MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Planetarium Grodziec

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 11 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 17:22
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Całe 245 tys. zł, jakie gmina zarobiła w tym sezonie na realizowanym w Grodźcu reality show, ma być przeznaczone na remont zamku i pobliskiej drogi.

Zenon Bernacki, kasztelan Grodźca, jednym tchem wymienia najpilniejsze potrzeby: – Nowy dach, droga dojazdowa, toalety, kawiarenka dla turystów, dokumentacja remontu wieży widokowej, przygotowanie części hotelowej. Według legnickiego konserwatora zabytków Zdzisława Kurzei trzeba szybko coś zrobić, by deszcze nie lały się do środka. Dziś zamkowe poddasze przypomina planetarium: przez dziury można swobodnie prowadzić obserwację gwiazd.

Gmina Zagrodno, na terenie której stoi zamek, złożyła już do ministerstwa kultury wniosek o dotację na remont krużganków i dachu. Chce, by do samorządowych 100 tys. zł rząd dołożył 300 tys. zł. Ale szansę na to, by jeszcze w tym roku położyć nowe dachówki, są żadne. Zwłaszcza że trwa zamieszanie związane z tworzeniem się rządu. Nie można nawet ogłosić przetargu i rozpocząć poszukiwań dekarzy, a lada miesiąc zacznie się zima.
– Przystępujemy jednak do naprawy drogi prowadzącej na zamek – mówi wójt Waldemar Matoliniec.

A już w kwietniu na zamku rozpoczną się zdjęcia do kolejnego reality show. Licencję kupili Grecy, zastanawia się TVN. Do wiosny gmina Zagrodno chce przynajmniej zrobić porządne toalety i kawiarenkę.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Hubert Papaj nowym prezesem KARR–u

Syn księżnej Daisy w warszawskim wieżowcu

Brak kworum – brak sesji

KOD czeka na prezydenta Dudę

Prezydent Duda odwiedzi Jelenią Górę

Jeździmy bezpiecznie?

Aktorskie trio na finał

Czesi docenili szefa SG w Jeleniej Górze

Sonda

Policja żywnościowa, kontrolująca jakość produktów w sklepach - to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
769
Tak
73%
Nie
22%
Nie wiem
5%