MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Po akcji „Pieszy kontra pojazd”

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 4 lutego 2019, 11:30
Aktualizacja: Wtorek, 5 lutego 2019, 6:20
Autor: 112
Policjanci jeleniogórskiej drogówki przeprowadzili 1 lutego w regionie działania prewencyjne, podczas których dyscyplinowali pieszych i kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów z zakresu ruchu drogowego.

W trakcie tych działań funkcjonariusze ukarali mandatami za popełnione wykroczenia 16 pieszych, głównie za przechodzenie w miejscach niedozwolonych i na czerwonym świetle, a 22 pouczyli. Policjanci ukarali również mandatami 40 kierujących, między innymi za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym oraz nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, a 14 pouczyli.

Celem tych działań jest wpojenie pieszym oraz kierującym obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie.

Ponadto policjanci apelowali do pieszych o to, aby nosili elementy odblaskowe, które mogą uratować ich życie. Stosowanie elementów odblaskowych w różnej formie (zawieszki, opaski, kamizelki, jaskrawe parasolki i.in.) spowoduje, że szansa pieszego na uniknięcie potrącenia w warunkach złej widoczności znacznie wzrośnie, nawet jeśli popełni on błąd, np. będzie się poruszał niewłaściwą stroną jezdni.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
1
25%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Pijany rozbił volkswagena

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~zigi 4-02-2019 11:55
ach! zupełnie jakbym czytał gazetę z lat 60...
~ 4-02-2019 12:29
Niech akcje zrobią dzisiaj ,chodniki nie odśnieżone ,ulice jeden syf ,piaskarka jedzie a pług do góry zamiast zgarniać prawą stronę jezdni ,piesi muszą uciekać tylko nie wiadomo gdzie jak debil jedzie i chlapie i co wtedy policja da mi mandat jak nie ma jak przejść

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozbój w mieszkaniu

Powstaje taras widokowy na Szrenicy

Wybory: Zwycięstwo PiS

Pod wpływem alkoholu wiózł pasażerów do Niemiec

Wzruszający spektakl niezwykłych aktorów

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
321
Tak
55%
Nie
37%
Nie wiem
8%