MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Po dniu św. Floriana. Strażakom – spokojnej służby!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 5 maja 2011, 9:43
Aktualizacja: Piątek, 6 maja 2011, 9:55
Autor: Agrafka
Fot. PSP
Z okazji dnia św. Floriana, czyli patrona strażaków wczoraj w kościele Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu odprawiono uroczystą Mszę Świętą, w której uczestniczyli strażacy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz ochotniczych straży pożarnych.

Uroczystość połączona była z oficjalnym przekazaniem obowiązku kapelana księdzu Grzegorzowi Niwczykow, proboszczowi parafii Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu. Tym samym duchowny został członkiem ochotniczej straży pożarnej i po raz pierwszy założył oficjalnie mundur strażacki. Tę honorową godność ksiądz G. Niwczyk przejął po zmarłym w ubiegłym roku śp. ks. Stanisławie Pagiele, które przez długie lata był strażackim kapelanem i duszpasterzem tego środowiska.

– Wczorajsze obchody skupiały się głównie na modlitwie. Modliliśmy się za nas strażaków, aby zawsze wracał komplet strażaków z akcji i oby tych wyjazdów do pożarów i innych akcji było jak najmniej – powiedział Andrzej Ciosk rzecznik Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Ofiara zebrana podczas mszy przekazana zostanie dla strażaka z Kątów Wrocławskich, który niedawno ucierpiał w nieszczęśliwym wypadku. Kiedy jechał na akcję doszło do zderzenia czołowego, w wyniku którego 32-letni funkcjonariusz PSP stracił obie nogi.
Po mszy odbył się okolicznościowy koncert.

Powiatowe obchody Dnia Strażaka odbędą się 28 maja na stadionie przy ulicy Lubańskiej i połączone będą z nadaniem sztandarów Ochotniczej Straży Pożarnej z fabryki PMPoland. W trakcie otwartych obchodów odbędą się powiatowe zawody pożarnicze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie jest dobrze z powietrzem

Większość za zmianą

Inauguracja senatora

W KSON–ie pomogą wypełnić PIT

Karetki dla pogotowia

Dla zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska

Osiedle zmienia się

Radni przyjęli uchwałę budżetową na 2020 rok  

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
419
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
6%