MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Po akcji Znicz: Było dość spokojnie

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 4 listopada 2013, 12:07
Aktualizacja: 12:09
Autor: 112
Tegoroczna akcja „Znicz„ w Jeleniej Górze i na terenie powiatu jeleniogórskiego minęła dość spokojnie. Od czwartku do niedzieli (3.11.) na naszych drogach doszło do jednego wypadku i osiemnastu kolizji. Policjanci w tych dniach zatrzymali dziesięciu nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Do wypadku doszło 2. listopada około godziny 15.30 w Jeleniej Górze na skrzyżowaniu ul. Wolności i Traugutta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 35-letni kierujący pojazdem marki Chevrolet nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 43-letniemu kierującemu pojazdem marki VW Golf i doszło do czołowego zderzenia. VW siłą uderzenia przesunął się na przeciwległy pas ruchu i uderzył w barierkę. 43-latek trafił do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Na drogach Kotliny Jeleniogórskiej od 31. października do 3. listopada doszło do osiemnastu kolizji. Najczęstszą przyczyną tych zdarzeń było nie zachowanie przez kierujących bezpiecznej odległości między pojazdami, nadmierna prędkość. Kilku kierowców nie ustąpiło pierwszeństwa innym.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 10. nietrzeźwych kierujących pojazdami oraz jednego kierującego, który naruszył sądowy zakaz kierowania. Policjanci w tych dniach skontrolowali 172. kierujących, z czego 109. ukarali mandatami za różne wykroczenia, w szczególności za nadmierną prędkość, nie stosownie się do sygnalizacji świetlnej, rozmowę przez telefon komórkowy w czasie jazdy, a także zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych. W tych dniach policjanci przeprowadzili 280 interwencji i wylegitymowali 817 osób.

1 listopada br. o godz. 8.25 policjanci Wydziału Prewencji KMP w Jeleniej Górze zatrzymali 49-letniego mieszkańca gminy Mysłakowice, który włamał się do jednej z altanek na terenie ogrodów działkowych przy ul. Legnickiej w Jeleniej Górze. Jego łupem padły dwa śrubokręty i inne drobne przedmioty.

- Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Działania policyjne wspierali również strażnicy miejscy i funkcjonariusze Straży Granicznej. Dzięki temu nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń, zarówno kryminalnych jak i drogowych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że tym roku kierujący stosowali się do poleceń policjantów czuwających nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy, jak i na głównych ciągach komunikacyjnych Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 4-11-2013 14:25
Nie ściemniajcie, policja była widoczna tylko w okolicach cmentarzy, na drogach wylotowych z Jeleniej nie było widać żadnych patroli...
~DO 14:25 4-11-2013 15:11
No i co w związku z tym?Ucierpiałeś czy tylko chcesz się pożalić?Znalazł się wszechwidzący.
~ziiom 4-11-2013 19:28
"Kura" złodziej z Mysłakowic też nie próżnuje często na wiosce ma nocną zmianę. Ostatnio jego sąsiadce zginął pełnoletni Audi, może ktoś wie gdzie on jest?
~Saper 4-11-2013 22:13
Audi odnalazla Policja z Kowar
~do 15:11 5-11-2013 14:02
A ty szczylu co, wróciłeś już ze szkoły? Starszy kolega podwiózł cię swoim golfem dwójką i z podniecenia musisz cokolwiek napisać? Pryszcze cię swędzą na pysku?
~ 7-11-2013 16:44
Nie było spokojnie, 1 listopada 2013r. zmarł 27-letni chłopak, a klepsydra jest dopiero dzisiaj. Dlaczego? Nie ma żadnej wzmianki, że np. długo chorował, nic.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wszedł na skałę i bał się zejść

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Po akcji "Trzeźwy poranek"

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Potrącenie rowerzysty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
889
Tak
24%
Nie
73%
Nie wiem
4%