MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Po premierze: Wszyscy jesteśmy Kubusiami?

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 30 października 2016, 9:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 października 2016, 8:12
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (29.10) na Dużej Scenie Teatru im. Cypriana Kamila Norwida zobaczyliśmy przedstawienie pt. „Kubuś i jego Pan” Milana Kundery wg powieści Denisa Diderota „Kubuś fatalista”. To pierwsza premiera w nowym sezonie, z jaką mogli się zapoznać jeleniogórscy miłośnicy sztuki teatralnej.

Jak zapowiadał reżyser spektaklu Bogusław Jędrzejczak, była to okazja do stawiania pytania: dlaczego jedni z nas rodzą się Panami, a inni Kubusiami. - To spektakl skierowany do inteligencji – mam nadzieję, że spora część jeleniogórzan ma się za inteligencję, a po drugie - do młodzieży licealnej i studenckiej, bo tekst jest inteligentną zabawą – mówił B. Jędrzejczak.

Z jakimi wrażeniami wychodziła publiczność? Trzeba przyznać, że z mieszanymi – nie brakowało głosów pochlebnych, ale i krytycznych. - Uwielbiam czeski humor. Jest specyficzny i aktorzy doskonale to zagrali – stwierdziła pani Aneta. - Mam wrażenie, że nie wszystko było dopracowane i pospieszono się z premierą, ale to moje subiektywne odczucie – ocenił pan Adam. - Wszyscy jesteśmy Kubusiami – dodała z uśmiechem kolejna z obserwatorek sobotniej premiery.

Dyrektor Teatru Norwida Tadeusz Wnuk przekonywał, że warto przychodzić na ten spektakl. – Ta przypowieść jest bardzo na czasie. To historia, która mówi o tym, że coś jest zapisane, może absolut tym rządzi. Gdzieś na górze jest reżyser, a my jesteśmy tylko aktorami i w związku z tym poddajemy się pewnym wydarzeniom, które są poza nami, a my za tym idziemy – powiedział Tadeusz Wnuk.

Scenografia: Małgorzata Gałaś-Prokopf, muzyka: Zbigniew Paweł „Niko” Nikodemski. Wystąpili: Katarzyna Anzorge (gościnnie), Marta Kędziora, Magdalena Kępińska, Elżbieta Kosecka, Iwona Lach, Anna Ludwicka-Mania, Elwira Hamerska-Kijańska, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Kazimierz Krzaczkowski, Bogusław Kudłek, Robert Mania, Jacek Paruszyński i Bogusław Siwko.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

Od niedzieli już z nowymi przystankami

Muzem Karkonoskie: to warto zobaczyć!

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~do rzeczy 30-10-2016 11:51
Scenografia a w szczególności stroje - bardzo oryginalne. Dawno tak w teatrze nie było.
~Widz 30-10-2016 13:16
To jest największa klęska tego teatru. Pan dyrektor i Pan kierownik i po drodze jeszcze kilku urzędników bedzie udawać, że jest dobrze itd. Jak można zrobić zabawny tekst, który nie jest zabawny ...? Uhu ... teraz bedzie już słabiej i gorzej. Pan dyrektor z nadania pewnie problemu nie widzi "bo było ładnie" - powie. Żal zespołu. Spektakl koszmar.
~MiK 30-10-2016 16:47
Drogi widzu, a raczej widzko. Jak widać wystarczy zasiąść po drugiej stronie sceny aby ocenić pracę kolegów. Jak na "widza" dobrze też znasz strukturę teatralnych zależności. Jak już wspomniano jest to spektakl zaadresowany do inteligencji, a tu jak widać nie tylko ona zamieszkuje Jelenią Górę. Twój wywód miałby sens i wagę, gdyby poparty był jakąkolwiek rzeczową argumentacją. A tak, no cóż tyle jest warty, ile ryczenie krowy na pastwisku
~ 30-10-2016 17:55
jak w kazdej instytucji prace dyrektora,prezesa mozna ocenic po jakims czasie pewnie po roku a najlepiej dwoch, ocena ze bedzie tylko gorzej jest dziwna i majaca na celu wprowadzic ferment,ktory temy teatrowi dzisiaj jest nie potrzebny.
~po premierze 30-10-2016 21:07
Spektakl rzeczywiście daje dużo do myślenia. A to w sztuce przecież jest istotne.
~BC 30-10-2016 22:42
Dawno tak w naszym teatrze nie było! To prawda! :) Spektakl pięknie zagrany. Wizualna uczta, dobry humor i jeszcze COŚ ... Dziękujemy :)
~Ireneusz 31-10-2016 1:49
To nie jest spektakl dla inteligencji, bo nie jest inteligentnie skontruowany. Brak perspektywy scenicznej, rytmu, pogłębienia sensu tekstu sztuki. Powierzchowne to wszystko. Brawa dla Bogusława Kudłuka, Roberta Mani są świetni, ale....
~Teatroman 31-10-2016 15:37
Spektakl ciekawy i wart polecenia. Moze zabraklo troche konstrukcji i mysli. Zbyt proste i bez tematu. Mimo to brawo Kubus i jego Pan milo posluchac i popatrzec na takie role.
~Marta. 31-10-2016 17:30
Ogladalam przedatawienie wczoraj. Bardzo mile i pouczajace przedstawienie. Wspaniala gra naszych aktorow. Szczegolne gratulacje dla panow Kudlka i Paruszynskiego i dla pani Kepinskiej. Gratuluje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza  

Remont Drzymały – czasu coraz mniej

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Pablopavo i Ludziki

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
983
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%