MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Po Mistrzostwach Karkonoszy Kucharzy i Barmanów

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 4 kwietnia 2014, 7:54
Aktualizacja: Sobota, 5 kwietnia 2014, 8:26
Autor: Katarzyna Zielińska
Fot. Katarzyna Zielińska
Finał VI edycji Młodzieżowych Mistrzostw Karkonoszy Kucharzy i Barmanów odbył się w środę (02.04.) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu. Tegoroczne mistrzostwa wygrali gospodarze!

Młodzieżowe Mistrzostwa Karkonoszy Kucharzy i Barmanów to cykliczna impreza, która odbywa się w Karpaczu. Uczniowie, młodzi kucharze rywalizują między sobą o najlepszą potrawę. Inicjatorami mistrzostw byli Marek Szopiński, prezes Zrzeszenia Handlu i Usług w Jeleniej Górze oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu, który po raz trzeci został gospodarzem konkursu. Udział w zawodach wzięło 9 szkół z całego kraju. Tematem tegorocznych mistrzostw były potrawy wielkanocne.

W tym roku zaszły spore zmiany w regulaminie. Spośród wszystkich zawodników wylosowano trzy drużyny, które pracowały pod czujnym okiem trenerów. Jury degustacyjne oceniało nie tylko smak potraw, ale i wygląd, ułożenie na stole, przygotowanie potrawy oraz czystość na stanowisku pracy. Mistrzostwa poprzedzone były 2-dniowymi warsztatami, gdzie początkujący kucharze mogli uczyć się od najlepszych.

- Bardzo cieszymy się, że możemy po raz kolejny gościć młodych, zdolnych, przyszłych kucharzy. Chcemy promować gastronomię i hotelarstwo ze względu na przemysł turystyczny jaki jest w Karpaczu - mówiła Bogusława Kozłowska, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Dla gości, którzy przybyli na finał konkursu zagrał szkolny zespół „Następny proszę”. Impreza zakończyła się wręczeniem nagród oraz degustacją potraw.

Ogłoszenia

Czytaj również

60 rund na 60 lat miasta  

Czytelniczka: drogo i brudno

Referendum coraz bliżej

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Iga 4-04-2014 8:11
No i co z tego ! I tak w zakładce Jelonki "dam pracę" większość ogłoszeń to właśnie poszukiwani kucharze,pomoce kuchenne, kelnerzy, itd. Pomimo tego, że mamy tak wspaniale uczące Szkoły Gastronomiczne i o profilu gastronomiczno-turystycznym. Gdzie podziewają się ci zdolni, młodzi ludzie po ukończeniu nauki ? Poza tym, czy ktoś widział obiekty naszych, regionalnych "gestorów turystyki" ? Czy oby to nie wygląda tak: Karkonosze-praca w kuchni: http://youtu.be/oTOWYeC2DIA
~cook 4-04-2014 9:29
a gdzie info jakie szkoły startowały i która wygrała ????
~xxx 4-04-2014 9:31
Wygrało OHP z Mysłakowic
~urzędas 4-04-2014 10:59
Pani Bogusia hehe. "Śledzę" tą panią od kiedy cały Miłków i Sosnówka wiedziały jeszcze przed konkursem że to ona będzie dyrektorką Liceum w Karpaczu... Gratulacje dla młodzieży za przygotowanie wspaniałych potraw, jednak przykre jest to, że nawet taki konkursik będzie wykorzystany przez tą Panią do promowania własnej osoby. Widać że kontynuuje zadanie z poprzedniej szkoły w której zawsze wychodziła przed szereg lansując się przed władnymi politykami. Domyślam się że szkoła w karpaczu to już jej prywatny folwark. Swoją drogą, rzekomo w przyszłym roku ma wprowadzić do nauczania j.hiszpański... ciekawe bo teraz jej córka się go uczy prywatnie a w przyszłym roku będzie już u mamusi w szkole wiec musi przecież na państwowym kontynuować naukę. Pożyjemy zobaczymy. Miłków oraz um pozdrawiają.
~Hanka 4-04-2014 11:43
Brawo chłopaki ze Szklarskiej!
~jezeli 4-04-2014 12:24
Jeżeli to prawda co pisze urzędas z tym hiszpańskim to moglby w przyszłości powstac ciekawy art w jelonce o samowolce takich politycznych dyrektorów. Niech nareszcie skonczy sie spóła ..........
~nieurzędas 4-04-2014 20:29
Szanowni jado-forumowicze Działanie bardzo boli niektórych nieudaczników życiowych do tego stopnia, że wyrzucają swoje żale, zasłaniając brak swojego zaangażowania w życie społeczne i brak przedsiębiorczości plując na tych którzy mają innym coś do zaproponowania. Dzięki zaangażowaniu szkoły w wiele projektów szkoła nabiera doświadczenia, a młodzież nie ma czasu na siedzenie na ławeczce w parku i przeklinanie swoich rodziców za to, że nie poświęcają czasu swoim "pocieszkom". Ta młodzież ma wspaniały potencjał i wiele chęci - trzeba im tylko dać coś do zrobienia i uwierzyć w nich, a pokażą, że są tacy sami jak my dorośli, a często nawet lepsi. Jeżeli dzięki powyższym pomówieniom (choć są wyssane z palca) inni uczniowie będą mogli uczyć się obcego języka to tylko korzystać i się cieszyć!
~Masakra!!! 4-04-2014 20:40
Bardzo profesjonalny artykuł!!! Wszystko wiadomo poza tym kto startował i jakie zajął miejsce. Gratulacje!
~Kazimierz 5-04-2014 9:05
PT nieurzędasie, jado-forumowicze nie są głupkami; co sugerujesz. Moim zdaniem, wypowiedzi mają głęboki sens, odnoszący się na przykład do bezkrytycznego korzystania z pieniędzy unijnych celem, jak to nazywasz: nabrania doświadczeń oraz, by nie przeklinać swoich rodziców. Otóż za ZSRR było podobnie, kto nie korzystał z dobrodziejstw - projektów - danych przez Moskwę, ten był malkontentem i jado-czymś tam. Korzystanie z cydzych pieniędzy i cudzej pomocy zawsze kończy się źle. Osobiście zwalczałem Krzyżaków, Niemców Prusaków i Ruskich. Nie podoba misię pomysł sprowadzenia do Polski Amerykanów. Chcę zrobić coś dla wzmocnienia mojego Kraju jako Kazimierz, nie zaś jako beneficjent.
~OLO 5-04-2014 10:06
.... przyjechali na darmowa wyżerkę, cały czas od kilkudziesięciu lat te same .... tylko brzuchy większe.
~olo 5-04-2014 10:10
zobaczcie jak dobrali gości do ilości wystawionego żarcia, zęby nie bili sie o kanapeczkę
~Kazimierz 5-04-2014 12:41
Na stołach nic specjalnego - lorneta i meduza. Niby stoły wielkanocne a ubożuchne.... . Jeden pseudomazurek, trochę galaret, zimna zupa i... , co mogę docenić,,, , coś zawijanego, pokrojonego w plastry. Sam jeden przygotowałbym suto zastawiony, moimi potrawami, stół; za 1/10 kwoty wydanej na tę imprezę. Choćem nie kucharz !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Serca pełne nakrętek

Trwa akcja odkażania gminnych placówek

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Wiadukty prawie gotowe

Nowa rada sportu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
837
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%