MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Po śniegu do szczęścia

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Sobota, 28 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 28 lipca 2007, 17:40
Autor: ROB
Fot. Archiwum
Otwarta droga do budowy nowego wyciągu w Szklarskiej Porębie.

Rząd wydał decyzję umożliwiającą budowę wyciągu narciarskiego w obrębie Szrenicy.
– To przełom, który ma ogromne znaczenie dla rozwoju turystyki w tym mieście. Władze kurortu długo czekały na tę decyzję – przyznaje posłanka PiS Marzena Machałek.

Samorządowcy nie popadają jednak w huraoptymizm. Do rozpoczęcia budowy jeszcze długa droga. Decyzja rządu to jedynie zgoda na zmianę przeznaczenia terenów w okolicach Szrenicy. Władze miasta czeka załatwienie szeregu formalności. – Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w drugiej połowie przyszłego roku powinniśmy się z nimi uporać – mówi Grzegorz Sokoliński, przewodniczący rady miejskiej.

W rejonie Szrenicy ma powstać nowoczesny wyciąg kanapowy firmy Sudety Lift. Planuje się też poszerzenie istniejących już nartostrad, a także zamontowanie systemu ich dośnieżania. Do tej pory obowiązujące przepisy zabraniały dośnieżania tras w górnej ich części.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bolesławieckie Święto Ceramiki

KD: powrót pociągów międzynarodowych

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Tryton 28-07-2007 17:57
teraz tylko czekać na histeryczne występy ekologów :p
~M@teusz 28-07-2007 21:28
No i bardzo dobrze wreście coś zrobią z tym wyciagiem ile można było stać w tych okropnych kolejkach czekając na wjazd na górę.Tylko żeby zaraz KPN co nie wymyślił.Życzę powodzenia w budowie.Czekam na wynik końcowy.
~KTO to to 29-07-2007 9:12
No i co z tego, jak zapomną zrobić bezpłatne parkingi,aby się dostac pod wyciąg bedzie trzeba zapinać z buta z centrum szklarskiej jezeli się uda zaparkować!!!!!!!!!
~na pewno 29-07-2007 9:35
zaraz ktoś z KPN coś wymyśli jak zwykle , zawsze z nimi problem jakoś w czechach non stop robią poszerzają a u nas porażka zablokowani przez KPN
~kasia 29-07-2007 12:21
wszyscy porównuja oba karkonoskie parki. Wychodzi na korzyść Czech tyle że czeski KPN jest kilka razy większy, ma lepsze stoki i lepsze warunki jeśli chodzi o wiatr i opady. Ten nowy wyciąg znowu przy wiatrach będzie nieczynny. Wiele sie nie zmieni.
~do kasia i bandy zielnych 29-07-2007 15:32
Wiatr, to może w twojej głowie wieje. mam już dość tych argumentów, że czeskie karkonosze są więsze. A JAKA JEST RÓŻNICA MIEDZY CZESKIMI A POLSKIMI KARKONOSZAMI? Nie ma żadnej. To są ciągle te same góry. Więc zielone ludki opowiadać głupoty, że w czechach to mozna, bo mają większy obszar gór. Co z tego, że mają. Już prawie granic nie ma.
~Góral 29-07-2007 19:38
Od 01.01.2008 nie będzie już granicy tak jak teraz ,będzie można w każdym miejscu przejść do Czech mając dowód osobisty.Straży granicznej już na granicy nie będzie,jesteśmy UE.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Areszt za brutalne pobicie

Jest gdzie chodzić – konkurs

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Ruszyła procedura ws. referendum

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%