MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Po akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 25 października 2013, 9:42
Aktualizacja: 9:45
Autor: 112
Wczoraj (24.10.) od godziny 6.00 do 22.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki prowadzili działania prewencyjne pod kryptonimem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Nałożono ponad 50 mandatów.

- Głównym celem prowadzonych działań było zdyscyplinowanie pieszych, rowerzystów i motorowerzystów do przestrzegania przepisów z zakresu ruchu drogowego, a także uświadomienie tej grupie, że uczestnicząc w zdarzeniu drogowym pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony - informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Efektem prowadzonych działań było ukaranie mandatami karnymi 16. pieszych, natomiast 25. funkcjonariusze pouczyli. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez tę grupę uczestników ruchu drogowego było przechodzenie na czerwonym świetle oraz w miejscu niedozwolonym. Ponadto policjanci ukarali mandatami 35. kierujących między innymi za nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejście dla pieszych oraz wymuszanie pierwszeństwa.

Działania takie będą prowadzone cyklicznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Pod uwagę 25-10-2013 12:20
Gdybyście, drodzy policjanci, na codzień tak pilnie pracowali byłby porządek na chodnikach i przejściach dla pieszych. Te akcje świadczą o tym, że niewiele robicie dla ochrony pieszych. Ptzy okazji: kiedy zaczmiecie zwracać uwage tym ... w parlamencie, by przestali zmieniać bezustannie prawo drogowe. My zwykli mieszkańcy już przestaliśmy sie orientować na czym polegaja owe zmiany. Może wreszcie ktos z Policji weźmie sie za rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów pchających sie przed oczekujace na świetle czerwonym samochody. Znakomicie to spawalnia jazdę samochodom, jest przyczyna zdenerwowania kierowców i znakomicie naraża wszystkich na katastrofe drogową.
~Emigrant UK 25-10-2013 13:24
Hehe....tak wyglada "przyjazn" i prewencja Policji...nalozyc mandaty. Inna rzecz. Czemu karaja za przechodzenie na czerwonym czy w innym miejscu...Swiatlo powinno ulatwiac a nie utrudniac. JAk nic nie jedzie to po co czekac (mowie o pieszych)
~Kryniu 25-10-2013 14:39
"[...] nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejście dla pieszych [...]"- nie ma "prawidłowego przejeżdżania przez przejście dla pieszych"- każdy przejazd jest wykroczeniem, przez PRZEJŚCIE się PRZECHODZI, a nie przejeżdża. Tylko nasi "inteligentni inaczej" rowerzyści nie znają przepisów ruchu drogowego, lub mają je w d*e. Jeżdżą jak ..., raz jezdnia, raz chodnik, potem przejście dla pieszych... Nigdy nie wiadomo, co taki ... przed tobą zrobi, bo oczywiście żadnego manewru nie sygnalizują. Może czas na porządne mandaty dla takich ignorantów?
~do Kryniu 25-10-2013 18:01
inteligencie za dychę są przejścia ze śluzami przez które się przejeżdża to po pierwsze po drugie jeżeli mamy szlak pieszo-rowerowy to każde przejście nawet bez śluzy można pokonać na rowerze jeżeli nie ma znaku odwoławczego że szlak pieszo rowerowy się kończy takie pułapki są właśnie wzdłuż działek ,szpitala do Jubilata na jednym przejściu można przejechać na drugi nie można na trzecim można wsiądź czasami na rower i zobacz jak to wygląda a nie piszesz bzdety
~doranonim 25-10-2013 19:02
do Emigrant UK ,po co stac jak nic nie jedzie ?po to samo po co stoja samochody ,no bo po co stoja na czerwonym jak nie ma ruchu ?kto wymysla durne przepisy ?chodzic,jezdzic,smiecic,bic tych ktorzy nie moga sie obronic,krasc,przeklinac .Takiego chcesz swiata ?Nikt Ci nie wpoil zadnych zasad ? o sory ,z twojego komentarza wynika ze wpoil ,te ZLE .a swojom droga ciekawe ile masz lat, bo szacunku nie masz do Policji a guzik o ich pracy wiesz , doksztalc sie ,poczytaj a potem sie wypowiadaj.
~dopierwszego 25-10-2013 20:15
"Może wreszcie ktos z Policji weźmie sie za rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów pchających sie przed oczekujace na świetle czerwonym samochody." Nie wezmą się za to, bo takie zachowanie jest zgodne z prawem. A co do zdenerwowania kierowców, to mnie (pewnie innych rowerzystów też) np. denerwuje jak ktoś mnie wyprzedza na grubość lakieru mimo wolnego lewego pasa, więc wychodzi na zero.
~do pod uwagę 25-10-2013 20:30
Oj nie zna się przepisów, się nie zna! Przepisy zezwalają rowerzystom na taki manewr! Mało tego, w krajach cywilizowanych "drogowo" takie rozwiązania to standart. Tam liczba wypadków z udziałem cyklistów jest o "niebo" niższa!!! Żadne przepisy nie są jednak w stanie zmienić buraczanej mentalności pewnej grupy polskich kierowców:-(
~do 19;02 25-10-2013 20:33
Widać, że nigdy w Londynie nie Byłeś..:-)
~DJE 25-10-2013 21:31
Pozdrawiam panią , która dzisiaj na skrzyżowaniu Bankowej i Sudeckiej wlazła na pasy dopiero popatrzyła w lewo i szybko opadła jej szczęka jak zobaczyła 7m przed sobą mój samochód w pozycji nurkującej . Takie zachowanie to ewidentne wtargnięcie. Trzeba miła pani pamiętać ,że ktoś może mieć mały refleks, ale kamerka to uchwyciła .
~roześmiany 26-10-2013 16:50
ANGLIA. POLICJA INTERESUJE SIĘ TYLKO TOBA GDY OTRZYMUJE WEZWANIE RESZTĘ SPRAW ZAŁATWIAJĄ KAMERY I SYSTEM. pOLSKA NAOŻYĆ MANDATI MOŻE SIĘ NAUCZĄ . TO MA BYĆ DEMO?KREACJA?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kradzież, której… nie było

Złodziej zatrzymany

Spłonął pustostan w Przecznicy

Minka na sobotni wieczór

Dachowanie w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
283
Tak
39%
Nie
57%
Nie wiem
5%