MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Placówka specjalna z nowym obliczem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 21 lipca 2010, 9:35
Aktualizacja: 9:37
Autor: Angela
Fot. Angela
Nowoczesne pracownie wraz z najwyższej jakości wyposażeniem, termomodernizacja budynku i dachu, zewnętrzna winda, nowe okna i drzwi, trzy boiska, bieżnia i plac do rzutu kulą oraz skoku w dal – to elementy, które złożą się na nowe oblicze Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych przy ulicy Kruszwickiej w Jeleniej Górze, jakie placówka zyska do końca roku.

Prace remontowe w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych rozpoczęły się w końcem czerwca br. Obecnie widać ich spore zaangażowanie.

- Wykorzystujemy okres, kiedy nie ma uczniów w szkole i wykonujemy prace polegające na adaptacji i przebudowie pomieszczeń wewnętrznych na nowoczesne sale dydaktyczne. Obecnie wyburzyliśmy już wszystkie ścianki wewnątrz pomieszczeń starych klas, jesteśmy na etapie wykonywania w nich instalacji. Nowe pracownie będą wykonane i doposażone do połowy września br. Trwają też prace na zewnątrz i dotyczą termomodernizacji całego budynku oraz budowy trzech boisk sportowych – mówi Artur Rochowiak, kierownik budowy firmy Tompol z Leszna, która wygrała przetarg na wykonanie kompleksowych prac w ramach projektu „Poprawa infrastruktury edukacyjnej Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych przy ul. Kruszwickiej w Jeleniej Górze”.

Docelowo przebudowane zostanie kilkanaście sal, które zmienią swoją powierzchnię i funkcję. W miejsce istniejących klas powstaną m.in. pracownia gospodarstwa domowego, pracownia techniczna, nowoczesne pracownie komputerowe czy świetlica. Kompleksowemu remontowi poddane zostaną również toalety i łazienki. Docieplone zostaną wszystkie ściany budynku, które zyskają nową elewację. Styropianem i wełną mineralną ocieplony będzie również dach. W placówce wymienione zostaną wszystkie okna oraz drzwi. Do budynku dobudowana zostanie zewnętrzna winda. Placówka zyska również trzy nowoczesne boiska sportowe, do gry w piłkę nożną, siatkową i koszykową, a także bieżnię i teren do rzutu kulą i skoku w dal.

- To będą boiska o łącznej powierzchni około 2200 m kw. ze sztuczną nawierzchnią. Obecnie na terenie, gdzie mają się one pojawić trwają prace niwelacyjne i izolacyjne. Zanim powstanie sama powłoka boiska musimy przygotować ten teren, rozprowadzić instalację do nowego oświetlenia czy instalację odprowadzającą wody deszczowe. Boiska będą gotowe do końca października br.– mówi Artur Rochowiak.

Do końca wakacji mają się zakończyć wszystkie prace wewnątrz budynku. Termin kontraktowy zakończenie całego zadania to maj 2011 roku, ale wykonawca chce by prace zakończyły się do końca bieżącego roku. Koszt całego zadania to około 3,5 mln zł. Inwestycja w 70 procentach została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Porozmawiaj z notariuszem

O rozpadających się górach

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mm 21-07-2010 10:29
Cośkolwiek kwoty sie nie zgadzają, w artykule mowa o 3,5 mln a na tablicy ponad 4 mln.
~Obywatel 21-07-2010 19:33
Rozbieżność w koście inwestycji jest dość znaczna (Artykuł - Zdjęcie). Dobrze że tym dzieciom pomagają dając lepsze warunki do nauki i rozwoju lecz czy one same to docenią? Widziałem kilku uczniów tej szkoły i raczej nie sądzę by cokolwiek zmieniło ich zachowanie czy sposób myślenia o szkole. Mam nadzieję że tych kilku uczniów nie reprezentuje zachowania wszystkich uczniów tej szkoły.
~anioł 27-03-2014 11:19
nie wszystkie dzieci w uposledzone potrafią obywatelu własciwie uzewnetrznić swoją wdzięcznosć i uczucia,ale to wcale nie znaczy ze ich nie mają i nie doceniają strarań.robia to na własny sposób.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jubileusze małżeńskie

Tu też świętowali

W Termach Cieplickich superpromocja!

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
870
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%