MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Płomienne niebezpieczeństwo

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 18 kwietnia 2009, 0:44
Autor: admin
admin
Fot. admin
Po tragedii w Kamieniu Pomorskim raptem wszyscy przypomnieli sobie o przepisach ochrony przeciwpożarowej. Czy jeleniogórskie obiekty są należycie zabezpieczone przed wybuchem ognia? Burzliwą dyskusję poprowadził wydawca Tygodnika Jelonka Wiktor Marconi a jego goście to: Jerzy Lenard – PO, Józef Sarzyński – SLD, Bożena Wachowicz-Makieła – Jelenia Góra XXI i Robert Prystrom – Wspólne Miasto.

Podajemy numer konta uruchomiony przez Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim, na które można przekazywać wpłaty na pomoc dla poszkodowanych w pożarze budynku socjalnego przy ul. Wolińskiej w Kamieniu pomorskim.
Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim
Bank PEKAO S.A.
Oddział W Kamieniu Pomorskim
18 1240 3868 1111 0000 4090 8896
z dopiskiem:
Pomoc dla poszkodowanych z pożaru przy ul. Wolińskiej W Kamieniu Pomorskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Odpust na Śnieżce

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~AoL 18-04-2009 6:38
Brak dźwięku na obydwóch filmach. Nie wiem czy tylko ja mam takie problemy?
~JoJo 18-04-2009 7:24
Zmusiłem się wręcz aby obejrzeć ten materiał do końca bo: Są to dyskusje żywcem wyjęte z naszych telewizji i tak jak tam, tak i tu nic konkretnego z tych dyskusji nie wynika. Ciągle jest ta sama walka polityczna, która staje się meritum programu. Już się nie chce słuchać tych wzajemnych oskarżeń ,tego wywlekania brudów, tej walki o stołki. Szary mieszkaniec ,którego sprawy powinny być najważniejsze w zasadzie się nie liczy, bo jak może liczyć na coś, jeżeli osoby zebrane do tej dyskusji reprezentują tylko swoje interesy, a z ich dyskusji w tym programie nic nie wynikło. Nie ma się co dziwić, że ponad 60% młodzieży jeleniogórskiej deklaruje chęć wyjazdu. Jak się tego słuchało to odnosiło się wrażenie, że o wieku budynków w Jeleniej Górze dyskutanci dowiedzieli się przed samą dyskusją. Zamiast wykorzystać fakt historycznego istnienia niektórych obiektów i próbować w czasach biznesu zarobić jakieś pieniądze ,tylko narzekają. Podsumowując: Dyskusja typowo akademicka, o zabarwieniu politycznym, która niczego nie zmieniła, a nawet nie przedstawiła żadnych dróg wyjścia z tej sytuacji. Jedynym plusem w tym wszystkim to jest postawa Pana Marconiego, który okazał się bardzo dobrym moderatorem. Dla szarego mieszkańca pozostaje jedynie wpłacić datek na rzecz pogorzelców z Kamienia Pomorskiego i na pewno wielu z nas tak zrobi, bo rozumie sytuację tych ludzi. Jednak aby zrozumieć ich sytuację trzeba mieszkać w takich budynkach, trzeba żyć za 1000zł. miesięcznie z obawą o utratę jeszcze tego, trzeba nie mieć perspektyw na przyszłość swoją i swoich dzieci. Jak to mówią „Syty nigdy nie zrozumie głodnego” ,ale pokazać się trzeba.
~klajster 18-04-2009 8:50
ad jojo: a jaką dyskusje spodziewałeś się po politykach...... ksiądz już był, mówił o wiarę i o święta i co?? było ciekawe?? no to jak ma być?? kogo chcesz oglądać / wysłuchać w wywiadach?? Dodę??
~do klajster 18-04-2009 12:18
Podoba mi się Twoja łamana polszczyzna. Gratulacje !
~Zabobrzanka 18-04-2009 12:22
straz pozarna doskonale sie orientuje w w jakim stanie sa "drogi ewakuacyjne" w wiezowcach - kraty na korytarzach, kraty na pietrach, korytarze zastawione starymi meblami... - wygoda to dla mieszkancow i zabezpieczenie przed zlodziejami czy zamkniecie drogi ewakuacyjnej w razie pozaru????!!! Skakanie z X. pietra to watpliwa alternatywa w razie pozaru... Wiec nie chodzi tu o duze pieniadze i wielkie remonty, ale o zdrowy rozsadek.
~./. 18-04-2009 12:59
Słuchając pana Lenarda/ brał już udział w kilku dyskusjach/ stwierdzam - panie Lenard marnujesz się pan w PO .Powinien pan być V-ce prezydentem i prawa rękom Papaja.To w końcu może w Jelonce doczekalibyśmy się normalność ,a nie obiecanek cacanek...
~Ludwik 18-04-2009 14:26
Kto tam zaprosił RP ?
~Ludwik 18-04-2009 15:19
Ciekawe, że nie ma przedstawicieli wszystkich klubów w RM.
~Ludwik 18-04-2009 15:29
Prezes Wodnika to człowiek Wspólnego Miasta i XXI więc jak to jest że sami na siebie psioczą? A prezesa zatwierdziła PO przez osobą prezydenta.
~antyradny 18-04-2009 15:42
Panie Lenard! Pan podobno jest jednym z wodzów w świetlicy przy ul. Wiejskiej. Tu nie dość, że wszystko urąga bezpieczeństwu ppoż., to jeszcze okna są zakratowane na przysłowiowe "cztery spusty". W razie czego nie ma zadnej możliwości odwrotu. Tak więc zamiast bajać w typowy dla radnego sposób, ogłoś Pan alarm na Wiejskiej!!!
~Ludwik 18-04-2009 15:42
Brawo Pan Marconi :)
~Zdumiony 18-04-2009 15:49
Wysłuchałem wywodów naszych radnych, którzy mają pełne usta recept i pomysłów. Teorie przez nich głoszone są na miarę epoki. Skoro wszystko wiedzą, dlaczego nic w sprawie nie robią? Dlaczego nie remontuje się miejsc najbardziej zagrożonych? Dlaczego...? Dlaczego...? Radni weźta się do roboty! Z waszego gadania nic nie będzie.
~paralityk 18-04-2009 16:01
Państwo Radni, jestem "zbudowana" waszymi wywodami. Są one tak "mundre", tak pełne znawstwa zagadnień wszelakich, że aż dziw bierze, że nie jesteście w Polskiej Akademii Nauk. Okazałam się naiwna. Myślałam bowiem, że usłyszę od was ile budynków z waszej inicjatywy wyremontowano, gdzie zmieniono instalację, kiedy uchwalono jakiś plan modernizacji, ile kominów jest w tej chwili naprawianych - a tu słyszę utyskiwania, które spowodowały, że się rozpłakałam, jacy jesteście biedni...
~ago 18-04-2009 18:43
Pan Marconi okazał się świetnym prowadzącym.
~sąsiad 18-04-2009 19:17
Ten rudy lis gada trzy-po-trzy jak zwykle! Jako wiceprezydent kompletnie niczego nie zrobił dla nikogo! tylko utrudniał pracę innym i zawsze jak tylko mógł to szkodził innym. Wyjątkowo zawistny, szczwany lis, ale to jego ostatnie miesiące popasu ....
~do antyradny 18-04-2009 22:13
Proszę wskazać, które "wszystko" urąga bezpieczeństwu ppoż? Co pół roku obiekt przechodzi kontrolę, w tym również straży pożarnej. Do obiektu nie ma żadnych zastrzeżeń. Budynek posiada w chwili obecnej trzy wyjścia. Nieprawdą jest, że wszystkie okna są zakratowane "na cztery spusty". Część krat jest zamykana na kłódki. W chwili, kiedy pomieszczenia nie są zajmowane przez klientów schroniska, nie ma potrzeby, aby były one otwarte. Sama świetlica nie zajmuje i nie wykorzystuje przecież wszystkich pomieszczeń budynku, wobec czego nie ma potrzeby, aby w ciągu dnia otwierać wszystkie okna na oścież, zachęcając tym samym potencjalnych włamywaczy (a mamy, niestety, przykre doświadczenia). Odpukać, przez piętnaście lat funkcjonowania stowarzyszenia i niewiele mniej świetlicy, nie wydarzył się żaden wypadek, nie mówiąc o pożarze, a przewija się tam codziennie przynajmniej kilkadziesiąt osób. Szkalować i to anonimowo jest bardzo łatwo. A może szanowny internauta wziąłby pod uwagę, że do świetlicy uczęszcza kilkadziesiąt dzieciaków, często z rodzin dysfunkcyjnych, że oprócz odrabiania lekcji mają darmowe zającia z j. niemieckiego i obsługi komputera, zajęcia choreograficzne, muzyczne czy taneczne, wyżywienie (obiady) i parę jeszcze innych atrakcji. Ważnym jest także to, że mają azyl dla siebie. Mogą przebywać w gronie rówieśników, mając to, czego w domu często nie są w stanie otrzymać. Może by tak szanowny internauta sprawdził fakty i dopiero wtedy się wypowiadał? A może by pomógł? Tak z czystego serca. Nigdy w działalności charytatywnej, w nurcie której uczestniczę od wielu lat, nie myślałem o korzyściach materialnych czy politycznych (zresztą w polityce jestem od niedawna). Nie chwalę się osiągnięciami i tym ile zrobiłem, robię i robił będę (nie tylko zresztą w świetlicy), niezależnie od tego czy byłem, jestem czy będę radnym. Działać na rzecz miasta i jego mieszkańców można w różnorodny sposób. Trzeba tylko chcieć. A może stańmy w szranki. Porównajmy kto, co i ile zrobił? Zobaczymy, komu będzie wstyd. Z poważaniem. Jerzy Lenard.
~Łowca byków 19-04-2009 0:26
Jak taki ogniowy temat to co się tak piękie paliło dzisiaj na Górze Szybowcowej. Mam parę zdjęć zrobionych z dołu.
~obciach 19-04-2009 15:29
a kto to jest r. prystrom? czemu się go zaprasza do takich dyskusji? przecież to stowarzyszenie "wspóne miasto" nie ma nawet swojej reprezentacji w radzie miejskiej... o tej pani, która zna tylko statystyki z racji wykonywanego zawodu już nie wspomnę...
~mieszkaniec jelonki 19-04-2009 18:19
PRYSTROM RZĄDZI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak trzymaj Robert-nie daj se w kasze dmuchac-nastepne wybory naleza do CIEBIE
~AL 20-04-2009 23:57
Dyskusja może nie wnosi nic ciekawego ale czego się można spodziewać po naszych politykach. Szkoda tylko że takie to długie i mam problemy z oglądaniem. Jelonka idzie w dobrym kierunku ale niech myśli też o tych co mają słabsze łącza! Co do merytorycznej dyskusji to niestety nie może być takiej jeżeli uczestniczy w niej Pan R.Prystrom, pokazał brak kultury i nie tylko. I dobrze bo pokazuje swoją twarz we właściwym świetle, jeleniogórzanie to widzą panie Robercie. Ludzka tragedia to nie powód do krzyków! Ciekawe że żaden z gości nie zaproponował wsparcia dla pogorzelców z Kamienia Pomorskiego! Tu Pan Robert siedział cicho! Czyżby naszych polityków nie było stać na wpłatę choćby 100 zł? a tak na marginesie to nasza lokalna telewizja "sami" chyba będzie musiała wsiąść lekcję jak się robi programy w jelonce! pozdrawiam wszystkich serdecznie!
~ago 21-04-2009 6:22
Ja myślę, że pan RP został tam zaproszony z takiego samego powodu, z którego zapraszano niegdyś do TVP pana A. Leppera - aby podgrzać atmosferę dyskusji. No i zagrał swoją rolę. Chociaż pewnie nie zdawał sobie z tego sprawy.
~Maria S. 21-04-2009 9:27
Nie należę do szczególnych symaptyków pana prystroma. Ale trzeba przyznać, że od długiego czasu jest to jedyny polityk w Jeleniej Górze, który zabiega o sprawy mieszkańców i upomina się o nie w urzędach. To prawda, że w dyskusji jest b. emocjonalny, ale przynajmniej wie o czym mówi i o co mu chodzi. Pozostali dyskutanci ględzą o niczym i przede wszystkim pokazują swoją kompletną bezradność i nijakość. Z moich doświadczeń wynika, że prystrom ma rację domagając się zmian w ZGL-ach i wytykając nieróbstwo prezydentom miasta. W tej sprawie ma mój głos.
~ago 21-04-2009 16:58
do Maria S. - Tylko że to samo o Prezydencie mówi każdy Radny, który nie jest z PO. A Leper także prawił same słuszne rzeczy. Natomiast z tym zabieganiem o interesy - to zgoda, że zabiega - ale o interesy drobnych sklepikarzy, blokując budowę galerii handlowych. A co z interesami pozostałymi mieszkańców?
~ 23-04-2009 10:05
a oni piją za wasze pieniądze
~praktyk 24-04-2009 15:05
Panie Sarzyński. Jestem starżakiem z 23 letnim doświadczeniem. 22 lata przesłużyłem w Jekleniej Górze. Mam chęc plunąć Panu w twarz. Jeżeli przełożeni pozwola to pozwę Pana do sądu. Pobór wody ze sprawnego hydrantu polega na odkręceniu jego zaworu. Nikt nie ma obowiązku, ani czasu przy pożarze biegać i szukać zasuw. Po pożarze zakładu kartonarzy przy ul.Osiedle Robotnicze ówczesny prezes wodnika przekonywał nas o sprawności hydrantu podziemnego zarośniętego trawą i odkpoanego przez instalatora. Jest Pan po prostu oszustem.
~ 31-05-2009 17:00
jacy politycy koryto ich ciagnie do wladzy,kto z nich ma wyksztalcenie w tym kierunku zeby byc politykiem smiechu warte

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Zamienili przejście w parking

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
508
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%