MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Po policyjnej akcji „Znicz 2018”

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 5 listopada 2018, 13:01
Aktualizacja: Wtorek, 6 listopada 2018, 6:36
Autor: 112
Tegoroczna akcja „Znicz„ w Jeleniej Górze i na terenie powiatu jeleniogórskiego minęła dość spokojnie. Od 31 października do 4 listopada na drogach doszło 13 kolizji. Nie było żadnego wypadku.

Najczęstszą przyczyną kolizji był brak bezpiecznej odległości między pojazdami i nieprawidłowy manewr wyprzedzania. Kilku kierowców nie ustąpiło pierwszeństwa innym.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami, z których 27-letni kierujący ciągnikiem dodatkowo naruszył 7-letni zakaz kierowania pojazdami.

Policjanci zatrzymali 22 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km na godzinę. Kierowcy ci, stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

- 2 listopada około godziny 10.30 w Mysłakowicach, w terenie zabudowanym, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd poruszający się ze znaczną prędkością. Policyjny radar wskazał, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość aż o 74 km/h. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec Karpacza. Prawo jazdy będzie mógł odzyskać dopiero za 3 miesiące. Został on ukarany mandatem w wysokości 400 zł i otrzymał 10 punktów karnych – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania policyjne wspierali również strażnicy miejscy . Dzięki temu nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych jak i drogowych.

Kierujący pojazdami stosowali się do poleceń policjantów, czuwających nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy, jak i na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego, a także nie odnotowano większych utrudnień w ruchu drogowym.

Twoja reakcja na artykuł?

14
61%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
6
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Zatrzymali recydywistę

Spłonął pustostan w Przecznicy

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 5-11-2018 13:45
"na drogach doszło 13 kolizji", "Kierowcy ci, stracili prawa", "podinsp.. Edyta", "miejscy . Dzięki", "Kierujący pojazdami stosowali się do poleceń policjantów(...) a także nie odnotowano większych utrudnień w ruchu drogowym." - kto to pisał?
~zaboberek 5-11-2018 13:45
"Ponadto funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami,"...Czy policjanci wiedzieli,ze to są nietrzeźwi,którzy kierowali pojazdami,a może to składnia zdania autora tego artykułu?
~tttttaaaaa 6-11-2018 9:43
akcja "znicz" przebiegła skutecznie. Teraz policja szykuje się do akcji 11.11 - kryptonim proponuję "Double Eleven" no chyba że akcja krwawy protest weźmie górę:)
~Bezdomny 15-11-2018 11:51
R rzygać się chce

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Rowerzyści na "gazie"

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Dachowanie w Radomierzu

Wypadek pod Przełęczą Kowarską

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1046
Tak
22%
Nie
72%
Nie wiem
6%