MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Po co nam drzewa? O tym dziś w Parku w Bukowcu

Wiadomości: Region
Niedziela, 8 września 2013, 8:32
Aktualizacja: 8:36
Autor: Org
Fot. Organizator
Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej oraz Muzeum Architektury we Wrocławiu, z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2013, organizuje dzisiaj (8.09.) warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży w Parku w Bukowcu. Początek o godz. 13.00. Wstęp wolny.

Zajęcia pokażą dzieciom wpływ obecności drzew na jakość życia człowieka, przybliżą też ich symboliczne znaczenie w kulturach świata. Dzieci dowiedzą się też, na czym polega praca architekta krajobrazu. Każda grupa otrzyma planszę z planem osiedla w skali 1:200 z zaznaczonymi ulicami i domami oraz modele pięciu typów drzew. Zadanie polegać będzie na odpowiednim rozmieszczeniu zieleni.

Dzięki lampom umieszczonym nad makietami, imitującymi słońce, w trakcie projektowania będzie można sprawdzać, jaki obszar zacieniają drzewa. Przy okazji zajęć dzieci będą mogły się nauczyć rozróżniać wybrane gatunki drzew (m.in. świerk, topola, lipa) po kształcie korony.

Ale to nie wszystko. - W trakcie zajęć dzieci dowiedzą się, czym charakteryzuje się Land Art i poznają najsłynniejsze realizacje tego kierunku. W części warsztatowej wykonają w parku im. J. Słowackiego instalację w stylu Land Art'u wykorzystując przy tym znalezione liście, kasztany, gałązki. Przy tej okazji nauczą się rozpoznawać po liściach, owocach i korze różne gatunki roślin drzewiastych – informują organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Milion z PFRON–u

Vaclav Havel na fotografiach

Budowa farmy fotowoltaicznej w Jeleniej Górze?  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~... 8-09-2013 13:34
...drzewa są tylo po to aby Ci u władzy wydali odpowiednie pozwolenia i przytulili niezłą sumke..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyjątkowy spektakl, wyjątkowi aktorzy

Maraton charytatywny

Rajd zdewastował las?

Wybory coraz bliżej. PiS apeluje

Rodzinnie w "Muflonie"

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
668
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%