MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Po drugiej stronie – wernisaż w środę

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 września 2019, 9:15
Aktualizacja: Czwartek, 19 września 2019, 8:55
Autor: MDK "Muflon"
Fot. MDK Muflon
Po drugiej stronie – wernisaż wystawy malarstwa grupy artystycznej Π–art. odbędzie się 18 września (środa), godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury "Muflon" w Jeleniej Górze–Sobieszowie. Ekspozycja potrwa do 25 października. Wstęp wolny.

Wernisaż „Po drugiej stronie” jest trzecią już prezentacją prac artystycznych grupy Π-art w Miejskim Domu Kultury „Muflon”. Na wystawie zobaczyć można prace malarskie oraz szklane formy witrażowe. „Po drugiej stronie” naszej rzeczywistości istnieją światy pełne wyobraźni. Wejść do nich mogą wszyscy, lecz nie każdemu dane jest o tym opowiedzieć. Kolejna wystawa Π-art’u w Galerii „Muflon” to ślady zapisu z podróży do światów, które niewiele ogranicza.

Grupa twórcza Π-art, która istnieje od 2014 roku, jest kierowana przez artystkę plastyk Emanuelę Czujowską; zrzesza osoby z Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Piechowic, Karpacza oraz okolic, te, które oddały serce wielu odmianom sztuki. Członkinie i członkowie Π-art’u to artystki oraz artyści zarówno ze średnim i wyższym wykształceniem artystycznym, jak też i amatorskim. Część z nich uczestniczy w działaniach pracowni plastycznych: w Piechowickim Domu Kultury i Jeleniogórskim Centrum Kultury. Wszyscy mają też różny staż i doświadczenia malarskie. Działalność grupy skupia się na promocji nie tylko już uznanych w regionie twórców, ale stawia sobie za cel pomoc w budowaniu dorobku twórczego tym, którzy zaczynają dopiero swoją życiową przygodę ze sztuką – na poważnie.

Prace malarskie zaprezentują: Joanna Adamczuk, Emanuela Czujowska, Bożena Flieger, Dorota Fluder- Głowacka, Marek Głowacki, Irena Gołąb, Iwona Anna Górska, Danuta Hajdasz, Dominika Idziak, Tadeusz Janczyński, Alicja Janowska, Mariusz Kołkowski, Elżbieta Lipek, Maria Maczkowska, Marzena Menażyk, Irena Regucka – Grała, Mieczysława Skowron, Elżbieta Szewc-Burzyńska, Dorota Szewczyk, Józef Szymański, Teresa Tańska, Jerzy Tański, Katarzyna Titow, Halina Truszczyńska, Andrzej Woźniak, Ewa Zając, Grażyna Zoldi, Elżbieta Żak. Gościnnie: Artur Wojtczak.

Kuratorką wystawy jest Agata Makutynowicz.

Wystawa dofinansowana z Budżetu Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Muflon Live na dwie sceny

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Spotkanie z Muzyką Dawną

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Elilama 17-09-2019 17:55
cieakwe, że Jelonka promuje tylko wydarzenia "wybranych" instytucji kultury, a nie wszystkich....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Kiedy zniknie ten wykop?

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Burzowe opowieści – teatrzyk kamishibai już jest  

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
361
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
10%