MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Pływacy Just Swim po obozie sportowym

Wiadomości: Jelenia Góra/Łeba
Środa, 11 lipca 2018, 16:29
Aktualizacja: 16:31
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Minął niecały tydzień od powrotu z obozu rekreacyjno–sportowego w Smołdzińskim Lesie, ale emocje nadal żywe. 10 dni spędzonych nad morzem w niewielkiej miejscowości, było pełne atrakcji i nowych doświadczeń.

Uczestnicy brali udział w zajęciach strzelectwa, łucznictwa, rugby, koszykówki, siatkówki plażowej, szyfrowania, komunikacji alfabetem Morse’a, poruszania się za pomocą kompasu, podchodów, biegów terenowych, konkurencjach olimpiady obozowej i wielu innych.

- Korzystaliśmy również z atrakcji, które fundowane były przez wspaniały region w którym się znajdowaliśmy. Dzieci poprawiły kondycję fizyczną poprzez spacery po Słowińskim Parku Narodowym. Zwiedziliśmy „polską pustynię” czyli ruchome wydmy w Czołpinie, które zrobiły na wszystkich niesamowite wrażenie, latarnię morską w Czołpinie oraz wieżę widokową w Klukach, z których zjawiskowy widok rozpościerał się po całej okolicy, a także trzecie jezioro w Polsce pod względem wielkości – jezioro Łebsko. Zapoznaliśmy się z kulturą słowińską, przedstawioną w doskonale zachowanym skansenie w Klukach. Dodatkowo wybraliśmy się do Łeba Park - parku edukacyjno-rozrywkowego, a następnie przemieściliśmy się melexami do Łeby, gdzie zwiedziliśmy port.

Uczestnicy mieli możliwość rozwijać swoją kreatywność poprzez wyreżyserowanie oraz przedstawienie scenek kabaretowych i zaprezentować talent wokalny podczas śpiewów przy ognisku. Grzechem byłoby nie skorzystać z największej atrakcji, czyli morza i plaży. Piaskolepy, konkurs limbo, kopanie dziur, kąpiele, konkurencje ruchowe, prelekcja ratownika WOPR odnośnie bezpieczeństwa, to tylko kilka przykładów rekreacji na plaży. Dziękujemy za zaufanie oraz korzystanie z oferowanych przez nas możliwości aktywnego wypoczynku, podczas którego dzieci nie tylko odpoczywają, ale uczą się samodzielności, rozwijają swoją sprawność fizyczną, poznają nowe formy aktywności w czasie wolnym, regenerują siły w zdrowotnych klimatach, nawiązują relacje z rówieśnikami, edukują się poprzez zabawę oraz poznają nowe miejsca i związane z nimi ciekawostki - podsumowuje kierownik obozu, Ewelina Kopczyńska.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

200 pieczątek w 24 godziny

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Wraki wróciły po przerwie

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Dachowanie w Radomierzu

Kolarski weekend w Karkonoszach

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1035
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%