MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

„Plon, niesiemy plon” – dożynki w Łomnicy

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 12 września 2016, 10:02
Aktualizacja: 10:04
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Robert Czepielewski
W tym roku gospodarzem święta plonów gminy Mysłakowice była Łomnica. Uroczystości rozpoczęły się wczoraj (11.09) okolicznościową mszą, po której barwny i rozśpiewany korowód sołectw przeszedł na łomnicki stadion.

„Przynosimy chleb wypieczony z mąki tegorocznego ziarna. Dzielcie go gospodarzu, nie dużo, nie mało, tak żeby wszystkim stało” - tymi słowami, wypowiedzianymi przez starościnę tegorocznych dożynek i przekazaniem bochna chleba wójtowi gminy Mysłakowice, rozpoczęto oficjalną część festynu dożynkowego na łomnickim stadionie.

W dalszej części nastąpiły przemówienie zaproszonych gości, między innymi starosty Powiatu jeleniogórskiego Anny Konieczyńskiej, która w pięknych słowach Cypriana Kamila Norwida na temat chleba odniosła się do wczorajszego święta.
Tradycją uroczystości dożynkowych jest wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego. W tym roku zwycięzcą konkursu zostało sołectwo Krogulec. Drugie miejsce zdobyło sołectwo Mysłakowice, a trzecie - Kostrzyca.

Cechą dożynek jest ich familijny charakter. Z godziny na godzinę stadion wypełniał się mieszkańcami gminy, którzy w specjalnych namiotach mogli skosztować kulinarnych specjałów czy też zapoznać się z lokalnym rękodziełem. Na scenie zaprezentowały się zespoły: Karkonosze, Gościniec, Szarotka, Sokolik czy 4Seasons.
Imprezę zakończył koncert zespołu Elear i Dj-Maximus

Ogłoszenia

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Stalowe rumaki w Karpaczu

Dzisiaj ma grzmieć i padać

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~wx 12-09-2016 18:38
Znaczy się wieś tańczy i śpiewa.
~Renia! 12-09-2016 19:03
Nie kolego fajna zabawa widać że mieszczuchy nie wiedzą co to zabawa i tradycja...wrrr
~Zenek z PGR-U 12-09-2016 19:42
Ciekawe czy wsyćkie gaździny sie łobmyły?
~do .. 13-09-2016 13:32
Do Zenka z PGR-u to ty jeszcze żyjesz
~Członek KODu 13-09-2016 13:34
Gmina Podgórzyn , dorżnięta , i nie robiła wspólnie ? Z nimi dożynek?
~Mich_P 14-09-2016 11:34
Fajna impreza szkoda a pani prezes łomniczan jak zawsze dumna i blada zapomniała że strażacy, piłkarze , rada sołecka i mieszkańcy Łomnicy też pracowali, występując na scenie trzeba dziękować wszystkim a nie tylko sobie....
~Rolnik szuka zony 14-09-2016 13:32
Szumnie napisane koncert zespołu Elear w rzeczywistosci mierna wiejska potupaja
~obecny 14-09-2016 14:23
Faktycznie mierna impreza. Jak na dożynki gminne, to żadnych ciekawych atrakcji.Liczyliśmy na ciekawe konkursy dla dzieci i mieszkańców. Ceny na stoiskach masakryczne, a pseudo Vip-y żarły za darmo. Ciekawe za co niektórzy mieli darmowe bony na jedzenie. Żenujące było tez to, jak część organizatorów nakładała do pojemników ciasta i wynosiła do znajomych- oczywiście nie płacąc. Widać dalej we wsi są równi i równiejsi.
~Rada_Ł 15-09-2016 13:16
Impreza ok taki charakter maja dożynki czyli na ludowo, ale to jak panoszy się Pani B niby szefowa słynnego stowarzyszenia to już przegięcie, kierownik zamieszania tylko placem pokazuje i wiecznie ma uwagi, może trzeba samemu zabrać sie do roboty,towarzystwo wzajemnej adoracji....mieszkańcy i sportowcy tez pracowali...szkoda mówić.
~__ŁOmnica 15-09-2016 15:35
Nie przesadzajcie od dawna nie było takiej imprezy w Łomnicy, pogoda super, ludzi też piwko było zabawa dla dzieci też......a co do towarzystwa to faktycznie Beata widzi tylko co ona robi konfliktowa osoba i najmądrzejsza, strażacy be , sportowcy be, rada solecka lepiej razem ale stowarzyszenie tak... hipokryzja. Sołtys pilnuj sie bo i ty będziesz be...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Klasyki zjechały do Kowar

Serca pełne nakrętek

Zmiana harmonogramu wywozu odpadów

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
798
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%