MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Płyta Marcina Wyrostka nadal na szczycie

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 26 września 2010, 8:39
Aktualizacja: 10:01
Autor: TEJO
Marcin Wyrostek w Teatrze im. Norwida – 24 V 2010.
Fot. TEJO
Pokryta potrójnym złotem i platyną debiutancka płyta Marcina Wyrostka „Magia Del Tango” w dalszym ciągu jest najpopularniejszą płytą w Polsce.

Pochodzący z Jeleniej Góry wirtuoz akordeonu, podziwiany z zapartym tchem przez miliony telewidzów drugiej edycji programu TVN „Mam Talent!”, wciąż na nowo przed melomanami odkrywa akordeon.

Jego album „Magia Del Tango” (2009) nagrany w duecie z zespołem Tango Corazon Quintet zyskał status złotej płyty już w ciągu pierwszego miesiąca sprzedaży. W pierwszym kwartale br. ten debiutancki krążek, rozchwytany w ilościach ponad 30.000 egzemplarzy, osiągnął status potrójnej złotej i platynowej płyty i nadal cieszy się wielkim zainteresowaniem.

Marcin Wyrostek urodził się i wychował w Jeleniej Górze, ukończył tu Szkołę Muzyczną pierwszego i drugiego stopnia w klasie akordeonu. Pochodzi z rodziny muzycznej. Jego starsza siostra Daria jest pianistką. Ojciec Zdzisław Wyrostek uczęszczał do szkoły muzycznej, lecz ze względów finansowych przerwał naukę, jednak do dziś zajmuje się amatorsko muzyką. Dziadek grał na grzebieniu. Nawet jego szwagier jest klarnecistą. Od dziesięciu lat Marcin Wyrostek mieszka w Katowicach, gdzie studiował w Akademii Muzycznej, a teraz w niej wykłada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

70 drzewek na jubileusz

O bezpieczeństwie

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~POPRAWblad 26-09-2010 8:57
Marcin Wyrostek urodzony się i wychowany w Jeleniej Górze
~Kapsel 26-09-2010 12:39
Na 1. miejscu od dwóch tygodni jest Czesław Śpiewa z debiutancką płytą. Tego Wyrostka nie ma nawet w pierwszej "50" najczęściej kupowanych płyt. "Redaktor" Tejo kłamie.
~Omnibusik 26-09-2010 14:24
Do ~Kapsela; Skąd masz te wieści? W ubiegłym tygodniu na TVN-ie Wyrostek sam o tym się chwalił, że ludzie pytają o jego płytę... Członkiwie Tango Corazon Quintet to też mówią. Czyżby publicznie wszyscy mówili nieprawdę? A Pan Redaktor to nie Twój kolega z podwórka. Więcej szacunku.
elster 26-09-2010 16:15
Do ~Filutka; A ~Filutek zdobył popularność jako ~Kapsel, więc jest kameleonem. Jednym słowem nie ma w nim kszty prawdy. Pan Redaktor Tejo jest genialnym kronikarzem naszego miasta i "Chłop potęgą jest i basta". Chce uchwycić wszystko i różnie temu panu to wychodzi, to rzecz zrozumiała. Też nie ze wszystkim się zgadzam, lecz nie walczę, bo nie warto. Ale szacunek się należy. Błędy nie robi ten, co nic nie robi. Póki co, zauważam złośliwe i mściwe komentarze (że o chamskich i prymitywnych nie wspomnę), które chętnie wycinam. Ten portal stara się unikać osobistych polemik, połajanek czy pyskówek.
~Kapsel 26-09-2010 16:28
Do elster: Nie wiem o co chodzi z jakimś tam Filutkiem. Wyrostek jest spoko, płyta mi sie podoba i dla niego szacun. Natomiast jest coś takiego jak lista Olis, czyli najczęściej kupowane płyty w Polsce i na tej liście naszego muzyka nie ma.
elster 26-09-2010 17:54
Do ~Kapsela; Dobrze. Masz rację i też jesteś spoko. Ale Wyrostek jest na górze.
~wrózka 27-09-2010 8:13
Nasza droga. Jak jesteś Marcinie tam na szczycie to spraw aby naprawiono nam drogę dojazdową do również twojej posesji Droga gruntowa nr 51/4 dalej 51/3 i 51/2. My Twoi sąsiedzi już nie mamy sił i środków na ciągłe naprawy drogi a ty paluszków przecież nadwyrężać też nie możesz .No chyba że liczysz na dłuższy asfalt od strony rodziny Wandzli ( Wandzel Czesław Dyrektor miejskiej drogówki asfalcie ma) wówczas nie będziesz korzystał z obecnej drogi. To wporzo.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Spotkanie z teatrem na Stacji Wolimierz

O wędrówce ludów

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Ćwierć wieku Teatru Maska

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
327
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%