MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Plastikowe odpady (nie) do kosza

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 kwietnia 2010, 9:02
Aktualizacja: 9:02
Autor: Gabi
Fot. Gabi
W Sobieszowie jest spory problem z wyrzucaniem opakowań z tworzyw sztucznych.

Jakiś czas temu było kilka miejsc, w których stały kosze na plastiki. na ul. Cieplickiej, Łazienkowskiej, Jordana. Jednak mieszkańcy zrobili sobie darmowy śmietnik i wyrzucali tam wszystkie rzeczy, które nie były im potrzebne. Było to tańsze niż wykupienie dodatkowego kosza na śmieci.

Prawdą jest, że w pewnym momencie ul. Łazienkowska wyglądała, jakby ktoś przywiózł na nią wszystkie plastiki z okolicy. Niestety zlikwidowanie pojemników na plastik i szkło nie pomogło. Ludzie wyrzucają niepotrzebne butelki na łąki, do basenu.

Dzielnica ma jeszcze jeden problem, jest tam za mało koszy na śmieci. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej nie zamierza postawić kolejnych pojemników, tłumacząc to tym, że ludzie wyrzucać nadal będą więcej śmieci niż jest to przewidziane i zrobią sobie znowu darmowe wysypisko śmieci, a częstsze opróżnianie koszy nie wchodzi w grę.

Nadeszła wiosna. Służby porządkowe posprzątały główne ulice, mieszkańcy zaczęli porządkować swoje posesje. Póki co Sobieszów wygląda całkiem dobrze. Basen wysprzątano przed przyjazdem prezydenta na spotkanie z mieszkańcami. Niestety w miarę upływu czasu plastiki przy drogach będą się mnożyć jak w roku ubiegłym i problem powróci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Problemy krwiodawców

O rozpadających się górach

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~K_asia 8-04-2010 9:56
Nie mieszkańcy, a niektórzy z mieszkańców. Brudasy bez koszów na śmieci to jednak mniejszość. Paskudna, widoczna, śmierdząca, ale jednak mniejszość.
~ 8-04-2010 11:31
bardzo smutna polska rzeczywistosc.Jesli nie wezmiecie sie za to publiczne "swojskie" smieciarstwo", to za sto lat nie bedzie widac trawy, tylko same smieci . Dlaczego nie ma w Polsce na butelki i puszki kaucji? w Niemczech jest.Tu nikt nie wywali butelki plastykowej po mineralnej, bo ona kosztuje 50 cent.Te zdjecia to zgroza.
~toja 8-04-2010 12:32
woda w butelce 1zł smieci dla wszystkich bezcenne a może tak zacząć promować wodę w opakowaniach zwrotnych....
~Obywatel 8-04-2010 12:41
No to na co czekają, dać ludziom zatrudnienie jako osoby sprzątające codziennie pojawiające się dzikie wysypiska śmieci i wszyscy by byli wtedy szczęśliwi.
~chrząszcz_B 8-04-2010 12:57
pojemniki na zużyte butelki z tworzyw sztucznych to pic na wode, zobaczcie co się z nimi dzieje na wysypiskach ;)
~teesa 8-04-2010 13:11
A może wprowadzić obligatoryjną opłatę za śmieci "na głowę mieszkańca"? Wtedy straci sens podrzucanie własnych śmieci innym i twierdzenie, że się odpadów nie generuje. Dotkliwie karać przyłapanych na śmieceniu. No i wprowadzić łatwy zwrot butelek plastikowych - w Niemczech w wielu sklepach stoją maszyny do płatnego odbioru butelek plastikowych - co nam szkodzi pomysł zaadaptować u nas? A przede wszystkim: częściej sprzątać!!!
~ 8-04-2010 13:26
Zasmiecony, smutny, szary kraj. Te same lapki, ktory sa wyciagane po dotacje unijne na np. Baszte, termy itd. powinny zachowywac sie po unijnemu i uzywac smietnikow pilnujac czystosci, tak jak to dzieje sie w innych krajach Unii.
~Apollon 8-04-2010 17:43
A może czas pomyśleć co miasto zrobiło, aby te śmiecie było gdzie wyrzucać, a nie tylko, że nie kupiłeś pojemnika na dużo śmieci to teraz schowaj se te smiecie do kieszeni!!!! Jak urzędasy nie wyjdą na przeciw ludziom i nie stworzą oferty gdzie można wyrzucić śmiecie okazjonalnie, to później będą wydawać o wiele większe pieniądze na czyszczenie dzikich wysypisk. Urzędasy nie patrzcie na wszystko przez pryzmat kasy. Taki basen w Sobieszowie to jedno wielkie śmietnisko. Włąścicielem tego basenu jest miasto i jakoś tam, na ten basen nie zagląda sanepid. A przecież tam to jest jedna wielka zaraza i kibel dla psów. Sanepid niech oceni tam zagrożenie epidemiologiczne. Pozdrawiam urzędników za darmo.
gwiazdeczka 8-04-2010 18:47
Jak by nie patrzeć to tylko i wyłącznie my jesteśmy winni takiemu bajzlowi. Nawet jak ktoś z jakichkolwiek powodów nie chce wykupić kolejnego pojemnika to wystarczy śmieci w worze postawić obok kosza a służby odpowiedzialne za sprzątanie na pewno je zabiorą. Jeżeli np. psy rozciągną to można po opróżnieniu pojemników pozbierać je i wrzucić do pustego już kosza. Na pewno byłoby dużo czyściej!! Sposobów na czystość jest bardzo dużo tylko.....chęci brak niestety!!!
~sobiesz 9-04-2010 12:14
Niestety w tej dzielnicy nie brakuje tylko meneli wiecznie wystających i nawet jezeli uczy się dziecko to patrzac na tych pijakow cała nauka idzie w las.
~ 9-04-2010 12:19
A czemu maja "psy rozciagnac?" czemu ciagle tyle bezpanskich psow wszedzie biega?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W Filharmonii dla Niepodległej

Sentymentalny powrót Watry

Księżna Daisy von Pless o sobie samej

Kolizja trzech aut w Radomierzu

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
993
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%