MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Po leki w aleję Wojska Polskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 2 stycznia 2009, 9:07
Aktualizacja: 9:13
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Coraz więcej placówek handlowych pojawia się przy jednym z najpiękniejszych (i bardziej zrujnowanych) jeleniogórskich traktów. Czy al. Wojska Polskiego zmieni się w ciąg sklepów, punktów usługowych? Niebawem zostanie tu otwarta nowa apteka.

W założeniu funkcji handlowych al. Wojska Polskiego nie miała. Zbudowane tu domy raczej wykluczały możliwość urządzenia w nich placówek usługowych. Mieszkańcom wystarczały trzy sklepy spożywcze i jeden lokal gastronomiczny (nie licząc tych, które działały swego czasu w teatrze). Od kilku lat można jednak obserwować zmieniającą się tendencję.

Partery zabytkowych kamienic zamieniane są w sklepy i sklepiki. Urządzają się tu fryzjerzy i inni usługodawcy. Alei daleko wciąż do takiego zapełnienia placówkami handlowymi, jakie widzimy w śródmieściu, ale nowych sklepów powstaje tu coraz więcej.

Długo remontowany parter tak zwanej plomby, zbudowanej na początku lat 90. XX wieku kamienicy między ulicami Grottgera a Matejki, w której przez jakiś czas mieściły się gabinety stomatologiczne, został przystosowany na potrzeby kolejnej apteki w mieście. Będzie to jedna z większych tego typu placówek. Czy się sprawdzi? Zweryfikują klienci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Maseczki... pamiątką?

Nie taka bestia straszna (recenzja)

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ago od kosmosu 2-01-2009 9:37
im więcej placówek usługowych i handlowych przy al. Wojska Polskiego, tym lepiej, może będzie w końcu remontowana :-)
~jelgór 2-01-2009 11:14
nowe miejsce do sprajowania, wandale się ucieszą
~Zbigniew 2-01-2009 18:15
Najwyższy czas uporządkować ruch na chodniku - bo i pieszy się zmieści i droga rowerowa. A i sama ul.Wojska Polskiego też by zyskała na tym remoncie.
~Mama 2-01-2009 20:46
Wspaniale! Bedzie bliżej po leki z Grottgera!
~dady 2-01-2009 20:58
A czy naprawde jest tak malo aptek w poblizu. To chyba jedyne placowki, ktore dostarczaja wlascicielom dochod. Gdzie spojrzec to albo apteka, albo gabinet lekarski czy stomatologiczny. No, przepraszam, sa jeszcze banki i punkty z telefonia.
~gość niedzielny 3-01-2009 4:47
nie wiem czym się tutaj chlubić, wystarczy się przejść po wspomnianej ulicy, by dostrzec, że każdy robi remonty na swój strój, najemcy lokali handlowych malują i remontują po swojemu tylko najbliższe otoczenie swojego lokalu. W efekcie otrzymujemy jako tako pstrokato pomalowane partery i sypiące się na nie z góry i odpadające płatami ze starości tynki z wyższych pięter. Problem ten niestety nie dotyczy tylko tej ulicy. Sztandarowym obiektem bezładu remontowego jest dawny budynek gazety robotniczej na skrzyżowaniu 1 maja i wojska polskiego właśnie, nomen omen w budynku tym mieści się biuro d/s rewitalizacji ul wojska polskiego jeśli się nie mylę... a za najkrzykliwszą "renowacją" parteru na ulicy wojska polskiego można by uznać lokal firmy handlującej oknami (róg nowowiejskiej i wojska polskiego) istny bohomaz, na rozsypującym się ze starości budynku. A może by tak zobowiązać najemców do wyklejania reklamami nie tylko parterów tych budynków tylko na całej elewacji?! oczywiście to żart, ale wydaje mi się że architekt miejski winien coś z tym zrobić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dary Lasu

Świętowali złote gody

Przekazali laptopy dla rodzin zastępczych

Patrolowali jezioro

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
724
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%