MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Po proteście - obietnice poprawy

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 15 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 15 maja 2007, 13:22
Autor: Angela
Fot. Angela
Powstaną ścieżki rowerowe: zapewniają cyklistów władze Jeleniej Góry.

W sobotę Zbigniew Leszek z Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarskiego zbierał podpisy pod protestem rowerzystów w sprawie ich dyskryminowania przez samorządowców. W poniedziałek przyjął go zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Zbigniew Leszek wręczył mu poparty podpisami mieszkańców protest. Podkreślił konieczność spotkań z samorządowcami. – Wspólnie moglibyśmy zaplanować i ustalić, gdzie takie ścieżki powinny powstać. Myślę, że ten pisemny protest to tylko formalność, która zmobilizuje władze do uwzględnienia naszych problemów – powiedział Z. Leszek.

Jerzy Łużniak nie tylko zgodził się na spotkanie z cyklistami, ale również sam podpisał się pod protestem.
Nie jest to pierwsze takie pismo wręczone władzom przez rozżalonych rowerzystów. Podobne dostał były prezydent Józef Kusiak. Teraz protestujący przekonują, że za jego kadencji niewiele dla nich zostało zrobione.
– Jestem po stronie cyklistów, z tego względu, że wówczas jako przewodniczący komisji gospodarki komunalnej zwróciłem się na piśmie do ówczesnego prezydenta z takim wnioskiem, żeby przy każdym remoncie generalnych były brane pod uwagę ścieżki rowerowe – powiedział Jerzy Łużniak.

Był nawet projekt w ramach programu Euroregionu Nysa, który został wysłany do J. Kusiaka. – Otrzymaliśmy obietnicę, że zostanie on zrealizowany. Jak wiemy w projekcie budowy dwudziestu budowanych dróg takie ścieżki nie zostały uwzględnione. Obecnie z prezydentem Markiem Obrębalskim wkraczamy w to, co już jest zastane. Zmienić tego nie możemy. Zabraniają nam tego projekty unijne. Następne robione drogi będą takie szlaki uwzględniały – zaznaczył.

Jerzy Łużniak obiecał, że ścieżki rowerowe będą powstawać już od przyszłego roku. Zapewniał, że ta jedna z obietnic wyborczych nie pozostanie tylko słownym zapewnieniem.
– Chcemy być miastem przyjaznym dla rowerów i prędzej czy później takim miastem Jelenia Góra będzie – powiedział zastępca prezydenta. – Żeby te ścieżki służyły nie tylko naszym mieszkańcom, ale również turystom, którzy przyjeżdżając do nas coraz częściej z rowerem. Sam zobowiązuje się do dopilnowania tej kwestii.

Podczas spotkania zaplanowano już spotkanie cyklistów z samorządowcami. Jeszcze w tym tygodniu porozmawiają o kłopotach ze ścieżkami z odpowiedzialnymi za komunikację oraz dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Powstaje rondo w Mysłakowicach

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~ghost007 15-05-2007 14:12
Fajnie, że jest ktoś kto się tym zajął. Brawo Panie Zbyszku. Mam nadzieję, że coś z tego będzie ;)
~Jano 15-05-2007 14:49
Konkrety a nie bzdety! Panie Zbyszku niech pan sie nie da zwisc usmiechami, poklepywaniem po plecach, kawa, herbata, paluszkami i pustymi obietnicami! Ich trzeba mocna za ja.. i do roboty! Pozyjemy zobaczymy, jak na razie niewiele z wyborczych obietnic, jesli jakiekolwiek zostaly spelnione. Gdy potrzeba prezydenci odkopuja odpowiednie inwestycje poprzedniej ekipy by sie nimi pochwalic, jak trzeba to odkopuja inne inwestycje poprzedniej ekipy by znalezc wymowke swych nieudolnosci... ... troche honoru panowie! W kazdym razie trzymam za slowo i czekam na jakies konkrety, kiedy pierwsze nowe sciezki rowerowe? Za pol roku, za rok, za piec lat? Konkrety a nie bzdety!
~seeeeee 15-05-2007 16:02
a obietnica posprzątania miasta już została spełniona ????
~Albert 15-05-2007 18:15
A może zamiast ścieżek rowerowych wybudowwać w mieście Centrum Intergracji Społecznej.
~Blabla 15-05-2007 18:55
Przyjdż pan do mnie to sobie poobiecujemy... :-))
~Zbigniew LESZEK 15-05-2007 19:45
Osoby pragnące działać w jako ,,konsultanci,, proszę o kontakt Zbigniew.Leszek@gmail.com Proszę o kontakt nie krytykantów (bo takich w Jeleniej Górze jest wielu to widać po treściach niektórych komentarzy), ale osoby które coś chcą dla NASZEGO MIASTA zrobić - za DARMO Szukam PASJONATÓW rowerowych, takich którzy czują temat ścieżek rowerowych. W czwartek pan Łużniak obiecał spotkanie na budowie ul Sobieszowskiej, aby na miejscu sprawdzić moje zarzuty. Z kolarskim pozdrowieniem Zbigniew Leszek
~RS 15-05-2007 20:25
A może by tak na najbliższej sesji Rady Miejskiej przepytać poprzednie władze jak to ze ścieżkami było. Z tego co wiem są Oni tam obecni.
~biker 15-05-2007 22:00
"W czwartek pan Łużniak obiecał spotkanie na budowie ul Sobieszowskiej, aby na miejscu sprawdzić moje zarzuty." sprawdzi zarzuty i co??? tam remontuja i buduja wszystko to, co juz zostalo zatwierdzone, wiec pewnie i tak niczego nie zmienia....wiec rowerzysci nadal albo beda ryzykowac zycie, jadac ulica, albo beda denerwowac pieszych, jadac chodnikiem...i w kolo macieja...
~jelg 15-05-2007 22:19
DoRS i zapytac p.luzniaka czy przygotowal wniosek o pieniadze z uni na sciezki rowerowe
~do biker - Zbigniew Leszek 16-05-2007 7:43
Do biker i jemu podobnych - przestańcie PŁAKAĆ jak dzieci tylko sprobujcie coś w tym mieście ZMIENIĆ - Macie pomysły to się przyłączcie. Z kolarskim pozdrowieniem Zbigniew Leszek
~roman 16-05-2007 9:18
ghost007..... jak dla mnie to nikt się tym jeszcze nie zajął. Za co te brawo? Za czcze gadanie?
~Rowerzyści święte krowy 16-05-2007 9:31
Niech Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarskie zacznie prowadzić pracę edukacyjną ze wszystkimi rowerzystami, takze z tymi, ktorzy pojawiają się gdzieś z tyłu kolumny samochodów, zajeżdżają pod światłami drogę ustawiając się nas przedzie i spokojnie, jak święte krowy, prowadzą cały sznur samochodów za sobą. Inna sprawa to sposób jazdy, przez pańskich kolegów, panie Zbigniewie Leszku na zatłoczonych jezdniach właśnie grupy kolarzy. Jadą kupą zajmując cały pas ruchu. Oczywiście tej cholernej Policji nigdy nie ma. Podobnie wygląda ruch rowerów na 1 Maja.
~Obserwator X 16-05-2007 10:12
W tej dyskusji trzeba wyjaśnić o co chodzi? Czy o ścieżki rowerowe - czyli budowane osobne trasy dla rowerzystów w terenie takie jak do Mysłakowic czy na Perłę, czy o drogi dla rowerów wyznaczone wdłuż głównych ulic jak w Maciejowej? Te pierwsze wymagają odrębnych projektów i można na to zdobyć środki ale nie ma chyba dziś pomysłu wyznaczenia takiej ścieżki - może w stronę Piechowic i Szklarskiej wzdłuż Kamiennej albo w stronę Wojanowa i Janowic? Warto poddać pod dyskusję. Te drugie tzreba wyznaczać kosztem pieszych ale warto spróbować i odgraniczyć żółtą linią na chodniku tak jak w wielu miastach europejskich. Pamiętam, że koordynować temat "Jelenia Góra przyjazna dla rowerzystów" miała Fundacja Kultury Ekologicznej na Dworze Czarne i Pan Łużniak tam aktywnie działał, więc dlaczego to umarło? Panie Prezydencie, niech Pan zapyta kolegów co wymyślili, a nie zwala na poprzedników, bo ani prezydent poprzedni ani obecny nie zrobi projektów?
~misiekjga 16-05-2007 10:12
Koniecznie udostępnić rowerzystom możliwość jazdy chociaż jednym chodnikiem na wiadukcie nad torami, na al.Jana Pawła II, oraz na moście nad Bobrem, na tej samej trasie. Rowerowa jazda pasem jezdni w tych miejscach, w towarzystwie mknących tirów, to pewne kalectwo lub śmierć. Cud, że jeszcze do tego nie doszło!
~Rowerzysta 16-05-2007 11:34
To jest natura Polaków - nikt tym tematem nie zajął sie wcześniej - za to MĄDRALIŃSKICH KOMENTATORÓW to pełno. Teraz to wszyscy wiedza jak to zrobić, a gdzie byliście wcześniej. Zbychu nie komentuj tych GŁUPICH INTERNAUTÓW ja sie przełączam do Ciebie.
~do Pana Z. Leszka 16-05-2007 16:00
gratuluje Panu optymizmu, ale z Pana odpowiedzi na moj komentarz wynika, że najklepiej będzie, jak my, rowerzyści, sami weźmiemy się do pracy...?a od czego sa rządzący? remonty drog trwaja, a nie widac tam zagospodarowanego miejsca dla nas...miałem nadzieję, że z Pana spotkania z v-ce tego miasta wyniknie coś konkretnego..a tu znów tylko obietnice...ehhh pozdrawiam - biker
~do rowerzysty 16-05-2007 16:04
moje prawo komentowac..- chce jezdzic bezpiecznie i czekam na konkretne rozwiazania biker
~Zaproszenie - Zbigniew Leszek 16-05-2007 21:33
W Czwartek o godz.12 na skrzyżowaniu ul Lubańskiej i Sobieszowskiej spotkanie z Panem Prezydentem, oraz z Pracownikiem Miejskiego Zarządu Drug i Mostów. Celem uzgodniona z nami jak ma być wytyczona ścieżka rowerowa. Zapraszam rowerzystów na Spotkanie i Ciebie biker też - będziesz miał okazją sie wykazać.
~IZKA 17-05-2007 12:46
Super,coś zaiskrzyło.Fajnie jakby powstało jakieś połączenie z ZAbobrza przez estakadę w kierunku giełdy.Do ronda przy wylocie na Szklarską można jeszcze jakoś dojechać,ale potem to trzeba jechać albo wąskim nie oznaczonym chodnikiem,albo ulicą, po której mkną i klną na rowerzystów kierowcy .OD schroniska dla zwierząt do ul Lubańskiej są same pola,można by tam wzdłuż ulicy zrobić drogę rowerową dwukierunkową, tak aby można było bezpiecznie dojechać i wrócić z powrotem.Wzdłuż Lubańskiej też są pola,więc można by było to połączyć.Albo od schroniska dla zwierząt aż do Wojcieszyc lub Piechowic, tak aby nie trzeba by było wjeżdżać na ulicę.Trasa byłaby wtedy bezpieczna,w sam raz na rodzinne wypady.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Aktywni sąsiedzi

Dla bezpieczeństwa

Sadzą las

Osuwiska na obwodnicy

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
909
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%