MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

„Plądrografia” Ryszarda Woźniaka w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 20 marca 2018, 7:02
Autor: BWA
Fot. Użyczone/BWA
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze zaprasza 23 marca (piątek) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy Ryszarda Woźniaka pt. „Plądrografia”. Ekspozycja będzie czynna do 14 kwietnia.

Tytuł wystawy nawiązuje do pojęcia wprowadzonego przez Johna Oswalda w eseju „Plądrofonia, czyli piractwo dźwiękowe jako kompozytorski przywilej”. Woźniak zaprezentuje obrazy stworzone „nieosobistym gestem”, nawiązujące i jednocześnie będące hołdem dla Stanisława Dróżdża i jego struktur poezji konkretnej – „Pojęciokształtów”.

Ryszard Woźniak (ur. 1956), malarz, performer, autor instalacji, teoretyk sztuki, pedagog. Studiował w warszawskiej ASP w pracowni malarstwa prof. Stefana Gierowskiego (dyplom w 1981 roku). Od 1982 związany z „Gruppą” brał udział w niemal wszystkich jej wystawach i akcjach, współredagował pismo „Oj dobrze już”. Od 1992 prowadzi pracownię malarstwa na Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie jest profesorem tej uczelni.

Wystawa przygotowana we współpracy z Galerią Sztuki w Legnicy.Przedsięwzięcie realizowane jest dzięki pomocy finansowej Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mała rzecz, a cieszy

Johann Sebastian Bach na zakończenie festiwalu

Wyczekiwana premiera

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Nietypowy finał Ligi Rocka

Doczekają się ronda

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%