MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Pływacy Just Swim powalczyli w Opolu

Wiadomości: Opole
Piątek, 5 maja 2017, 21:56
Aktualizacja: 21:57
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Opole zostało po raz kolejny wybrane na miasto, w którym w miniony długi weekend odbyły się Arena Grand Prix Puchar Polski w pływaniu. Bez wątpienia na pływalni 50–metrowej "Wodna Nuta" odbyło się wiele interesujących wydarzeń i uzyskanych zostało wiele imponujących rezultatów w wykonaniu czołówki polskich zawodników Polski.

W "Wodnej Nucie" zaprezentowało się mnóstwo gwiazd polskiego pływania, w tym aż trzynaścioro olimpijczyków z Rio de Janeiro - m.in.: Kacper Majchrzak, Konrad Czerniak, Marcin Stolarski, Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Anna Dowgiert, Radosław Kawęcki czy Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Wymienieni pływacy stanęli na słupkach startowych niemal prosto z samolotu, który przetransportował ich z Sierra Nevada, gdzie przebywali na obozie wysokogórskim. Dla wielu naszych najlepszych zawodników był to więc ostatni sprawdzian przed najważniejszą pływacką imprezą tego roku - głównymi mistrzostwami Polski, które odbędą się w Lublinie.

Do rywalizacji w Opolu przystąpiło blisko siedmiuset pływaków z 95 klubów. W tym gronie również znalazła się dwójka zawodników KS Just Swim Jelenia Góra: Dominika Jarkowiec (rocznik 2000) i Wojciech Mynarski (1999), dla których był to również start kontrolny. Zawodniczka KS Just Swim Jelenia Góra potwierdziła wyższą klasę sportową II/17,18 w stylu 50m dowolnym, jak również wystartowała na tym samym dystansie w stylu klasycznym uzyskując 36. lokatę na 70 startujących zawodników. Drugi zawodnik Just Swim Wojciech Młynarski, który nie występował na 50-metrowej pływalni od 2013 roku poprawił znacząco swoje rekordy życiowe. Na 50m stylem dowolnym uzyskał rewelacyjny czas i potwierdził wyższą klasę sportową II/17,18, w drugim swoim starcie już na królewskim dystansie 100m stylem dowolnym poprawił rekord życiowy.

- W rywalizacji z czołówką krajową i doświadczonymi zawodnikami raczej nie byli stawiani w roli faworytów, dlatego na zawody jechaliśmy z nastawieniem aby zobaczyć jak przepracowaliśmy czas od ostatnich zawodów. Cieszy mnie dobra forma Dominiki i Wojtka, ale zdajemy sobie sprawę, że jeszcze sporo pracy przed nami, a w szczególności z techniką - oznajmia trener zawodników Marcin Binasiewicz.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i okradły 15–latkę  

Sankami w memoriale Warzyboka

Jeleniogórzanie wśród najlepszych

Jeleniogórzanie tuż za podium

Wybiegali brąz mistrzostw Polski

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
772
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%