MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Plakat w szkole – wystawa już od jutra w „Chemiku"

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 19 września 2016, 8:55
Aktualizacja: 16:32
Autor: BWA
Fot. Organizator
Otwarcie wystawy plakatu w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze, przeniesionej z Galerii sztuki BWA, odbędzie się jutro (20.09) o godz. 12.00. Na ekspozycję składają się prace artystów młodego i średniego pokolenia, kontynuatorów tradycji polskiej szkoły plakatu. Będą to postery z kolekcji Krzysztofa Dydo oraz prace Zbigniewa Szumskiego.

Krzysztof Dydo jest znawcą i miłośnikiem sztuki plakatu, zajmuje się polskim plakatem artystycznym. Od 1985 r. prowadzi w Krakowie Galerię Plakatu a jego zbiory gromadzone od połowy lat 50. tworzą „Dydo Poster Collection”. Na wystawie zaprezentujemy prace m.in.: Kai Renkas, Ryszarda Kaja i Moniki Starowicz. Artyści ci należą do młodszego, aktywnego pokolenia twórców polskiego plakatu. Wśród podejmowanych przez nich tematów znajdują się m.in. fantazje na temat znikającego cyrku, satyra na rzeczywistość. Na wystawie zobaczyć będzie można plakaty będące fotograficznymi kolażami wykonanymi za pomocą komputera, plakaty oparte o literę i typografię, abstrakcję geometryczną i znak.

Plakaty Zbigniewa Szumskiego, od dłuższego czasu współpracującego ze szkołą, towarzyszyły wydarzeniom z zakresu teatru, plastyki, muzyki oraz literatury, charakteryzuje je specyficzny dadaistyczno-romantycznym klimat. Jest on twórcą i reżyserem Teatru Cinema z Michałowic oraz dyplomowanym artystą plastykiem z bogatym dorobkiem, w ramach którego znajdują się plakaty nagradzane na kilku znaczących konkursach zagranicznych.

- Mamy nadzieję, że będzie to początek projektu wystawienniczego mającego na celu prezentację dzieł pozostających w zbiorach BWA w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Jeleniej Górze – podkreślają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Malarstwo zauroczonych Karkonoszami

Stalowe rumaki w Karpaczu

Skok w blok wystartował

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Stary Belfer 19-09-2016 9:28
Mechanik, a Budowlanka to dwie różne sprawy!!! Proszę się zdecydować..
~zzzzzzz 19-09-2016 10:26
Mechanik i Budowlanka to te same szkoły. Natomiast III LO to co innego
~ja 21-09-2016 15:04
Wystawa prezentuje sie pieknie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wczoraj kino, dzisiaj kabaret

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Spacer z muzyką Chopina

"PatRIOTki" w BWA  

Dachowanie w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
42
Tak
43%
Nie
52%
Nie wiem
5%