MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Po ciemku wpadł pod auto

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 25 lutego 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Dariusz Gudowski
W sobotę wieczorem na ulicy Podgórzyńskiej samochód marki Opel potrącił mężczyznę.

Auto jechało ze strony Podgórzyna w kierunku centrum Cieplic. W ciemnościach kierowca najpewniej nie zauważył pieszego, który chciał przejść na drugą stronę ulicy przed pasami, i potrącił go.

Na szczęście ofiara nie odniosła poważniejszych obrażeń. Istniało podejrzenie, że potrącony pił wcześniej alkohol. Odwieziono go do szpitala, aby pobrać krew do badań. Kierujący oplem był trzeźwy. Zdaniem policjantów i kierowcy winę za zdarzenie ponosi pieszy, który chciał przekroczyć jezdnię w niedozwolonym miejscu.

Policja apeluje o ostrożność do kierowców, którzy poruszają się po zapadnięciu zmierzchu. Po raz kolejny okazuje się, że kiepskie oświetlenie niektórych ulic w mieście może przyczynić się do wypadku.

Na „ślepe” lampy uliczne mieszkańcy narzekają nie tylko na peryferyjnych ulicach, lecz także w samym centrum miasta.
Jedną z najgorzej oświetlonych ulic jest ruchliwa Wojska Polskiego. Świateł brakuje zwłaszcza w pobliżu niektórych przejść dla pieszych. Fatalny stan oświetlenia powinni mieć na uwadze także przechodnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Victoria pokonała ekipę z Marciszowa

Oddawali krew pamięci Kresowian

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Z ulicy marnie oświetlonej - Szymanowskiego 25-02-2007 10:27
Są ulice gdzie jest moim zdaniem za dużo latarń, na przykład obwodnica od Krzyża Milenijnego do Maciejowej, albo Wincentego Pola - lampy po obydwóch stronach wąskiej ulicy od Maciejowej koło serwisu Opla ( tak są poustawiane, że stoją na samym środku chodnika idąc trzeba je omijać). Same przejścia też powinny być specjalnie dodatkowo oświetlone. A jest przeważnie tak, że lampy świecą do 20 metrów dalej, a nie na przejście. Drzewa latem zasłaniające światło - świecąc w liście i tak dalej i tym podobne. Wymieniać można i wymieniać... Nie wiem tylko dlaczego osoby odpowiedzialnie za oświetlenie w naszym mieście tego nie widzą?
~lola 25-02-2007 12:04
no wlasnie ciemno i nic niewidac
~... 25-02-2007 12:09
1.Doświetlenie ulic nie jest możliwe od zaraz. 2.Natomiast w ramah prac nad poprawkami do ustawy pn."Prawo o ruchu drogowym" można wprowadzić obowiązek używania po zmierzchu odblasków przez wszystkich pieszych poza ternem zabudownym. Do tej pory dotyczy to tylko dzieci do lat 14-tu. 3.Policja i Straż Miejska jest względem pieszych łamiących prawo zbyt mało restrykcyjna! Mandaty szybko przywróciłyby zdroworozsądkowe zachowania. PS. Ciekawe czy winowajca z ulicy Podgórzyńskiej został ukarany? Przecież spowodował kolizję!
~miejscowy 25-02-2007 12:12
Do : z ulicy marniej... Odpowiedzialni za sprawy oświetlenia ulic bardziej zajęci są raczej liczeniem lamp niż ich właściwym usytuowaniem. Do właściwego lokowania oświetlenia potrzeba choć trochę wyobraźni i odpowiedzialności, czego u nich nie dostrzegam. To nie brak pieniędzy, lecz indolencja tych osób naraża nas na zagrożenia podczas korzystania z dróg miejskich. Może te święte krowy należało by co wieczór wypuścić na te ulice, a nie pozwalać im odwalać robotę zza biurka w porze dziennej?
~mieszkaniec Szymanowskiego 25-02-2007 14:28
Do - miejscowy - jestem za. Dobrze wykonana praca to nie tylko PROJEKT na papierze, to jeszcze sprawdzenie w ,,naturze,, czy to co zaprojektowane jest skuteczne. Tylko trochę wyobraźni i przede wszystkim MYŚLENIA. To się tyczy wszystkich działań w NASZYM MIEŚCIE.
~Radek 25-02-2007 14:57
Ale urzędy i instytucje są czynne góra do 16... Ciemno robi się dużo później-więc musieliby w ramach własnej darmowej inicjatywy oceniać wyniki Swej pracy.... A z tym jest mały kłopot... Oni po prostu nie wiedzą jak to wszystko wygląda po zmroku... Uwazam,że po ostatnich wydarzeniach nawet prowizorycznie /halogen/ możnaby było oświetlić miejsca gdzie ludzie oczekują na przejście przez ulicę... Ale jest jak zwykle NIKT NIC NIE ZROBIŁ-a od stycznia kilka osób już zgineło... Czy ktoś za to odpowiada? Kto jest odpowiedzialny za Nasze bezpieczeństwo--- odpowiedź brzmi NIKT...
~10 25-02-2007 15:26
wojska polskiego jest tragiczna tam wogule nie widac pieszych
~darko 25-02-2007 17:24
Miom zdanie powinni wysłac osóbę odpowiedzialną za oświetlenie ulic do Piechowic na ulice Pakoszowską , niech zobacza jakie ta ulica ma oswietlenie, na pewno gdyby chociaz przy,lub w oklolicy przejsc w Jeleniej Górze takie było na pewno nie było by takich sytuacji
~Jeleniogórzanin(T) 25-02-2007 20:35
Odpowiedzialnym za stan oświetlenia ulic w Jeleniej Górze jest oddział Energia Pro w Jeleniej Górze.Niestety tak jak słusznie zauważył pierwszy komentujący internauta w wielu przypadkach lampy oświetlają drzewa i wszystko inne... poza ulicą.Kilka lat temu wydano pewnie spore pieniądze z miejskiej kasy na wymianę samych lamp, tyle że zawieszono je na starych słupach i wysięgnikach bez jakiejkolwiek korekty.Poza tym w dużej części miasta dalej wiszą stare oprawy na żarówki rtęciowe, które nie dają takiego światła jakie byłoby wskazane do świetlenia ulicy czy chodnika. Poza tym od czasu do czasu powinny być czyszczone same klosze lamp, bo inaczej nawet przy dobrej żarówce sodowej skuteczność świetlna maleje. Niestety jak stan mamy łatwo zobaczyć...
~tutejszy 25-02-2007 22:31
Do Radka: To w godzinach mogą robić bzdury i buble, a w godzinach popołudniowych dopiero zgodnie ze sztuką projektancką? Albo są fachowcami odpowiedzialnymi za swą "twórczość", albo im za nią podziękujmy i poszukajmy takich z prawdziwego zdarzenia. Jeszcze nikogo uczciwego nie spotkałem, który zwalał by swoje błędy na obowiązek wykonywania rzetelnej pracy wyłącznie w umownych przecież godzinach. Rolnik, który chce zbierać plony ze swej pracy, nie może ograniczać się do godzin jemu wygodnych, a musi stosować sie do wymogów natury. Wtedy może nazywać się fachowcem.
~Do Radek 26-02-2007 17:29
Jak zwykle komentarz po niżej poziomu... 0
~Borat 26-02-2007 19:49
Kazdy pieszy powinien zaopatrzyc sie w latarke(w najgorszym wypadku moga byc znicze).Tak,na wszelki wypadek...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Remont hali sportowej

Redakcja przeprasza Krzysztofa Golke

Bałaganiarz zapłaci

Weekend w Bukowcu

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
371
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%