MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Plombowanie miasta

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 25 lipca 2009, 8:17
Aktualizacja: 17:19
Autor: TEJO
Zabudowywany dziś grunt przed 1945 rokiem był ogrodem przynależnym do widocznej na współczesnym oraz archiwalnym zdjęciu willi.
Fot. TEJO
Kolejna pusta działka w Jeleniej Górze zostanie zabudowana: to narożny grunt przy ul. Prusa róg ul. Wolności.

Stanie tam kamienica mieszkalno usługowa zapełniając pustą i niezbyt starannie dotychczas utrzymywaną działkę. Budynek ma nawiązywać stylem do sąsiednich czynszówek zbudowanych na przełomie XIX i XX wieku. Pierwotnie grunt był ogrodem willi przy ul. Prusa (dawniej Kochstrasse), jednak po skomunalizowaniu mienia i zasiedleniu obiektu kilkoma rodzinami, stał się niezagospodarowanym nieużytkiem.

To kolejne puste i brzydkie miejsce w Jeleniej Górze, w którym powstanie budynek. Niestety, developerzy i inwestorzy coraz częściej mają chrapkę na niezabudowane tereny jeleniogórskich przedmieść. Są plany budowy domów mieszkalnych na łąkach za komendą miejską policji przy ul. Nowowiejskiej. Tak oto teren rekreacyjny dla wielu mieszkańców stanie się następnym zurbanizowanym zakątkiem… Tymczasem w centrum Jeleniej Góry gruntów do zabudowy jest znacznie więcej, tylko ich cena odstrasza wysokością.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Ruszył proces o zabójstwo w noc sylwestrową

Z Leszkiem na Śnieżkę

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~mm 25-07-2009 9:08
Świetne zdjęcie, jeszcze mniejsze proponuję zamies...ć.
~Rudebwoy 25-07-2009 10:03
Zgadzam się z ~mm.! Zróbcie coś z tą waszą galerią bo te foteczki miniaturowe to nie są w ogóle czytelne ;/
rymcycymcy 25-07-2009 14:04
Kiedyś były czarne, ciężkie ramy, a teraz takie mikro wstawki. Cierpliwości ...trzeba przeczekać ! Fotoshop ma jeszcze sporo fajnych wynalazków ;)
teessi 25-07-2009 16:08
Jelonka.com posiada "na stanie" świetne zdjęcia, reporterzy Jelonki mają fajnie, bo mogą zobaczyć je w pełnej okazałości, natomiast (w tym przypadku) internauci mogą tylko POZAZDROŚCIĆ DZIENNIKARZOM MOŻLIWOŚCI PRZYJRZENIA SIĘ DOKŁADNIE tej maleńkiej fotce. ;-)
~cv 25-07-2009 16:21
budować pod cudzymi oknami, to jest to!
piipi 25-07-2009 19:27
..do - [~Tessi ..] ..jezeli Redakcja nam oszczedza,to wybierz sie do sklepu "U Benia" przy ul.Dlugiej ..a TAM jest piekne wydanie albumowe - "Jelenia Gora na dawnych widokowkach - historia obrazem pisana"
piipi 25-07-2009 19:31
~C.d ..autorami tej interesujacej ksiazki ..sa NASZE Jelonkowe "glowki",a tj.Zbigniew Janc i Ivo Laborewicz
~krzysiekM 25-07-2009 19:59
No to wszyscy zadowoleni! Jest problem chociaż mały (małe zdjęcie) ale jest! Można ponarzekać do woli.Pozdrawiam wszystkich i życzę uśmiechu;-)
teessi 25-07-2009 21:39
Raz ponarzekałam i najwięcej oberwałam! ;-)
rymcycymcy 25-07-2009 22:47
KrzysiekM ...to tylko potwierdza tezę, że rozmiar ma jednak znaczenie ;) ...technika to nie wszystko ;)
~to pewne 26-07-2009 0:19
Za komendą Policji w niedalekiej odległości będzie planowana południowa obwodnica miasta JG.Tam będą TIRY ,,chałasiły"
teessi 26-07-2009 9:23
Wiecie co, nie przyszło mi do głowy, że oryginał tego zdjęcia może być bardzo niewielki i jego powiększenie nic by nie dało, bo scany byłyby "w prostokąciki", a wtedy także pisalibyśmy, że nic nie widać. KrzysiekM, zdaje się, że masz rację! ;-)
~dady 26-07-2009 13:52
A czy ktoś wie dlaczego podaje sie niemiecką dawną nazwę ulicy? Przecież to pamiętają tylko wiekowi Niemcy, a Polakom i to najczęściej młodym na forum do niczego ta nazwa nie służy i z niczym się nie kojarzy. Chyba tylko historykom, których tu niewielu. Może są to ciekawostki, ale po co?
teessi 26-07-2009 15:39
A teraz odniesienie do tekstu, a nie do zdjęcia: już teraz mieszkańcy narzekają, że w centrum Jeleniej Góry ciasno, bo nie ma jak zaparkować samochodu. Mnie osobiście to nie dotyczy, jednak dostrzegam, że rozbudowywanie miasta nieco rozładowałoby ten problem. Jakoś ludzie omijają szerokim łukiem parking przy Pijarskiej. Zacieśnianie zabudowy spowoduje, że korki w centrum zwiększą się jeszcze bardziej. Sami radni parkują pod Ratuszem nie dając dobrego przykładu mieszkańcom, a z nich niedobry przykład biorą sklepikarze z centrum. Powiększanie przestrzeni do zabudowania jest nie do uniknięcia, bo mieszkańców, mimo migracji do Wrocławia lub za granicę, jest coraz więcej. Starówka jest fajna i należy dbać o to co już mamy, np. przepiękne domy przy ul. Wojska Polskiego, Zamenhoffa, Matejki, obecnie zaniedbane. Te nowe kamienice, które powstają w centrum Jeleniej Góry (lub wybudowano je w latach siedemdziesiątych), pasują do starej zabudowy jak pięść do nosa (przykład: wielka płyta na zapleczu placu Ratuszowego i pseudozabytkowe domy przy Kopernika). Lepiej, aby powstawały na obrzeżach całe dzielnice w jednolitym stylu, niż mieszanina starego z nowym w centrum. W miejscach pustych lepiej posadzić zieleń, krzewy, drzewa ozdobne. Centrum nie powinno być betonową pustynią. Jednak moim zdaniem lepiej tej rozbudowy Jeleniej Góry nie planować kosztem miejsc zalesionych, a tereny z tyłu Komendy Policji przy Nowowiejskiej stanowią jeden z najpiękniejszych terenów rekreacyjnych i dla dorosłych, i dla dzieci, nawet zimą (można tam nawet biegać na nartach i zjeżdżać na sankach). Bardzo przepraszam TEJO za uwagę o małym zdjęciu, :-) i bardzo dziękuję za dodanie tego zdjęcia.:-)
teessi 26-07-2009 15:42
do DADY: Niemieckie nazwy są potrzebne, bo na starych pocztówkach są TYLKO niemieckie nazwy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skarpeta z metamfetaminą

Powstaje rondo w Mysłakowicach

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
862
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%