MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Po maturze z matematyki w "Rzemiosłach"

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 6 maja 2014, 13:16
Aktualizacja: Środa, 7 maja 2014, 7:34
Autor: Tomasz Taf i Ernest Grzeszczakowski
Fot. Tomasz Taf, Ernest Grzeszczakowski
Tegoroczni maturzyści zmierzyli się dzisiaj (06.05.) z egzaminem pisemnym z matematyki na poziomie podstawowym. Do matury w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze przystąpiło 108 osób. O 9.00 rano lekko zdenerwowani, ale w większości pewni siebie uczniowie udali się do sal. Maturzyści z "Rzemiosł" mieli wyjątkowe wsparcie, bo za ich powodzenie na maturze, modliła się siostra Alina Stępień.

Wczorajsze matury z języka polskiego nie zaskoczyły uczniów "Rzemiosł”. Pojawiły się tematy dotyczące "Potopu" Henryka Sienkiewicza i "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. A jak było dzisiaj?

-Wczoraj poszło mi znakomicie - mówił Rafał Matysek, który wybrał "Wesele". - Mimo stresu poradziłem sobie. Dzisiaj czuję się przygotowany - mówił maturzysta, który jako jeden z niewielu niebawem będzie pisał egzamin rozszerzony z matematyki i filozofii.

Kasia Truszyńska wraz z przyjacielem Mateuszem czuli się niepewnie przed dzisiejszym egzaminem. -Mimo, że jesteśmy przygotowani, stresujemy się - mówili. A to nie koniec stresów. Jutro pisemny egzamin z języka angielskiego, a w kolejnych dniach z wybranych przedmiotów.

Jak mówiła wicedyrektor Anna Sagadyn, uczniowie z "Rzemiosł", którzy decydują się na zdawanie egzaminów z dodatkowych przedmiotów, najchętniej wybierają: geografię i historię sztuki oraz biologię, fizykę, filozofię i historię.

Nauczyciel Krzysztof Zwoliński zapewniał, że maturzyści byli dobrze zorganizowani i przygotowani. Mimo nerwów i stresu trzymają rękę na pulsie.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia i zapraszamy do obejrzenia filmu z wczorajszej matury z języka polskiego w Zespole Szkół Ekonomiczno - Turystycznych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Zamknięcie drogi Chełmsko Śląskie – Uniemyśl

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~suzej nap 6-05-2014 16:14
No i doopa. Bidoki se myśleli że napisali bo się nauczyli, a to g..... Wymodliła im tą maturę jakaś siostra, choć nie ich, bo są w większości jedynakami. Ja się dziwię, że ludzie przed totolotkiem, nie odprawiają modłów, tudzież przed jakim bankiem. No bo skoro to takie skuteczne... Głupota nasza przechodzi wszelakie dopuszczalne granice, no a niektóre media pompują ją swoją gnojówką. Bo jak pęknie, to dłuuuuuugo smrodu się nie da uniknąć. A gnój i smród się dobrze sprzedają (patrz SE, FAKT).
~bb 6-05-2014 16:19
FITOBÓR XDD
~tańka 6-05-2014 17:44
Niektórzy poubierani zupełnie nieadekwatnie do sytuacji. Ja na rower bardziej elegancko się ubieram, a oni egzamin maturalny poszli zdawać..
~rira 6-05-2014 18:12
W większości pewni siebie? Ja bym nie była. W tej szkole nie ma ani jednego dobrego nauczyciela matematyki...
~xoxo 6-05-2014 19:37
Niektórzy z uczniów widoczni na zdjęciach NIE ZDAWALI MATURY, BOWIEM SĄ Z NIŻSZEJ KLASY :) I racja, w tej szkole nie ma ANI JEDNEGO dobrego nauczyciela matematyki. Dobrzy pouciekali kiedy mieli okazję i ... szczerze im się nie dziwię.
~kto 6-05-2014 20:45
hmmm .. nie przypominam sobie, żeby któryś z nauczycieli matematyki uciekał z Rzemiosł, od zawsze są Ci sami, od gimnazjum uczyło mnie kilku, najlepiej wspominam panią Zipser, dzięki niej zdałem maturę
~do 18:12 7-05-2014 3:39
@ *.uni.torun.pl (158.75.*.*): A ty może jesteś lepsza z matematyki? Po twoim IP wnioskuję, że jesteś pracownikiem uniwersytetu w Toruniu, jeśli pracownicy UMK mają tyle samo wiedzy co kultury, to można tylko pokiwać głową ze smutkiem nad takimi "nałkoffcami". Napisz swój komentarz jeszcze raz, tym razem podpisując się imieniem i nazwiskiem, frustratko z dochtoratem.
~rira 7-05-2014 11:23
do 03:39. gdybys choć troche myślał, to bewnie byś wymyślił, że skończyłam rzemiosła. I 'za moich czasów' nie było ani jednego dobrego nauczyciela matematyki. Wy w JG macie jakiś kompleks. Kiedy tylko widzicie nie miejscowe IP to od razu wszystko co wasze traktujecia jak świętość. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: w rzemiosłach i w wielu innych szkołach jest coraz gorzaj niż lepiej. Ale co tam. Jakiś wielki absolwent Karkonoskiej Wyższej Szkoły Żonglowania Ryżem bez pracy wolał wylać swoją żółć niz zastanowić się nad sensem tego co napisałam.
~rira 7-05-2014 11:24
p.s. a maturę z matmy zdałam dzięki Pani z Zabobrza, to najlepsza korepetytorka w całej JG :)
~do wyżej 8-05-2014 3:04
A może to ty po prostu byłaś nogą z matematyki? Sądząc po twojej umiejętności logicznego myślenia (np. najpierw pisałaś w trybie teraźniejszym, teraz w przeszłym, a to nie to samo, poza tym generalizujesz z czasów swojego uczenia się na wszystkie czasy) orłem raczej nigdy nie byłaś. Za to ociekasz jadem i nienawiścią. Sama masz kompleksy, a kultury najwyraźniej rodzice cię nie nauczyli. Za co ty dostałaś ten etat na UMK (nota bene szkoła nigdy nie aspirowała do czołówki, delikatnie mówiąc)? Za wchodzenie do łóżka odpowiednim osobom? Może należałoby poinformować uczelnię, co wyrabiają jej pracownicy w godzinach pracy, korzystając ze służbowych serwerów?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Ciepło bardziej eko

Zgon obok lokalu wyborczego

Potok Łomnica ponownie został zanieczyszczony  

Koniec prac przy ul. Jagiellonów

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
822
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%