MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Po naradzie prezesów i naczelników OSP

Wiadomości: Region
Piątek, 17 kwietnia 2015, 7:54
Aktualizacja: 7:57
Autor: PSP
Fot. KM PSP Jelenia Góra
O potencjale ratowniczo–gaśniczym powiatu jeleniogórskiego rozmawiano w Borowicach, gdzie spotkali się prezesi i naczelnicy Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Narada poświęcona była omówieniu podstawowych zagadnień związanych z funkcjonowaniem Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) w kontekście roli i zadań realizowanych przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. W systemie bezpieczeństwa powiatu stanowią one ważne ogniwo, ochraniając teren powiatu, a także Jelenią Górę – relacjonuje st. kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.
W programie znalazła się prezentacja wybranej jednostki z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, podsumowanie działalności jednostek OSP z terenu powiatu jeleniogórskiego, zasady dofinansowania zakupów, zasady przejmowania dowodzenia, uprawnienia kierującego działaniem ratowniczym, zasady służby wewnętrznej, regulamin umundurowania oraz szkolenia, inspekcje i wymagania w KSRG. Przedstawiono również metodykę szkoleń w zakresie pierwszej pomocy, zasady BHP podczas działań ratowniczych oraz kwestię ubezpieczeń i spraw odszkodowawczych.

Na terenie powiatu jeleniogórskiego jest łącznie 30 jednostek OSP, w tym 9 włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. To: Czernica, Janowice Wielkie, Łomnica, Piechowice, Sosnówka, Szklarska Poręba, Karpacz, Jeżów Sudecki, Stara Kamienica.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~borat 17-04-2015 21:26
ci strażacy to zbieranina osób nieodpowiedzialnych, nadużywający alkoholu ludzie którzy traktują tą formę działalności jako przygoda.wiem co mówię
~danka1 17-04-2015 21:45
te, borat - dam Ci radę- zapisz się do OSP- będziesz pił i bawił się!
~Łukaszek 17-04-2015 23:48
"Borat" takim sceptykiem? Strażakom jak i innym ratownikom i w ogóle wszystkim pracującym w trudnych warunkach, a jeszcze ratującym Twoje życie, zdrowie i mienie - należy się "piwo po pracy". A traktowanie swojej pracy jako przygoda- nic piękniejszego w życiu - pozazdrościć!
~ 19-04-2015 22:11
Wygląda na to, że borat zna O.S.P. z Piechowic od podszewki, na szczęście nie wszędzie tak jest.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W sobotę zbiórka krwi

Skażenie chemiczne lasu pod Dziwiszowem

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oddawali krew pamięci Kresowian

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
817
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%