MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Po akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Wiadomości: Region
Środa, 25 października 2017, 15:07
Aktualizacja: 15:10
Autor: 112
Wczoraj (24.10) policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie prowadzili akcję „ Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” . Efektem tych działań było ukaranie mandatami 21 kierujących i jednego rowerzysty. Funkcjonariusze ukarali też mandatami 16 pieszych, siedmiu pouczyli, a jeden za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Policjanci dyscyplinowali, tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez pieszych było przechodzenie na czerwonym świetle lub w miejscu niedozwolonym.

Efektem prowadzonych działań było ukaranie mandatami 21 kierujących , głównie za nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych oraz nieprawidłowe zachowanie wobec pieszych na przejściu. Ponadto w trakcie działań mandat otrzymał rowerzysta za jazdę wzdłuż przejścia dla pieszych, 16 pieszych zostało ukaranych mandatami za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz przechodzenie w miejscu niedozwolonym, siedmiu policjanci pouczyli, a jeden za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

- Celem tych działań jest wpojenie pieszym, rowerzystom i motorowerzystom obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Trwa rozbudowa SOSW

Ponad kilogram marihuany nie trafi do sprzedaży

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 26-10-2017 10:43
Dlaczego niektórzy zostali pouczeni a niektórzy ukarani mandatem? Policja podobno ma pomagać, ale obecnie chyba tylko pomaga budżetowi...
~Obserwer 27-10-2017 16:10
masz 500+ to nie bierze się z znikąd .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zerwany dach w Komarnie

Drastyczne billboardy

Groził żonie i dzieciom – musi opuścić mieszkanie

Spotkali się z Beatą Kempą

Nadbrzeżna gotowa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%