MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Planetarium Grodziec

Wiadomości: Dolny Śląsk
Wtorek, 11 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 17:22
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Całe 245 tys. zł, jakie gmina zarobiła w tym sezonie na realizowanym w Grodźcu reality show, ma być przeznaczone na remont zamku i pobliskiej drogi.

Zenon Bernacki, kasztelan Grodźca, jednym tchem wymienia najpilniejsze potrzeby: – Nowy dach, droga dojazdowa, toalety, kawiarenka dla turystów, dokumentacja remontu wieży widokowej, przygotowanie części hotelowej. Według legnickiego konserwatora zabytków Zdzisława Kurzei trzeba szybko coś zrobić, by deszcze nie lały się do środka. Dziś zamkowe poddasze przypomina planetarium: przez dziury można swobodnie prowadzić obserwację gwiazd.

Gmina Zagrodno, na terenie której stoi zamek, złożyła już do ministerstwa kultury wniosek o dotację na remont krużganków i dachu. Chce, by do samorządowych 100 tys. zł rząd dołożył 300 tys. zł. Ale szansę na to, by jeszcze w tym roku położyć nowe dachówki, są żadne. Zwłaszcza że trwa zamieszanie związane z tworzeniem się rządu. Nie można nawet ogłosić przetargu i rozpocząć poszukiwań dekarzy, a lada miesiąc zacznie się zima.
– Przystępujemy jednak do naprawy drogi prowadzącej na zamek – mówi wójt Waldemar Matoliniec.

A już w kwietniu na zamku rozpoczną się zdjęcia do kolejnego reality show. Licencję kupili Grecy, zastanawia się TVN. Do wiosny gmina Zagrodno chce przynajmniej zrobić porządne toalety i kawiarenkę.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

„Grabarów” bezpieczny

Wieczór wspomnień w ODK

Ulica Hirszfelda już po remoncie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Tu też świętowali

Radni KO przeciw kupcom?

O rozpadających się górach

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
913
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%