MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

“Plastic is Fantastic!” w Muzeum Karkonoskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 25 kwietnia 2015, 8:09
Aktualizacja: Niedziela, 26 kwietnia 2015, 8:09
Autor: Manu
Fot. BM
“Plastic is Fantastic!” – to tytuł wystawy projektanta Tomasza Wójcika oraz warsztatów dla dzieci i młodzieży szkolnej realizowanych w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Zorganizowano je w ramach projektu edukacyjnego pod hasłem: “Przetwarzaj, używaj ponownie, ograniczaj”.

Na wystawie “Plastic is Fantastic!” przygotowanej przez polskiego projektanta, Tomasza Wójcika, zajmującego się od wielu lat art designem, znalazły się m.in. fotele i świecące przedmioty, wykonane z plastikowych materiałów, pochodzących z recyklingu.

Wystawie “Plastic is Fantastic!” towarzyszą warsztaty, realizowane przez Małgorzatę Amarowicz, Olgę Orlińską-Szczyżowską i Wiktora Staszaka.

- Podczas warsztatów dzieci mogą stworzyć własne dzieła – opowiada Małgorzata Amarowicz. – Prace te zostaną utrwalone na zdjęciach i wezmą udział w konkursie pt. “Coś z niczego, czyli dziecięcy recykling”, który trwa od 23 kwietnia do 28 maja. Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce z okazji Dnia Dziecka - 1 czerwca.

Zajęcia prowadzone przez Olgę Orlińską-Szczyżowską z Działu Oświatowego Muzeum Karkonoskiego mają też charakter poznawczy. - Dzieci i nastolatki zapoznają się w z właściwościami tworzyw sztucznych i ich szkodliwym wpływem na środowisko – mówi Olga Orlińska-Szczyżowska. - Jednocześnie nauczą się zagospodarowywać odpady z plastiku i tworzyć z nich przedmioty codziennego użytku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Chcą edukować o regionie  

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 25-04-2015 12:19
Najlepszy plastik do palenia w piecu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Spotkali się z Beatą Kempą

Emocje filmowe w Lwówku Śląskim

Ruszyła procedura ws. referendum

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1422
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%