MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Plac zabaw w Sobieszowie nie dla dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 3 lipca 2014, 11:39
Aktualizacja: 11:41
Autor: Angela/ AP
Fot. AP
Zerwane łańcuchy huśtawek, wystające pręty, spróchniała i skorodowana konstrukcja, szkło po stłuczonych butelkach i niedopałki papierosów, psie odchody na trawniku i w piaskownicy, wulgarne napisy, uszkodzone kosze – to obraz placu zabaw przy ulicy Dembowskiego w Sobieszowie. O kontrolę, posprzątanie placu i naprawę urządzeń na ostatniej sesji wnioskował w interpelacji radny Janusz Wojtas.
Jak mówią mieszkańcy Sobieszowa, nieopodal placu zabaw są kamery, ale zasłonięte… konarami drzew. To zachęca do przebywania tu grup młodzieży i osób raczących się tanimi winami.

- Zazwyczaj chodzę z moimi dziećmi na plac zabaw przy szkole podstawowej, ale tamten plac w tej chwili jest w remoncie – mówi pani Karina. - Dzisiaj z maluchami przyszłam tu i to co zobaczyłam zmroziło mi krew w żyłach. Urządzenia są zdewastowane, a plac od dawna nie był sprzątany. Z boku na terenie placu jest sterta śmieci i złomu. Kto pozwala, aby na miejskim terenie robić sobie magazyn? - pyta mieszkanka Sobieszowa.

Inni rodzice podkreślają, że zdewastowane urządzenia zagrażają zdrowiu i życiu dzieci.
- Zerwane zostały łańcuchy huśtawek, ze zniszczonych innych sprzętów wystające pręty – wymieniają. – Na placu jest też szkło po stłuczonych butelkach, a na trawnikach i w piaskownicy są psie odchody. Do tego wandale wymalowali wulgarne napisy i zniszczyli kosze na śmieci. Poza tym wszystkim brakuje tablicy informacyjnej o zakazie wprowadzania psów i spożywania alkoholu. Taka sytuacja trwa od dawna. Nic nie robią ci, którzy powinni zapewnić dzieciom bezpieczeństwo – dodają mieszkańcy.

Wiceprezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużnik zapewnia, że wszystkie place zabaw przechodzą przegląd co roku na wiosnę, a zniszczone sprzęty są naprawiane. – Tak musiało być i na tym placu, ale skoro wandale znów zdewastowali to miejsce zlecę jego kontrolę i ewentualne naprawy i porządki – mówi zastępca prezydenta J. Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Parking na... przejściu

Pożegnania w starostwie

Bezpieczniej nad Kaczawą

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~mts 3-07-2014 12:06
To jest po prostu Polska.
~NIE 3-07-2014 12:10
NIE! To po prostu są LUDZIE!
HankaOdRumcajsa 3-07-2014 12:20
to są ludzie w Polsce po prostu...
~ 3-07-2014 12:33
NIE to sa.. ..ludzie z Polski....W kazdej polskiej dzielnicy za granica jest dewastacja. Taka juz melntalosc Polakow.
~rere 3-07-2014 12:51
A g...o prawda że przechodzą przegląd. Podaje przykład plac zabaw przy osiedlu robotniczym. Huśtawka na łańcuchach została zerwana kilka miesięcy temu i nadal nie zrobiono nowej tak jak nie wymieniono piasku w piaskownicy!!
~baśka 3-07-2014 13:29
No ale zamontowali monitoring, kamera wisi na Potoku skryta za drzewami! Czy ktoś odpowiada za umieszczanie kamer? Należy to poprawić! A w parku faktycznie złomowisko, drzewiska takie, że w największy upał zimno, trawa po kolana i kupa pijaków...a co na to nasi radni i stowarzyszenia sobieszowskie? Potraficie tylko kasę brać na durnowate zabawy, z papierowymi kubkami i nagrodami dla prominentów!!!
~Pani Karino 3-07-2014 13:30
"Kto pozwala, aby na miejskim terenie robić sobie magazyn? - pyta mieszkanka Sobieszowa". Ano gospodarz miasta droga Pani, Pan Prezydent jego zastępcy, asystenci, specjaliści od wizerunku i cała peowsko-sldowska świta. A pan Panie Ł. ewentualne porządki i naprawy zacznie od siebie.
~ 3-07-2014 13:38
W centrum miasta na Okrzei jest identyczny stan placu zabaw. Zdewastowane konstrukcje straszą, pełno szkieł i niedopałków, odchodów niekoniecznie psich czy kocich...
~ 3-07-2014 13:39
Panie Łużniak niech Pan nie kłamie, plac na Okrzei jest w takim stanie od lat. nikt nic tam nie naprawia,jedynie ostatnio zniknęła jedyna sprawna ślizgawka.
~polaczek 3-07-2014 14:49
to wina ... Tuska.
~rumcajs54 3-07-2014 15:06
No przecież te urządzenia mają atesty...
~xyz 3-07-2014 15:52
nikt normalny na ten plac zabaw dzieci nie puszcza i stan taki jest już od lat. Ten plac to ulibione miejsce pijanych i nacpanych gimnazjalistów i ich starszych kolegów, pod wieczór strasza lokalni menele. To, ze to miejsce słuzy głównie temu wie chyba każdy mieszkaniec i nikt nic z tym nie robi . W tej kupie złomu i materaców spi na stałe bezdomny. Poki był sprawny plac zabaw przy sp 15 chodziliśmy tam , teraz po ulewach jak podmyło podłoze i plac jest zamknięty ( jaki remont nic tam się nie dzieje zupełnie) nie ma gdzie isc z dziecmi. Pozostaja Cieplice.
~ 3-07-2014 16:00
W przedszkolu Kubus Puchatek piasek nie byl wymieniany od lat. Zenada
~;-) 3-07-2014 19:47
Ktos sobie ucial lanuch by zbudowac wlasna hustawke ogrodowa ;) , u siebie na ogrodzie :-) grubo
~ee 3-07-2014 20:59
Na placu na Dembowskiego gimbusy chleją, plują i przeklinają. Nie ma tam co z maluchami chodzić. Ciekawe dlaczego straż miejska tam nie zagląda. Okolice szkół, paców zabaw-- tam właśnie powinni być, a nie blokady nakładać.
~:((( 3-07-2014 21:09
oczywiście samo się zrobiło......
~taki jeden 3-07-2014 21:56
Ludzie czego Wy chcecie? O co Wam chodzi? Czy to kosmici nawrzucali nam śmieci? Ale cóż, czegóż wymagać od ludzi, którzy puszczają głośne "baki" na ulicy w obecności innych, którzy plują innym pod nogi, którzy "smarkają" na ulicy innym przechodniom pod nogi nie używając chusteczki. Chamstwo w ciemnogrodzie !!!
~takijeden 3-07-2014 21:59
Do "NIE" - przepraszam ale sądząc po zachowaniu to stwierdzam, ze to nie są ludzie !
~kasiunia 3-07-2014 22:06
A to co się dzieje w Sobieszowie to już porażka
~rattlehead 3-07-2014 22:23
Na takim placu zabaw się wychowałem, i nic mi nie jest, a ponad to wyrosłem na dobrego człowieka !..
~emeryt 3-07-2014 23:07
Nie przesadzajmy, za moich czasów tez się bawiło w dzieciństwie różnym żelastwem wykopanym z ziemi czy znalezionym na śmietnisku, prętami wyrwanymi gdzieś z ogrodzenia, teownikami z ławek, blachami i śrubami wyciągniętymi z hal fabrycznych, gdzie dostawaliśmy się po godzinach pracy, zardzewiałymi urządzeniami podwędzonymi z zakładów pracy czy nawet różnymi metalowymi klamotami zakoszonymi sąsiadowi z piwnicy. I jakoś żyję, a nawet wyrosłem na porządnego człowieka. Dzisiejsza młodzież to takie wychuchane, wycyckane, a prawda jest taka, że jak się człowiek nie skaleczy czy nie wbije sobie gwoździa porządnie w łapę to się nie nauczy do czego to służy.
~rybka1313 3-07-2014 23:27
wszystkie place zabaw są w takim stanie że tylko usiąść i płakać a nasi..............(brak mi słów)radni budują kolejne galerie (pytam się po co- jeden hilton w mieście wystarczy) , może panie prezydencie puknąłby się pan w czoło i trochę zastanowił bo kadencja za chwilę się kończy.........
~ 4-07-2014 8:42
do ~rattlehead. Nie na takim placu raczej. Za mojego dzieciństwa plac na ul Okrzei był bardzo zadbany,miał wiele nietypowych konstrukcji drewnianych wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górzye. Miło była się tam bawić. Teraz-to jest po prostu masakra.
~do baśka 4-07-2014 13:14
W artykule jest napisane, że to właśnie radny i mieszkańcy zgłaszają o tym. Choć swoją drogą, policja powinna zainteresować się co tam robią młodzi tzw Romowie z miejscowymi nastolatkami :(
~ 4-07-2014 13:33
Tu nie chodzi o to, gdzie kto z was bawil sie w dziecinstwie. Mylicie pojecia i waszymi wpisami popieracie wandalizm, ktory jest w tym kraju moze dlatego tak powszechny...tu chodzi o niszczenie mienia. Ale to zrozumiec to dla was za wiele. Emeryt? emeryt zza Buga? a to nie dziwie sie. Wszystko jasne.
~do ~fulda 5-07-2014 2:56
Kolejny troll z Niemiec się przypałętał? A może ten sam, bo zbanowaniu poprzedniego IP? To właśnie ty pokazujesz, jak mało masz kultury. Wracaj lepiej podcierać tyłki niemieckim emerytom.
~ 5-07-2014 19:43
...plac zabaw na Okrzei??? ...precyzyjniej biorąc Plac Kościuszki ...miejscowi alkoholicy i łachudry uprawiają biesiady pijackie średnio od 22-ej do 3-ej, nawet jeżeli zdaży się interwencja policji to jest ona godna pożałowania, spiszą personalia i odjeżdżają a biesiada trwa nadal głłośne wulgarne rozmowy, przestawianie czy wywracanie kubłów na śmieci, pozostawianie butelek po piwie czy wódce, pety i pudełka po papierosach, papierzyska itp. Kiedy rano się na to patrzy to tylko wstyd że w takim miejscu takie rzeczy się dzieją, wspomnieć można o odchodach w okolicy ławek i odorze moczu, kamery monitoringu są może 60 metrów od miejsca biesiad ale co z tego. Kiedy zwrócisz uwagę na takie zachowanie słyszysz tylko wyzwiska i groźby, czasem po prostu nie chce się tu już mieszkać.
~Julek Parku 8-07-2014 15:20
Jak by powstał park dla Pijących to nie bylo by problemu, szukacie winnych Prezydent Misata to.. i tyle i w kazdym praku likwiduje kosze na smieci

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

SOS dla stawu

Wybieramy wózek spacerowy w 4 krokach

Śmierć na żwirowni

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
578
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%