MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Po konsultacjach w sprawie czynszów

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 21 października 2013, 10:03
Aktualizacja: 10:04
Autor: UMl
Pracownicy jeleniogórskiego Urzędu Miasta i ZGKiM, którzy spotkali się z mieszkańcami w minioną sobotę (19.10.) przyjęli 43. interesantów, wyjaśniając im szczegóły nowych zasad, a także pomagając w złożeniu wniosku o upust w wysokości czynszu.

Wprawdzie do jednego z pięciu punktów (przy ul. Podgórnej) nie dotarł nikt z potencjalnie zainteresowanych, ale w pozostałych czterech interesanci się pojawili.

Niezależnie od wniosków złożonych w minioną sobotę – powiedziała Mirosława Dzika, zastępca prezydenta – Wydział Gospodarki Mieszkaniowej w trakcie swojej codziennej pracy także przyjmuje lokatorów w tej sprawie. Odnotowaliśmy w ciągu minionych tygodni niemal 150 złożonych wniosków.

- W ostatnią sobotę miesiąca, w trakcie tradycyjnych przyjęć interesantów bez wcześniejszych zapisów i niezależnie o tych przyjęć, będziemy także z udziałem pracowników UM przyjmować w Ratuszu interesantów, którzy zechcą zasięgnąć informacji w sprawach czynszu i ew. złożyć wniosek o jego obniżkę - podkreślał prezydent Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Drastyczne billboardy

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~rf 21-10-2013 10:23
I co? Tak wszyscy krzyczeli, że za dużo! A jak przychodzi co do czego, okazuje się, że pojawiają się 43 osoby... Zapraszamy na wolny rynek wszystkich narzekających
~emeryt 21-10-2013 11:08
Ludzie piszą bzdury o prezydencie i jego pracownikach.Ale oni są ok.Fakt ze wiele spraw można załatwić w Urzędzie oni naprawdę pomagają.Osobiście mi pomogli ,bo padłam ofiarą oszusta.Urząd jest nam potrzebny bo nie wszystkie paragrafy znamy,a oni pomagają wyjść z kryzysu.
~komunalnik 21-10-2013 12:04
To może im pomnik postawimy??/ Darmozjady. Po co ludzie mieli chodzić do tych punktów??? Nikt kto zarabia minimalną pensję nie łapie się na te obniżki, a poza tym obniżka o 10 % a podwyżka o 90% - więc tylko lecieć na skrzydłach. Poszli chyba jedynie desperaci, którzy nie wiedzieli jak wypełnić wnioski, które są załączone do podwyżek. Może miasto by podało publicznie ile osób płaci regularnie za czynsz a ile osób nie płaci i jak się dziurę łata pieniędzmi z czynszu. Mądrale przeczytajcie uchwałę o podwyżkach na stronie 22 jest wyraźnie napisane, że wszystko z czynszu pójdzie i idzie na ZGKiM czyli na biurwy i 3 dyrektorów a na inwestycje będzie 0 zł. Dziękujemy szlachetna władzo!!!!!!!!!!!
~tak jest 21-10-2013 13:13
Zgadzam sie w 100% i tak nic by to nie dało. Mysle ze najlepsza formą protestu bedzie nie placenie za czynsz od stycznia. Wszystkich nas przeciez nie wysiedlą. Za gruba sprawa. A nawet jesli to niech daja mieszkania socjalne. Nie chcieli pieniedzy - to nie bedzie .... wcale!!!
~zbuntowany 21-10-2013 15:44
..albo płacić WSZYSCY od stycznia w dotychczasowej wysokości, plus 10%podwyżki (co najwyżej )
~rumcajs54 22-10-2013 8:36
I znowu ten upust. OPUST, OPUST ! Upust to można dać chuci.
~gd 22-10-2013 10:59
No i jak zwykle - nikogo nie było na miejscu, ale wszyscy wiedzą lepiej... Dobre bo Polskie...
~NNN 22-10-2013 15:28
widocznie mało skuteczna informacja była .... ci którzy nie mają na czynsz to też raczej nie posiadają internetu ....a poza internetem raczej nigdzie nie spotkałam się z jakąś informacją w tej sprawie albo ślepa jestem :/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przygoda w górach  

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Bolesławieckie Święto Ceramiki

Poszły konie na Śnieżkę

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1341
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%