MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Po pobycie przedstawicieli starostwa i Aachen w Europarlamencie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 3 czerwca 2012, 9:34
Aktualizacja: 9:35
Autor: Agrafka
Uproszczenie zasad występowania o dofinansowanie z Unii Europejskiej inicjatyw międzygranicznych i mniejszych regionów było głównym postulatem, jaki przedstawili m.in. jeleniogórski starosta Jacek Włodyga oraz burmistrzowie i wójtowie z regionu Aachen podczas seminarium „Aktywne, europejskie obywatelstwo i partnerstwo miast”, które odbyło się w 29 maja w Brukseli.

Spotkaniu przewodniczył Przewodniczący Europarlamentu Martin Schulz, któremu goście z powiatu jeleniogórskiego i z Aachen wręczyli petycję. Jej głównym punktem było ułatwienie przyznawania dotacji ze środków Unii Europejskiej małym gminom i powiatom, które często nie posiadają wkładu własnego, a są motorem rozwojowym ogólnokrajowej turystyki. Chodzi tu głównie o tereny przygraniczne, które współpracują ze sobą na płaszczyźnie międzynarodowej tj. powiat jeleniogórski i miasto Aachen.

- Mieliśmy możliwość obejrzenia Parlamentu Europejskiego, który zrobił na nas duże wrażenie. Widać było, że moje ponad 20-minutowe wystąpienie spotkało się z aprobatą zgromadzonych ponad 100 osób, jednak na konkretne decyzje dotyczące uproszczenia otrzymywania dofinansowań i skrócenia czasu: oczekiwania na decyzje oraz składanie wniosków, będzie trzeba jeszcze poczekać – powiedział Jacek Włodyga, starosta jeleniogórski.

Główną myślą przemówienia Jacka Włodygi było hasło „Europa dla ludzi”, czyli m.in. wzajemna integracja między aacheńczykami, a mieszkańcami powiatu jeleniogórskiego.

- Jesteśmy modelowym przykładem świetnej współpracy między narodami, a trzeba zaznaczyć, że współpracujemy także z Belgami i Holendrami. Mimo to mamy bardzo utrudniony dostęp do unijnych pieniędzy – mówi Jacek Włodyga. - To musi się zmienić, gdyż dyskryminuje obszary nie tylko przygraniczne, ale również regionalne, które nie mają tak dużych budżetów w porównaniu do dużych miasta np. Berlina, czy Wrocławia – dodał Jacek Włodyga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Muzyczyny Piknik pod Szrenicą z LAO CHE  

PiS ujawnił listy kandydatów

Country pod Śnieżką

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~ 3-06-2012 10:42
Hulaj dusza za publiczne pieniądze...
~analityk 3-06-2012 10:59
I tak od lat - kilka razy w roku bara-bara. Notabene czy ktoś jest w stanie wyjasnić precyzyjnie, po co jest starostwo powiatowe?
~w13 3-06-2012 11:07
... po to by określona ilość osób/pewnie w dużej mierze z jednej opcji politycznej/ miała dobra i dobrze płatną prace.
~chriss 3-06-2012 12:06
Pan Starosta mówi wielkie słowa: Europa dla ludzi. Czy zauważył działania władz lokalnych powiatu Aachen i podobnych w europie zachodniej dla ludzi? Wątpliwości w tej kwestii widać na co dzień dookoła nas.
~:0 3-06-2012 12:07
Proszę podać jeden wymierny efekt współpracy między powiatem, a innymi regionami europejskimi. Przez wymierny rozumiem ważny dla społeczności. Te śmieszne działania promocyjne nic nie wnoszące typu Tourtek, konferencje, wyjazdy, spotkania - komu to? Województwo (tylko samorządowe) i gmina, starczy. Kasować lanserskie posady.
~nnnp 3-06-2012 12:09
Po co te złośliwe, głupie komentarze.Szkoda mi tych co nie mają pojęcia o niczym, a anonimowo piszą bzdury.pozdrawiam delegację!
~Bezrobotny 3-06-2012 17:56
Niech lepiej odnowi budynek starostwa na Kochanoskiego,gdyż farby ten obiekt nie widział od czasów Hitlera.
~wiewiórpark. 3-06-2012 18:02
Może to całe towarzystwo wybrało by się z wizytacją do parku na Wzgórze Kościuszki , obejrzało stan i zaawansowanie robót. A następnie raczyło odpowiedzieć na pytania. 1. Dlaczego nadające się do ponownego użycia elementy kamienne oraz betonowe (płyty, krawężniki) z alejek zostały wywiezione w nieznanym kierunku, a na ich miejsce mają być położone nowe betony które choć jeszcze na paletach a już się kruszą ?. 2. Co stało lub stoi na przeszkodzie aby naprawić te wszystkie schody i alejki metodą na t/z przekładkę. 3. Kto jest odpowiedzialny za wycinanie zdrowych okazów drzew bez żadnej logiki ?. NARODZIE MIASTA J.G. JESTEŚCIE PO RAZ KOLEJNY KANTOWANI I NIC NIE MOŻECIE NA TO PORADZIĆ.............? Przy okazji zdewastują barbarzyńcy cały park ale przez chwilę będą się tam palić latarnie.
~:0 3-06-2012 19:46
do nnnp Bzdury to wizytacje bez sensu i organy bez znaczenia. A jak masz pojęcie o czym piszesz to uświadom tych złośliwych i przekaż ciemnocie swą wielką wiedzę. Opisz sens tych partnerstw powiatowych, w sytuacji kiedy powiat nie ma żadnej władzy w regionie. Powiat chce łatwych pieniędzy od Unii, bo sam ich nie ma. A te pieniądze potrzebuje na pokrycie kosztów wyjazdów, które mają na celu pozyskiwanie pieniędzy.
~gadanie... 4-06-2012 8:35
do 18:02 - Wzgórze Kościuszki to teren miasta Jelenia Góra więc nie podlega pod Starostwo tylko pod Urząd Miasta. Twoje pretensje są źle skierowane, ich odbiorcą powinien być p. Zawiła. A do sceptyków...czy waszym zdaniem lepiej nie starać się o dotacje unijne? Skoro ktoś chce nam dać pieniądze to czemu z tego nie skorzystać? Może za to zrobią twoją drogę, a może plac zabaw dla twojego dziecka, albo po prostu ktoś na tym zarobi i będzie mógł zatrudnić dodatkową osobę, ale stać go będzie na zrobienie zakupów w twoim sklepie więc i ty zarobisz.Nie bądź człowieku psem ogrodnika!
~ksawercia 4-06-2012 8:58
Ciekawa jestem czy w tym wyjeździe oczestniczyli radni powiatowi z opozycji.
~ 4-06-2012 12:17
Ja tam też byłem!! Miód i wino piłem, i się nabzdryngoliłem.
~Jeloneczka 4-06-2012 12:22
Cóż za wysoki i merytoryczny poziom komentarzy...
~Grzesiek_1 4-06-2012 15:10
A w jakim języku komunikuje się pan starosta?.
~ 4-06-2012 20:24
Zamiast plakac... sluchali, nie wypadalo sie im smiac. Tak uprzemyslowione miasto jakim byla Jel Gora. Przesrali wszystko, teraz zebrza w Brukseli. Panowie wlodarze, oszczedzac prosze zaczac OD SIEBIE!!!! Uposazenia w dol, do stawek ludzi pracy, wtedy pokazywac madrosc, jak zyc i rzadzic majac ochlapy. Ci ludzie na was tyraja i co sie im placi?, a co wam? To nikczemne zebrac w unii majac fortuny na kontach i spoleczenstwo z pustymi porfelami.
~Grzesiek_1 4-06-2012 21:22
A w jakim języku komunikuje się pan starosta?.
~Jeloneczka 4-06-2012 22:37
@ 04-06-2012 20:24 | ~ ... zlituj się nad sobą i nie wylewaj publicznie swoich frustracji... Masz internet - zacznij zarabiać, nie biadol, bo przyprawiasz normalnie tyrających ludzi o mdłości...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pociągiem do Pragi

Lech Wałęsa w Świeradowie Zdroju

Kiedy nowy żłobek w Lwówku Śląskim?  

John Quincy Adams w Kotlinie Jeleniogórskiej

Odpust na szczycie

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
444
Tak
87%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%