MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Po akcji prewencyjnej pod kryptonimem „Andrzejki”

Wiadomości: Region
Środa, 29 listopada 2017, 6:23
Autor: 112
W miniony weekend policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przeprowadzili w regionie działania prewencyjne pod kryptonimem „Andrzejki”.

Konieczność prowadzenia takich działań wynikała z analizy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, która jednoznacznie wskazuje na wzrost zagrożenia ze strony osób będących pod wpływem alkoholu lub środków podobnie działających, szczególnie w trakcie powrotu ze spotkań towarzyskich związanych z popularnymi imieninami „Andrzeja”.

W trakcie prowadzonych działań policja nie odnotowała żadnego wypadku drogowego, ale na naszych drogach doszło do kilku kolizji. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pięciu nietrzeźwych kierujących pojazdami, jeden kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km/h oraz zatrzymali dwóch kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy kierowania pojazdami.

Ponadto funkcjonariusze ukarali mandatami łącznie 86 kierujących, w tym 52 za niezastosowanie się do sygnalizatora nadającego światło czerwone wraz z zieloną strzałką, za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, nieustąpienie pieszym pierwszeństwa oraz inne. Z kolei piesi zostali ukarani mandatami za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz przechodzenie w miejscu niedozwolonym.

Policjanci zwracali również uwagę na pieszych, poruszających się poza terenem zabudowanym w porze wieczorowo-nocnej. Okazało się, że tym czasie 19 pieszych nie stosowało się do obowiązku noszenia elementów odblaskowych na odzieży. W związku z tym funkcjonariusze ukarali mandatami 7 osób, a 12 pouczyli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~J23 29-11-2017 8:43
Andrzej był teraz będzie Barbara później będzie Mikołaj och tą policja jeśli chodzi o te bezpieczeństwo to prawda jest taka to jest znęcanie się nad kierowcami policjanci muszą normę wykonac co do mandatów
~rysiek wykładowca 29-11-2017 9:52
90 % szoferów nie włącza kierunkowskazów ,
~Antoni 29-11-2017 10:52
do: ~rysiek wykładowca (9:52)
To prawda, a ze 25% jeździ w mieście na światłach przeciwmgielnych halogenach przy lekkich opadach deszczu oślepiając światłami odbitymi od jezdni, jadących z naprzeciwka. Może szanowna Policja zacznie na to reagować?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znowu auto na chodniku

Spłonął pustostan w Przecznicy

Jechała zbyt prędko

Zlikwidowano plantację konopi

Pożar auta na Spółdzielczej

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
690
Tak
20%
Nie
76%
Nie wiem
5%