak każde inne była otwarta i bawiło się na niej tyle samo "swoich" co i "obcych"z całej Polski. Zapraszam Cie na spotkanie 23.10.2014 o godz.18.00 do schroniska "Złoty Widok" bedziesz mógł zgłosić swoje propozycje do dzialania Rady. Jak beda mądre na pewno zostana uwzględnione. Pozdrowionka
~ 20-10-2014 23:27
A gdzie się podziewał kandydat na burmistrza obstawiający wszystkie michałowickie imprezy. Czyżby była konkurencyjna impreza z większą ilością potencjalnych wyborców?
~xox 21-10-2014 0:37
dzień seniora w OSP
~ 21-10-2014 9:02
drogi mieszkańcu jeżeli boli cie nabijanie kasy w moim sklepiku proponuje tobie zorganizowanie imprezki zakup sobie artykuły w biedronie kup kase fiskalną postaw stoisko na imprezie zapłać podatek ja na ten dzień zamknę sklepik żeby tobie nie robić konkurencji zobaczysz wtedy jak sie dorobiłeś za ten jeden wieczór być może wtedy zmądrzejesz proponuje przy następnej okazji podpisz się ale myślę że nie masz na tyle odwagi
~Chaplin 21-10-2014 11:19
Towarzyszu ! Czy masz problem z umiejętnością czytania ze zrozumieniem ? Czy ja pisałem coś o Biedronce, sklepie, kasie i niezadowoleniu ? Pozdrawienia od Towarzysza Chaplinia !!!
~Chaplin 21-10-2014 12:11
Towarzyszu - przepraszam !!!! To ja nie doczytałem - Chaplin ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Czyżby Andrzej Duda?

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Podgórzyn chce wyjść z KSWiK

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
885
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
13%