MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Po Dniach Lajtowych w Karpaczu

Wiadomości: Karpacz
Wtorek, 10 listopada 2015, 7:38
Aktualizacja: 20:49
Autor: PM
Fot. Polski Klub Alpejski, Avalanche Sklep Górski
W miniony weekend w Karpaczu, w Hotelu Gołębiewski, już po raz szesnasty odbył się festiwal ludzi gór Karkonoskie Dni Lajtowe. Na tym cyklicznym spotkaniu członków i sympatyków Polskiego Klubu Alpejskiego spotkać można było wielu niezwykłych gości.

Festiwal rozpoczęły pokazy filmowe, z czego ten najbardziej oczekiwany to film „Jurek” w reżyserii Pawła Wysoczańskiego, który przedstawia sylwetkę Jerzego Kukuczki – jednego z najwybitniejszych himalaistów XX wieku. Wiele pozytywnych emocji wśród uczestników festiwalu wzbudził również film promocyjny „Karpacz zawsze górą”:

Dużą frekwencją cieszyła się prelekcja Adama Bieleckiego o wyprawie na Kangchenjunge, trzecią pod względem wysokości górę Ziemi, a także wystawa starych widokówek Mirosława Góreckiego.

Najważniejszym wydarzeniem soboty było wręczenie nagrody Primus Inter Pares. Nagroda jest uhonorowaniem ludzi gór, którzy przez swoje wybitne dokonania na stałe weszli do historii wspinania. W poprzednich latach laureatami tej nagrody byli Denis Urubko i Krzysztof Wielicki. W tym roku nagrodę z rąk zastępcy burmistrza Karpacza Joanny Klagi otrzymali: nestor polskiego alpinizmu Ryszard Szafirski oraz wybitny hiszpański himalaista, który zdobył trzynaście ośmiotysięczników - Oscar Cadiach.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zagłodziła psa

Ferie z wycieczkami

Zatrzymania za przemyt papierosów bez akcyzy

Szpital na krawędzi!

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

Zakup używanego samochodu. Co z jego ubezpieczeniem?

To będzie ekopiknik!

I znowu niestety to samo!

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
1069
Tak
59%
Nie
37%
Nie wiem
4%