MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Po mszy – do galerii na płocie

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Środa, 26 grudnia 2007, 20:07
Aktualizacja: Czwartek, 27 grudnia 2007, 8:19
Autor: rylit
Fot. rylit
W niecodziennym miejscu zawisły fotografie w Kopańcu. W środę po raz piąty swoje progi symbolicznie otworzyła Galeria na Płocie Sołtysa. Pomysłodawcą jest Jacek Jaśko, a wystawa, którą dzięki telewizji zobaczyła cała Polska, nosi tytuł „Kopaniec zmiany”.

Miasta mają swoje sale wystawowe, domy kultury i inne placówki. Kopaniec wieś u podnóża Karkonoszy, w której osiedla się coraz więcej ludzi sztuki i oprócz wielu ciekawych inicjatyw kulturalnych ma swoją Galerię na Płocie Sołtysa.
W tym roku to już druga ekspozycja. Pierwszą powieszono w Poniedziałek Wielkanocny.

Tym razem fotografie z Kopańca i okolic prezentowali ludzie, którzy tu mieszkają: Jerzy Almonkari, Adam Bończa–Pióro, Jacek Jaśko, Andrzej Jędroch, Wojtek Miatkowski oraz Kamila Szuba.

Sygnałem do otwarcia wystawy był moment wyjścia mieszkańców wsi z kościoła po odprawionej mszy. Oprócz zaproszenia do oglądania wystawy, organizatorzy zaprosili oglądających do stołu, gdzie przygotowano słodki poczęstunek i rozgrzewające napoje.

Spotkanie to uwieczniono na wspólnej zbiorowej fotografii wykonanej rzadko dziś używanym aparatem wielkoformatowym. Galeria na płocie robi furorę nie tylko wśród ludzi sztuki.
Dla turystów, którzy wypoczywają podczas świąt w górach, był to oddech od monotonii bożonarodzeniowego suto zastawionego stołu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

W szkole o używkach

Od niedzieli z nowymi przystankami

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~hmm 26-12-2007 21:30
gdzie jest kopaniec ?
~_rymcycymcy___ 26-12-2007 22:02
Ciekawe co to za "napoje rozgrzewające" zaserwował Jacek ;) W baszcie Grodzkiej była to zazwyczaj ....hehe ...herbatka z cytrynką ;)))
~jelgór 27-12-2007 0:08
U nas na płocie to tylko plakaty wyborcze wiszą... Też ładne portrety.
~do hmm 27-12-2007 0:49
Trasa Jelenia Góra - Szklarska: mniej więcej w Goduszynie odbijasz na Kopaniec :))
~do ~do hmm 27-12-2007 11:28
He, he.. W Goduszynie to sobie możesz odbić - do Rybnicy. Do Kopańca najlepiej z Piechowic ul. Pakoszowską (dawny Pakoszów) lub z Wojcieszyc przez Kromnów.
piipi 27-12-2007 15:03
...i na pewno zdjecia sa interesujace!.Do organizatorow mam pytanie,czy zostal lub zostanie wydany album tych prezentowanych zdjec? Podziwiam i popieram Wasza dzialalnosc na rzecz ochrony srodowiska.Wiem,ze dziala rowniez u Was teatr, a teraz te zdjecia na plocie....JESTESCIE CUDOWNI!!! p.s Jelenia Gora to miasto,a "smutek listopadowy" tam nadal trwa.........

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyciąg nie dla szkółek narciarskich?

Biskup odwiedził osadzonych

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Ktoś zniszczył choinki

Groźna kolizja na Wolności

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
977
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%