MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

PO chwali się koalicją, której nie ma

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 listopada 2017, 12:39
Aktualizacja: Wtorek, 28 listopada 2017, 5:59
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. screen/ Facebook Platforma Obywatelska Jelenia Góra
Na profilu Platformy Obywatelskiej Jelenia Góra – na portalu społecznościowym Facebook pojawił się post, który sugeruje, że w Jeleniej Górze obóz prezydenta Marcina Zawiły jest w koalicji z „Klubem Nowoczesna”, którego przedstawicielem miałby być Konrad Sikora, przewodniczący Rady Miejskiej.

Próby sprostowania nieprawdziwej informacji przez komentujących, spotkały się z krytyką ze strony innych uczestników dyskusji, którzy najwyraźniej nie odróżniają kwestii organizacyjnych partii politycznych. „Przekazem dnia, jest wspólna deklaracja klubów opozycyjnych w sprawie jednego kandydata na Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski. W Jeleniej Górze nasza koalicja trwa od dłuższego czasu i ma się bardzo dobrze. Prezydent Marcin Zawiła jest członkiem naszej partii Platforma Obywatelska, z kolei Przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry Konrad Sikora jest przedstawicielem klubu Nowoczesna! Brawa dla Grzegorz Schetyna. Razem możemy więcej!” - czytamy na profilu: Platforma Obywatelska Jelenia Góra.

Sam zainteresowany wielokrotnie już podkreślał, że w Radzie Miejskiej nie ma klubu radnych Nowoczesnej, a w partii zawiesił swoje członkostwo, więc nie może być nawet przedstawicielem partii. - Nie było i nie ma klubu Nowoczesnej w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry. Będąc z partią powiązany, zawiesiłem swoją działalność i zrezygnowałem z pełnionej tam funkcji, żeby uniknąć tego rodzaju politycznych dyskusji. Dzisiaj na biurku mamy dużo istotniejsze rzeczy, jak uchwała dot. podatków, budżet na 2018 rok czy problemy z oświatą. Wpis na portalu społecznościowym w żaden sposób nie był ze mną konsultowany, a o jakiejkolwiek współpracy będą decydowały struktury partii, a nie wpis na Facebook'u – tłumaczy Konrad Sikora, który odniósł się także do insynuacji na temat rzekomej koalicji. - Zdania mamy różne, co widać po głosowaniach i pomysłach, które składamy na radzie, a w Klubie Niezależnych, który jest w nieformalnej koalicji z prezydentem nikt poza mną nie był powiązany z Nowoczesną – dodał K. Sikora.

Zatem o jaki klub chodziło autorowi? Otóż informujemy, że są dwie możliwości: klub radnych lub klub parlamentarny (poselski, senatorski) i jak widać, w tym przypadku nie ma o tym mowy. Są jeszcze inne opcje tj. fanklub, klub motocyklowy, klub środowiskowy, klub sportowy, ale z pewnością nie o to chodziło. Być może jeleniogórska PO uważa Konrada Sikorę za fana Nowoczesnej, z czym oczywiście polemizować nie będziemy. O ile błąd spowodowany niewiedzą nie jest niczym złym, o tyle brnięcie w zaparte zakrawa na kompromitację, bowiem w kolejnym poście zarzucono komentującym czytanie bez zrozumienia (screeny w galerii do artykułu).

Informację zweryfikowaliśmy u przedstawicieli Nowoczesnej w Jeleniej Górze. Jak udało nam się ustalić, przewodniczącym koła w Jeleniej Górze jest Paweł Tylus, a miejscowi działacze partii nic nie wiedzą o rzekomej koalicji z prezydentem miasta i nie podejmowali w tej sprawie żadnej uchwały. Być może jeleniogórska PO nie wie z kim w tej sprawie rozmawiać...

Ogłoszenia

Czytaj również

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Krakowska w budowie

Wsparcie od nauczycieli

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~ 27-11-2017 12:49
No i to by było na tyle w temacie Panów Zawiły, Łużniaka, Sikory i innych powiązanych. Dziękujemy! Nie zagłosujemy! Paszli won!
~jsz 27-11-2017 13:54
Kto finansował Nowoczesną kropkę? Wszystko wskazuje na zagranicę min. przez (ALDE) Guy Verhofstadt. Nowoczesna się zaprzedała i Petru się zaprzedał zagranicy. W zamian za finansowanie partii dał zezwolenie na oczernianie Polski. Odpowiednie służby mają teraz szerokie pole do popisu. My Polacy czekamy na ujawnienie prawdy w tej dziedzinie. Przypomnę jeszcze jakie to gratulacje Verhofstadt złożył Katarzynie Lubnauer. "Gratulacje @KLubnauer nowej przywódczyni @Nowoczesna! Katarzyno, niecierpliwie czekam na kontynuowanie dobrej współpracy, jaka mieliśmy z Ryszardem Petru! Powodzenia w waszej walce o wolną, silną i demokratyczną Polskę!" Puzzle zaczynaja pasować do siebie.
~ 27-11-2017 14:09
do: ~jsz (13:54)
Co za bełkot :)
~@#$%^&*( 28-11-2017 8:18
do: ~jsz (13:54)
Nowoczesna to nadzieja lewaków z unii na genderową lewicę w Polsce. Dla zmylenia był Rysiu, wolnorynkowiec, a tak naprawdę to powtórka palikociarni. I za to unia sypie euro. Różnego rodzaju sondy w lewackiej prasie zachodniej z pytaniem - "Jak uważasz, jakiej jesteś płci? Jaką płeć ci NADANO po urodzeniu?"...No i oczywiście postulaty wolności używek, gdzie kawę stawia się na równi z narkotykami! Taka czeka nas norma jak dopuścimy zlewaczałą opozycję!
~AbyZyłoSięLepiej 27-11-2017 13:58
Takie dziennikarstwo to ja lubię. Dziennikarz, bez względu na własne poglądy stawia się na miejscu przeciętnego obywatela i przyjmując jego ogląd sytuacji, próbuje zrozumieć co lokalni politycy, umoczeni w najróżniejsze zależności personalne, partyjne, biznesowe i inne w rzeczywistości uskuteczniają. Niestety większość lokalnych mediów i dziennikarzy po uszy tkwi w tych samych układach, które utrzymywane są z budżetu miasta, poprzez licznie zamawiane ogłoszenia publiczne, materiały promocyjne itp. Stąd tym cenniejsza pozostaje tego rodzaju aktywność dziennikarska jaką prezentuje p. Kaczałko. Co ciekawe w jednej z dyskusji pod powyższym postem na facebooku bardzo aktywny jest były dziennikarz, który w nagrodę za swoje niedawne "dziennikarstwo" razem ze swoją żoną utrzymywany jest właśnie dzięki tego rodzaju zależnościom z publicznej kasy, a przy okazji deklaruje na lewo i prawo, że aspiruje do reprezentowania tej właśnie opcji, której tę pozycję zawdzięcza w przyszłorocznych wyborach samorządowych... Przypadek? Nie sądzę :)
~ 27-11-2017 14:10
Ty się autor nie martw o PO,martw się raczej o potężne zadłużenie rosnące z dnia na dzień,Zaciągane na socjal typu chwilówka pińcet plusk.Jak przyjdzie to spłacać to będzie płacz większy niż u Greków.Póki co jest Pięknie I Sprawiedliwie;)
~ 27-11-2017 14:36
do: ~ (14:10)
Nie czytaj wyborczej i nie oglądaj tvnu bo masz strasznie baniak zryty
~ 27-11-2017 20:52
do: ~ (14:36)
a Ty dalej oglądaj TV PiS i TV Trwam
~rysiek w swetrze 27-11-2017 21:27
do: ~ (14:36)
Nijaki Tusk jest wzorcowym ignorantem , narodowości niemieckiej . Według Zasady Petera swój próg niekompetencji osiągnął , czyszcząc kominy fabryczne .Wystarczy zaobserwować zachowanie tego szkopa w filmie " Nocna Zmiana " , jego strach i podporządkowanie się " starszym " .Proszę sobie przypomnieć " jełopa " Pawlaka , niewiele się różnił od niego .Cham i prymityw BOLEK był dla nich autorytetem .Dopiero po wyszkoleniu przez agenturę niemiecką , ignorant stał się pełnoprawnym " kapciowym Anieli " .Szkopy zresztą szykują go jako "Konia Trojańskiego " , wobec Polski i szykują go " pod żyrandol " na rok 2020 .!!!
~Al Ka 28-11-2017 11:14
do: ~rysiek w swetrze (21:27)
Rysiek, wali ci w dekiel, lecz się, lecz...
~misz 27-11-2017 15:18
partie, koalicje, inne bzdety, tylko gospodarza nie ma w mieście, miasto zaniedbane i brudne
~B+ 27-11-2017 15:28
.Nowoczesna jeszcze broni się rękami i nogami, ale wchłonięcie jej przez PełO jest raczej przesądzone po wyborach samorządowych, najdalej parlamentarnych za 2 lata.
~Bambo 27-11-2017 16:05
"Razem możemy więcej", kto to powiedział? Marks, czy Lenin "W jedności siła"? Razem mogliście więcej przez prawie 8 lat Donald dał wam przykład jak obiecywać macie! PO - Partia Obietnic...
~Alojzy Kuciapa 27-11-2017 20:35
do: ~Bambo (16:05)
A zjednoczona koalicja "dojnej zmiany" to co?
~Bambo 27-11-2017 22:14
do: ~Alojzy Kuciapa (20:35)
He, he... Krowy mają życie przykre bo przez roje much są cięte, no i mamy krowy święte, jasno tu powiedzieć czas: "my doimy zwykłe krowy, święte krowy doją nas". A te krowy z PO + kolesie i koleżanki doiły nas przez 8 lat - bardzo dobrej przemiany. Jadłeś choć lody ukręcone przez nich? O ośmiorniczkach, kawiorze, i stekach krwistych jak cholera nie wspomnę? No dobra zmiana, jest więc lepsza od bardzo dobrej zmiany. Przynajmniej coś teraz robią!!! Zauważyłeś może?
~Gość 27-11-2017 16:09
PO dziady maja sie jak widły w gnoju skarża i donoszą na Polski naród
~gigaset 27-11-2017 17:21
PO MUSI dogadać się z Nowoczesna. Inaczej PiS zrujnuje Polskę!
~lesław 27-11-2017 18:10
ludzie bez honoru,Domagać się kar dla Polski,pluć na własny kraj podłość .Tak traci się niepodległość.Robią wszystko dla koryta,demokracja tak tylko jak my rządzimy.
~ 27-11-2017 20:56
do: ~lesław (18:10)
A gdzie Pisiory miały honor jak sami donosili na Polskę w Europarlamencie??? `Masz krótką pamięć. No ale 500 + wszystko wyjaśnia.
Mirosław Zglenicki 27-11-2017 20:32
Platforma ma kłamstwo wpisane w statucie, to skąd zdziwienie?
Grażyna Haliczko 27-11-2017 22:44
A PISdzielcy ?
Beata Czarkowska-Strel 29-11-2017 15:54
Grażyna Haliczko A co to za chore słowo: :O
~ 27-11-2017 20:59
Jelenia Góra za komuny nie bez powodu była nazywana Czerwoną Kotliną a teraz wyznawcy Pislamu i Rydzyka dają temu prawdę. Sprzedawczyki!!!!
Grażyna Haliczko 27-11-2017 22:43
Schetyna do niczego się nie nadaje .
~ 28-11-2017 8:30
do: Grażyna Haliczko (22:43)
Dzięki niemu 50% dla Prawa
~Ob. Serwator 28-11-2017 1:52
PO, jaki też inne opozycyjne partie muszą podjąć mnęskie decyzje. Nieststy, ciężko odstawić ryje od koryt, z których się chłepce kilkanaście lat. Teraz część z nich ma w doopie kto będzie rządził, byle samemu się ulokować w sejmie. I dlatego od takiego Schetyny nie można oczekiwać decyzji o ustąpieniu. Wyborcy zaś nie chcą PiS-u, ale też nie chcą starych mord, które oglądają od 10 lat i nigdy nic pożytecznego nie zdziałały. Tak więc jak zobaczą tych starych żarłoków publicznych pieniędzy, to oleją wybory i będziemy mieli powtórkę 2015. Bo PiS ma Rydzyka i kilka milionów sterowanych bezmózgów w moherach. Którzy "za pana bozię, to by krzyżem zabili". Ci nie zawiodą, no może trochę ich poszło do ziemi od 2015. Niemniej jeśli nie uruchomi się leniów co nie ruszyli doop w roku 2015, to pisiornia wygra ponownie. I to będzie koniec Polski. Jedyna rozwiązanie, to nowe, nie cuchnące nazwą ugrupowanie, z ludźmi częściowo znanymi, ale nie spaskudzonymi dotychczasowymi rządami. I właśnie przy tym, muszą się wycofać oficjalnie Petrusy, Schetyny i inne figurki. Inaczej każdy powie to co wcześniej: MAM TO W DOOPIE, MÓJ GŁOS I TAK NIC NIE ZMIENI. Bo tak rzeczywiście może być. I te postacie będą dalej pasły kałduny z naszych podatków, nie czyniąc nic pożytecznego. O Pis-ie nie piszę, wiadomo, że to najgorsze co mogło kraj spotkać, aleście d...le sami sobie winni. Grzejąc zadki w chałupach, nie uczynicie zmian w polityce społecznej ani innej. PiS MUSI przegrać i to z hukiem. Bo szykują się fałszerstwa wyborcze na wielką skalę. Już kombinują przy ustawie, a potem okleją to zarządzeniami.
czlowiekpuszcza 28-11-2017 4:57
Chwalą się również ścieżkami rowerowymi których nie ma, inwestycjami których nie ma, sportem którego nie ma, drogami których nie ma, nie ma niczego.
~gato 28-11-2017 6:02
Dla Naczelnika najważniejsza jest własna WŁADZ. Za dwa lata obudzimy się poza Unią. A Kaczor będzie kwakał, że przecież SUWEREN sobie tego życzy. Putin nas chętnie przygarnie.
~gato 28-11-2017 6:05
Tylko sankcje wobec tego szaleństwa są w stanie ochronić Polskę przed upadkiem
Jacek Cywinski 28-11-2017 7:45
~analityk 28-11-2017 12:47
Reforma tego zabetonowanego od ponad ćwierćwiecza, niewrażliwego i znieczulonego na los pojedynczego, niemajętnego człowieka, sądownictwa - to w gruncie rzeczy jedna z nielicznych zmian jakie popieram. Nie licząc wyjaśnienia afer, jak reprywatyzacyjna i Amber Gold. Daleki więc jestem od bezrefleksyjnego podążania za PIS-em. Niemniej jednak, straszenie możliwością wywalenia nas na "zbity pysk" z Unii, jest popadaniem w jakąś swoistą paranoję. Byliśmy i jesteśmy jako rynek zbytu, miejsce lokowania niemieckiego kapitału i tania siła robocza - przepraszam za kolokwializm - zbyt cenną "dojną krową", by nas wypchnięto. PIS prędzej czy później, może wyczerpać - dziś jeszcze spory - kredyt społecznego zaufania, i dojść do przysłowiowej ściany i kresu możliwości. Do tego czasu Polacy chcąc nie chcąc, będą się musieli zastanowić, jakiej Polski chcą dla siebie, swoich dzieci i przyszłych pokoleń. To jeszcze jest ta przysłowiowa chwila czasu na zastanowienie, bo jakikolwiek powrót do tego wszystkiego co było, co prezentowały i nadal prezentują PO, PSL, czy inne Nowoczesne nowotwory, i powrót do kierunku w którym nas prowadzono, oznacza skok w otchłań, z której praktycznie nie będzie wyjścia. A każdy, kto opowiada się za jakimikolwiek sankcjami i karami dla Polski, staje w opozycji nie tyle do pisowców, ale de facto do całego narodu, popierając bat wymierzony nie tylko w PIS, ale we wszystkich Polaków.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przewaga Dudy w Złotoryi

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Bobry na Zabobrzu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%