MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Plac zabaw w Sobieszowie ponownie otwarty

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 sierpnia 2014, 7:34
Aktualizacja: Niedziela, 10 sierpnia 2014, 8:17
Autor: Angela
Fot. AP
Od wczoraj (08.08) mali mieszkańcy Sobieszowa mogą ponownie korzystać z „radosnego placu zabaw” przy Zespole Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Sobieszowie. Od maja br. był on nieczynny przez dziurę, która powstała pod ułożonymi puzzlami. – Dokonany został odbiór techniczny placu zabaw po remoncie gwarancyjnym. Plac jest bezpieczny i mogą z niego korzystać dzieci – mówi Zbigniew Stępień, dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Nr 5 w Jeleniej Górze.

Jak pisaliśmy w lipcu br. w artykule „Na placu zabaw przy 15 nie ma komu zasypać dziury”, ten plac zabaw w Sobieszowie został wybudowany w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła” na terenie, gdzie kiedyś było szambo czy zbiornik wody. Po ulewnym deszczu w maju br. dwie płyty strefy bezpiecznej przy równoważni zapadły się.

Wówczas podjęta została decyzja o zamknięciu placu zabaw, bo nie wiadomo było, jak rozległe są uszkodzenia pod nawierzchnią. Plac miał 5-letnią gwarancję, ale wykonawca uchylał się od naprawy w ramach gwarancji, a szkoła nie chciała sama podjąć się prac by nie stracić gwarancji. Ostatecznie po kilku rozmowach i spotkaniach m.in. przedstawicieli Urzędu Miasta z wykonawcą, plac został naprawiony, a wczoraj po godz. 14.00 otwarty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mieszkańcy o inwestycjach w Jeleniej Górze  

WORD Jelenia Góra podsumowuje I półrocze 2020

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~mama33 9-08-2014 10:47
Dobra wiadomość :)
~zed 10-08-2014 23:21
Sukces prezydenta i jego urzedasow, to sa jakies jaja zeby bujac sie z dziurami w ziemi przez kilka miesiecy, dac im kuzwa nagrode! A pana z wydzialu edukacji i sortu odpowidzialnego za remonty w placowkach oswiatowych na zbity pysio...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Apel do radnych o złożenie mandatów w Podgórzynie  

Wybory uzupełniające w Kowarach

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

„Zielony” przystanek

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1417
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%