MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Po festynie rodzinnym w Starej Kamienicy

Wiadomości: Region
Wtorek, 22 lipca 2014, 9:17
Aktualizacja: 9:37
Autor: Org
Fot. Organizatorzy
Około 40 osób – w tym przede wszystkim niepełnosprawne dzieci z rodzinami i opiekunami oraz wolontariusze – wzięło udział w Festynie Rodzinnym, który rozpoczął cykl zajęć projektu „HIPPONY – hipoterapia bez barier”. W imprezie uczestniczyli również przedstawiciele instytucji partnerskich. Był prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Festyn odbył się w sobotę (19 lipca br.) w „Stajni Orion” w Starej Kamienicy.

Spotkanie rozpoczęła prezes Stowarzyszenia Teresa Adamowicz, która wyraziła wielką wdzięczność za liczne uczestnictwo zaproszonych gości, sympatyków „Pomocnej Dłoni” . Następnie głos zabrała Małgorzata Hałon z sekcji Hipoterapii, wieloletni pedagog i hipoterapeuta, która omówiła wszystkie działania projektowe, skierowane do dziesięciorga niepełnosprawnych dzieci i ich rodziców.

Kolejnym punktem programu był kadryl, czyli synchroniczna jazda konna w rytm muzyki. Wielką atrakcją były przebrania koni i amazonek. Można było również przejechać się konno i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Pani Małgosia zaprezentowała także krótkie zajęcia hipoterapii, udowadniając, że koń jest „uniwersalnym stanowiskiem terapeutycznym”. Nie obyło się bez grillowania.

- Zgodnie z tematyką spotkania, dzieci i rodzice wspólnie uczyli się piosenki „Wio, koniku…”, co sprawiło, że nastrój był bardzo radosny, mimo męczącego upału. W przerwie biesiady była prezentacja karetki pogotowia. Ratownicy medyczni, zapraszając dzieci do ambulansu opowiadali, czym się zajmują jakie jest wyposażenie karetki i do czego służy konkretny sprzęt – relacjonuje Teresa Adamowicz. - Założony cel został osiągnięty. Było to spotkanie osób, którym problemy dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin leża na sercu. Dziękujemy gościom i wszystkim zaangażowanym w organizację Festynu Rodzinnego – dodaje T. Adamowicz.

Organizatorem było Stowarzyszenie Osób Przewlekle Chorych Pomocna Dłoń wraz z partnerami: Miastem Jelenia Góra, Przedszkolem Integracyjnym nr 14 w Jeleniej Górze, Karkonoskim Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej Doroty Grabowskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze.

Projekt jest współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Co z wodą w zalewie złotoryjskim?

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~mieszkaniecc 22-07-2014 10:08
mieszkam po sąsiedzku i nic nie wiedziałem ciekawe dlaczego
~kibic 22-07-2014 10:35
Jak się siedzi w stodole i łapie myszy, to trudno coś ciekawego zobaczyć.Buractwo.
~hallo 22-07-2014 10:56
Gerken TAK20C Absetzkipper nur der Aufbau
~gluś 22-07-2014 21:23
brawo dla organizatorów i uczestników :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Zebrali 3 tony odpadów

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Podgórna zarośnięta

Kolejne roje pszczół

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
470
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%