MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Po akcji „Pieszy kontra pojazd”

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 4 lutego 2019, 11:30
Aktualizacja: Wtorek, 5 lutego 2019, 6:20
Autor: 112
Policjanci jeleniogórskiej drogówki przeprowadzili 1 lutego w regionie działania prewencyjne, podczas których dyscyplinowali pieszych i kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów z zakresu ruchu drogowego.

W trakcie tych działań funkcjonariusze ukarali mandatami za popełnione wykroczenia 16 pieszych, głównie za przechodzenie w miejscach niedozwolonych i na czerwonym świetle, a 22 pouczyli. Policjanci ukarali również mandatami 40 kierujących, między innymi za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym oraz nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, a 14 pouczyli.

Celem tych działań jest wpojenie pieszym oraz kierującym obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie.

Ponadto policjanci apelowali do pieszych o to, aby nosili elementy odblaskowe, które mogą uratować ich życie. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie (zawieszki, opaski, kamizelki, jaskrawe parasolki i.in.) spowoduje, że szansa pieszego na uniknięcie potrącenia w warunkach złej widoczności znacznie wzrośnie, nawet jeśli popełni on błąd, np. będzie się poruszał niewłaściwą stroną jezdni.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
1
25%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Giełda tonie w błocie

Wynajął dom i go okradł

Proces ws. Barona

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~zigi 4-02-2019 11:55
ach! zupełnie jakbym czytał gazetę z lat 60...
~ 4-02-2019 12:29
Niech akcje zrobią dzisiaj ,chodniki nie odśnieżone ,ulice jeden syf ,piaskarka jedzie a pług do góry zamiast zgarniać prawą stronę jezdni ,piesi muszą uciekać tylko nie wiadomo gdzie jak debil jedzie i chlapie i co wtedy policja da mi mandat jak nie ma jak przejść

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wybrano sołtysów

Montują monitoring

Te barierki to skandal!

Zatrzymany za rozbój

Para zatrzymana za kradzieże sklepowe

Sonda

Są plany, aby zmienić nazwę powiatu jeleniogórskiego na karkonoski. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
154
Tak
17%
Nie
76%
Nie wiem
7%