MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Po manewrach ratowniczych straży pożarnej

Wiadomości: Region
Sobota, 7 czerwca 2014, 8:38
Aktualizacja: 21:03
Autor: Tomasz Taf
Fot. Tomasz Taf
Były to już 17. Manewry Ratownicze czyli szkolenia straży pożarnej z zakresu gaszenia pożarów, ratownictwa medycznego i technicznego, z naciskiem na ćwiczenia praktyczne w terenie. W tym roku przeprowadzono je pod kryptonimem "Droga". Ćwiczenia zaczęły się w środę (04.06), a zakończyły wczoraj (06.06).

Strażacy w czasie warsztatów mieli okazje poznać lub utrwalić metody obsługi narzędzi strażackich firmy Weber Rescue, przyrządów z najwyższej półki. Zajęcia prowadzili: Bartosz Klich, zastępca komendanta powiatowego PSP w Gnieźnie oraz Przemysław Rembielak z Ochotniczej Straży Pożarnej, z grupy ratownictwa specjalistycznego w Poznaniu.

W trzydniowych Manewrach Ratowniczych udział wzięli m.in. przedstawiciele firm: USP, czy ENEA oraz strażacy zawodowi i ochotnicy z wielu miast Dolnego Śląska.

Uczestnikami i jednocześnie pozorantami byli uczniowie m.in. z II Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida, Zespołu Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 oraz z Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze, a także z Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu.

- Jesteśmy tu w ramach obozu szkolnego, uczymy się ratownictwa medycznego i pomagamy jako pozoranci - mówiła Magdalena Ciągło, uczennica LO z Wałbrzycha. - Jest fajnie, wiele się nauczyłam – dodała. - W czasie zajęć praktycznych zajmowaliśmy się gaszeniem pożarów, ratowaniem poszkodowanych oraz ratownictwem technicznym - mówił Dawid Mróz, uczeń LO z Wałbrzycha.

Ratownicy szkolili się m.in. na terenie Osady Kopaniec, parku linowego w Szklarskiej Porębie, na Zamku Chojnik, na trasie nartorolkowej w Sobieszowie, w Rudawach Janowickich, na łączniku między Spółdzielczą a Karola Miarki oraz w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Jeleniej Górze.

- Takie ćwiczenia mają na celu podnoszenie i utrwalanie umiejętności strażaków. Podczas zajęć strażacy pod okiem specjalistów uczyli się głównie ratownictwa medycznego i technicznego. Poznali również nowe metody ewakuacji poszkodowanych podczas wypadków drogowych - mówił Andrzej Ciosk, oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Działania policji ze służbami sanitarnymi

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~radekx 7-06-2014 13:22
co za inteligent dał takie ładne auta do dewastacji ?! przecież to jeszcze mogło kilka ładnych lat się przebujać po naszych drogach... Wstyd!
~x27 7-06-2014 13:34
Bez przesady. Te auta w stanie jeżdżącym z OC i przeglądem można kupić za 600-800zł czyli nawet 1/3 pensji miesięcznej nie wychodzi. Z resztą te egzemplarze są już tak stare i zajechane, że jedyne do czego się mogą przydać to właśnie takie ćwiczenia :)
~Uczestnik 7-06-2014 14:24
Pozorantami byli uczniowie z Zespołu Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze, a nie z Gimn. nr 4. Prosimy o zmianę błędnej informacji.
~uczestnniku 7-06-2014 20:28
Gimnazjum nr 4 też brało udział, "klasa mundurowa", jedna z grup ćwiczyła na Karola Miarki :P
~Uczestnik 8-06-2014 0:26
aaaaaaaaaaacha, bo nas wywiezli poza JG i dlatego sie nie spotkalismy :)))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Interwencja służb na Transportowej

Ewakuacja w SP nr 15

Zlikwidowane plantacje konopi indyjskich

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%