MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Po ślubowaniu – pierwszaki na „Szóstkę”

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 14 października 2017, 7:08
Aktualizacja: Niedziela, 15 października 2017, 5:35
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejna jeleniogórska placówka ma za sobą ślubowanie pierwszoklasistów. W piątek (13.10) w Szkole Podstawowej Nr 6 licznie zgromadzeni rodzice z dumą obserwowali, jak ich pociechy wstępują w grono społeczności szkolnej.

W nowym roku szkolnym w jeleniogórskich placówkach otwarto 25 oddziałów klas pierwszych, z czego trzy w cieplickiej "Szóstce". W trakcie uroczystości w sali gimnastycznej maluchy pięknie odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego oraz pieśń szkolną, a także wykazały się umiejętnościami artystycznymi prezentując się w części artystycznej śpiewając piosenki i recytując wiersze.

- Przez pierwszy miesiąc dowiedzieliście się gdzie jest wasza klasa, świetlica, biblioteka szkolna oraz inne ważne pomieszczenia. Wiecie też, jak wyglądają i nazywają się nauczyciele, którzy was uczą. Za wami pierwsze lekcje, pierwsze poznane litery i cyfry - mówiła Maria Guszała, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 6 w jeleniogórskich Cieplicach. Uczniowie klas starszych dobrym słowem wsparli swoich młodszych kolegów i koleżanki, a następnie przystąpiono do ślubowania i pasowania.

W roku szkolnym 2017/2018 w Jeleniej Górze utworzono więcej oddziałów klas pierwszych niż w poprzednim roku, głównie ze względu na to, że w ubiegłym roku większość rodziców sześciolatków postanowiło, że ich pociechy pozostaną w przedszkolach, zatem po ukończeniu „zerówki” zasiliły w tym roku grono uczniów szkół podstawowych.

- Mamy 25 oddziałów w klasach pierwszych, z czego 10 proc. to dzieci w wieku 6 lat – powiedział Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Dla porównania warto zaznaczyć, że w roku szkolnym 2016/2017 sześciolatkowie stanowili 22 proc. uczniów klas pierwszych.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Pszczeli projekt KPN

Czyżby Andrzej Duda?

Nowa rektor w KPSW

Pożegnanie starszaków

Czas na egzamin ósmoklasisty

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Politycy komentują wynik wyborów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
720
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%