MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Po Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 grudnia 2014, 8:26
Aktualizacja: 8:28
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatora
W Jeleniogórskim Centrum Kultury uroczyście obchodzono Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, na którym m.in. nagrodzono zwycięzców konkursu „Jeleniogórzanie bez barier”. Uroczystość zorganizowało Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych „Pomocna Dłoń”. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób.

Słowo wstępne należało do gospodyni uroczystości, prezesa Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” – Teresy Adamowicz. W swoim wystąpieniu podkreśliła konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych ze społecznością ludzi zdrowych. Następnie Stanisław Dziedzic – przewodniczący Jeleniogórskiej Rady Osób Niepełnosprawnych przeczytał protokół komisji konkursu „Jeleniogórzanin bez Barier”.

Nagrodę główną i dwa wyróżnienia wręczył Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, który objął patronat honorowy nad imprezą. Główną nagrodę i tytuł "Jeleniogórzanki Bez Barier" otrzymała Lucyna Kornobys. W jej imieniu nagrodę odebrała Sylwia Myślicka. Wyróżnienia przyznano : Ewie Grabowskiej i Jerzemu Mendrykowi.

Nagrodzono również partnerów i zasłużonych członków Stowarzyszenia. Oprawę muzyczną uświetnił Paweł Orłowski z Fundacji „Bliżej Gwiazd.”

Głównym punktem programu był występ Teatru Arka z Wrocławia, który skupia zawodowych aktorów i osoby niepełnosprawne. Teatr wystawił spektakl „Moralność Pani Dulskiej 2” nowatorską interpretację sztuki Gabrieli Zapolskiej, której reżyserem jest Dariusz Taraszkiewicz. Po gromkich owacjach na stojąco, aktorom podziękowano koszem kwiatów. Następnie zaproszono wszystkich uczestników na słodki poczęstunek.

- Impreza jest dowodem na to, że władze miasta nie pozostają obojętne wobec problemów niepełnosprawnych, a sami niepełnosprawni starają się być aktywni „biorąc swój los we własne ręce” – mówi Teresa Adamowicz.

Organizację imprezy umożliwili sponsorzy: Cech Rzemiosł Artystycznych – Zbigniew Ładziński, Klub Muzyczny „Orient Express” i Pracownia Reklam VISION.

Ogłoszenia

Czytaj również

Monitornig pomoże?

Coraz bliżej święta

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~tak 11-12-2014 9:48
super sprawa, gratulacje !!!, należałoby by jednak napisać konkretnie za co te nagrody? hm?
~Anzelm B. 11-12-2014 12:56
Gówno to wobec informacji, że jeden z zakładów pracy chronionej z Jeleniej Góry, w dniu 05 grudnia złożył wniosek do sądu gospodarczego o upadłość. 1.500 osób niepełnosprawnych straci pracę !
~uczestnik 11-12-2014 20:17
Ten Teatr Arka z Wrocławia to jakaś porażka. Byłem raz na jego występie i nie wiadomo było, czy śmiać się, czy płakać, taki fatalny poziom. Cenię niepełnosprawnych, którym coś się chce robić, ale to byli niepełnosprawni chyba umysłowo. Nikomu nie polecam tego teatru. Co do samej imprezy - super!, ale na przyszłość uważajcie kogo zapraszacie.
~kuter 11-12-2014 20:49
Ta "Arka" pewnie prędko zatonie, sądząc po tuszy jej "aktorów".
~gluś 11-12-2014 22:10
gratulacje za pomysł i organizację
~Darro 12-12-2014 10:26
Jak dla mnie Moralność Dulskiej w wykonaniu teatru Arka była niesamowita. Pamiętam ta książkę Zapolskiej ze szkoły - była nie do przejścia, a tutaj jakbym oglądał jakąś współczesną sztukę. Bardzo fajnie.
~Mago 12-12-2014 10:30
Ej uczestnik, a na czym byłeś? Bo coś mi się zdaje, że na niczym. Ja oglądałam Arkę w jotceku po raz drugi - i było super. Pierwszy raz byłam jakiś rok temu we Wrocławiu na Statku szaleńców i stwierdziłam, że w żadnym normalnym teatrze nie obejrzałabym tak niesamowitej sztuki.
~Mago 12-12-2014 10:36
Ej uczestnik, a na czym byłeś? Bo coś mi się zdaje, że na niczym. Ja oglądałam Arkę w jotceku po raz drugi - i było super. Pierwszy raz byłam jakiś rok temu we Wrocławiu na Statku szaleńców i stwierdziłam, że w żadnym normalnym teatrze nie obejrzałabym tak niesamowitej sztuki.
~lechu 12-12-2014 13:43
Tylko dlaczego wpisy ~Darro i ~Mago pisane są z tego samego adresu IP i pod rząd? Spamer z teatru się odezwał? Tak byłeś na Arce jak ja na Madagaskarze. Akurat oglądałem kilka przedstawień tego teatru i mogę potwierdzić, że poziom nędzny. Jak widać produkcje tego teatru podobają się tylko samym aktorom (o ile można ich nazwać aktorami).
~RICO 12-12-2014 14:41
Ha ha! Byłem na imprezie w JCK i faktycznie mogę potwierdzić że to co zaprezentował teatr Arka to był najsłabszy punkt programu. Więc faktycznie musi to pisać ktoś z teatru. I jeszcze ten kwiecisty język... Nie ma to jak dobry pijar na forach ale prawda i tak się obroni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Maroko w Casparze jeszcze do 15 grudnia  

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

"Dobra zmiana” na parkingach  

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
983
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%