MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Po akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Wiadomości: Powiat
Piątek, 13 września 2019, 12:01
Aktualizacja: Sobota, 14 września 2019, 7:05
Autor: 112
Wczoraj (12.09) policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie prowadzili akcję „ Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” . Efektem tych działań było ujawnienie blisko 40 wykroczeń.

Efektem prowadzonych działań było ujawnienie 37 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych, chodziło głównie o nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz przez jednego kierującego wobec rowerzysty. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali jednego kierowcę, który kierował pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Tego dnia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym prawo jazdy straciło sześciu kierujących.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Kolizja na Wolności

Porządki przy cmentarzu

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~debil na pasach 13-09-2019 14:55
Takie łapanki powinny być dla policji CODZIENNOŚCIĄ. Nie kruwa czepianie sie Yorków bez kagańca, a właśnie tego, co zagraża. Oczywistą jednak bzdurą, jest segregowanie: dziś łapiemy na przejściach KIEROWCÓW, a jutro połapiemy sobie pieszych. ZAWSZE to współistnieje, a najczęściej każde wykroczenie jest powiązane z działaniem drugiej strony. Widzę to codziennie mieszkając w b. ruchliwym punkcie miasta, gdzie TYLKO autobusów przejeżdża 440/dobę. To co wyprawiają piesi to rwać włosy. Tutaj pasy są 50 m za przystankiem. Autobus rusza, rozpędza się, za nim sznur pojazdów. A tu na przejście wpieprza się baba i dumna zatrzymuje cały ruch, BO ONA KRUWA MA PRAWO. Za 10 sekund by miała wolną drogę, ale nie. To jest demokracja i takie ma prawo. Co za ka...lia! I wreszcie poruszajcie temat, że PIESI NIE MAJĄ ŻADNEGO PIERWSZEŃSTWA NA PASACH. Tak chcieli porobić, ale od lat toczą się przepychanki i na razie jest po staremu. A pieszym wyebauo się do pustych łbów, że mają prawo wpiedralać się na jezdnię, kiedy im się zachce. Powinno sie dla przykładu kilku rozjechać i tak zostawić na kilka dni ich na pasach. A przynajmniej zostawić na pasach podłożoną wymazaną keczupem kukłę. Jako nauczkę. Tak jest w jakimś kraju, że zostawia się na drzewach rozwalone auta, o ile nie przeszkadzają w ruchu. I dodatkowo wielka tablica z ilością ofiar. TYLKO TAK w tych d...lnych łbach polskich łazęgów, można wzbudzić refleksję. Chyba, że im życie wisi. To wtedy niech mają np. czerwona flagę. Wtedy kierowca: WYCIERACZKI I RURA. A co gawiedź będzie miała za ubaw...?
~Iks 23-09-2019 9:42
do: ~debil na pasach (14:55)
Wyciąg z rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz.U.2019.454): par. 47 ust. 4: "Kierujący pojazdem zbliżający się do miejsca oznaczonego znakiem D-6, D-6a albo D-6b (oznakowanie przejść przez jezdnię) jest obowiązany zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszych lub rowerzystów znajdujących się w tych miejscach lub na nie wchodzących lub wjeżdżających". Z tego wynika, że pierwszeństwo dla pieszych lub rowerzystów jest zapisane w akcie prawnym i należy im ustąpić. To, że zdarzają się gapy, które nie wiedzą, czy chcą przechodzić czy nie, jest irytujące, ale trzeba z tym żyć. Gorsi są piesi, którzy przechodzą poza przejściami lub nawet bez wcześniejszego spojrzenia lub sygnalizacji, że chcą przejść. Jest ich całe mnóstwo. Niech Policja zajmie się nimi, zanim będzie musiał to zrobić lekarz.
~ 13-09-2019 18:26
Najgorsze jest to że teraz po J.G. jezdzi dużo kobiet , komórka , malowanie , brak znajomości przepisów , ma WV. ze szrotu to jej wszystko wolno , nie łapać na głównych drogach tylko na bocznych tam są pieniądze , tylko policja pewnie umie po prostych drogach jeżdzić , na K> Miarki wyjazd na Sobieskiego jest STOP . nikt się nie zatrzymuje i jeszcze trąbi gdzie policja
~pi-pi-pi 14-09-2019 0:56
do: ~ (18:26)
Masz rację Mieszkam przy dwóch marketach i przedszkolu, w miejscu, gdzie na dobę przejeżdża 440 autobusów. Tu to czysta makabra, jak sie widzi kobiety za kierownicą.
~zaboberek 14-09-2019 9:09
do: ~ (18:26)
Zgadzam się z Tobą,że na tym stopie mało się kto zatrzymuję,ja jestem tym,który ZAWSZE zatrzymuje się przed takim znakiem.Nie zgadzam się jednak z tym,że tylko panie tam nie stosują się do znaków drogowych,wcale nie jest to ich domeną.Dotyczy to wszystkich kierujących,choć zdecydowana większość,to rejestracje inne niż DJ.Wszystkim życzę szczęśliwego dotarcia do celu.
~Oyo 13-09-2019 20:27
W Sosnowce Dolnej jak na Staniszów ograniczenie prędkości a tam ponad 100 kmh niektórzy gonią no i te ciężarówki wywrotki to zgroza na drodze myślą ze ma CB to kozak co ma kozy w nosie Policja Zapraszamy do akcji
~myk 24-09-2019 17:57
smiać mi sie chce z pilici lataja tymi bemkami i motorkami łapią i strasza ludzi ! Kasa musi się z gadzać !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Po akcji "Trzeźwy poranek"

Interwencja służb na Transportowej

Zlikwidowane plantacje konopi indyjskich

Wszedł na skałę i bał się zejść

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
959
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%